Zapach Papieru

W Patronite od 18.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2188

Liczba Patronów: 1397

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
65 miesięcznie
2 095 łącznie
Zapach Papieru jest blogiem poświęconym starej polskiej prasie o grach. To jedyne w sieci kompendium wiedzy o tytułach, redaktorach, pełnych wersjach dołączanych do czasopism. Jest to także miejsce na ciekawostki o starych i nowych growych czasach, opisy retro sprzętu, recenzje aktualnej prasy itd.

O Autorze

Cześć, kłania się Avok vel. Fulko de Lorche. Jestem wielkim miłośnikiem sceny gier retro, a w szczególności polskiej prasy o grach. Uwielbiam czytać archiwalne magazyny i grać w stare gry, a także odkrywać i śledzić losy ulubionych redaktorów. Namiętnie skupuję i skanuję polską prasę grową, aby zachować ją dla potomności. Kolekcjonuję także prasę zagraniczną, czasem z dość egzotycznych zakątków. Odwiedzam imprezy branżowe, retro zloty, salony gier. Aby dzielić się swoją pasją, w 2013 roku założyłem blog Zapach Papieru (http://www.zapach-papieru.pl/), w którym dzielę się swoją pasją z podobnymi mnie fanami starych, pożółkłych stron i lekko siwiejących autorów. Jedyny taki blog w sieci.

 

1. Opisuję historię najstarszych polskich czasopism o grach.

Secret Service - opis

 

2. Tworzę jedyną w Polsce bazę redaktorów / autorów, którzy przewinęli się przez łamy kultowych magazynów.

Martinez - biogram

 

3. Udostępniam elektroniczne wersje archiwalnych pism o grach.

Top Secret - spis numerów i odnośniki do skanów

 

4. Dzielę się swoją pasją fana retro gamingu z czytelnikami.

Handheldy

 

5. Biorę udział w zlotach, gdzie wystawiam swoje zbiory.

Krakowskie Retrospekcje


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Michał Goszczyński
Michał Goszczyński
Próg: 10 zł
Michal Nazarewicz
Michal Nazarewicz
Próg: 20 zł
DaeL
DaeL
Próg: 5 zł
Dariusz AXL Aksamit
Dariusz AXL Aksamit
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł