Strefa Patrona:

17

patronów

285 zł

miesięcznie

2835 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
219
miesięczne wsparcie
172
liczba patronów

  Cześć :) Jestem ogrodnikiem i pasjonatem roślin. Od blisko 40 lat pracuje w branży ogrodniczej, ale rośliny, ogrody i kwiaty to nie tylko moja praca, to przede wszystkim moja pasja i życie. Za pomocą moich dzieci w ostatnim czasie zacząłem dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem, które ku nasze

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
19 %
100%
osiągnięto 19%
cel: 1500 zł miesięcznie
brakuje 1215 zł
Zakup sprzętu do rejestrowania filmu i dźwięku.
Drodzy Patroni, wiemy i zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy sprzętowo przygotowani do nagrywania naszych materiałów.

Widząc, jednak Wasze duże zainteresowanie, chcemy dalej zająć się szerzeniem wiedzy o roślinach tym samym pomagając w prawidłowej pielęgnacji ogrodów. Osiągniecie wspomnianego celu pozwoli nam na zainwestowanie w dobry i profesjonalny sprzęt, który będzie służył nam w tworzeniu wysokiej jakości materiałów dostępnych dla każdego i Tobie w prawidłowym odbieraniu treści nie zakłócanej przez słaby głos lub kiepskiej jakości obraz.
0%
100%
osiągnięto 9%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2715 zł
Poradnik ogrodniczy w formie książki
Osiągniecie tego celu pozwoli nam na uporządkowanie dotychczas stworzonego materiału i pracę nad kolejnymi, które zebrane w jedną całość stworzą poradnik ogrodniczy dla pasjonatów roślin i ogrodów. Na osiągnięcie tego celu potrzebujemy znacznie więcej czasu i zakończenie prac planujemy na lipiec przyszłego roku, ponieważ materiał jest bardzo duży. Wsparcie naszego projektu nie tylko pozwoli na produkcje kolejnych materiałów filmowych, ale także pracę nad pozycją książkową , która będzie dostępna dla Ciebie na wyjątkowych warunkach i w mocno obniżonej cenie. Pomysł jest w zarodku dlatego też nie znamy dokładnych kosztów.

Będzie on także współtworzony przez Patronów, którzy będą zgłaszać swoje potrzeby a my w miarę możliwości będziemy radzić i pomagać zbierając wszystkie informacje do poradnika w celu udostępniania go innym czytelnikom.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 5 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Kolejne filmy instruktażowe z napisami.
Pierwszy podstawy cel to nakręcenie kolejnych kilkunastu filmików do końca października i pomoc w przygotowaniu ogrodów do kolejnego sezonu zimowego.

Z celem tym wiąże się wykonanie napisów do naszych filmów, które będą bardziej dostępne dla osób nie słyszących wśród których też obserwujemy wielu miłośników roślin i ogrodów :)

O Autorze

Cześć :)

 

Jestem Grzegorz z Zielonego Pogotowia :)

 

Może zacznijmy od początku...

 

Od małego jestem ogrodnikiem i pasjonatem roślin i natury. Moi rodzice prowadzili sad, którym dzisiaj zajmuje się mój młodszy brat. Technikum ogrodnicze skończyłem w Aleksandrowie Kujawskim i podjąłem pierwszą pracę w szkółce w Suminie w miejscowości tej obecnie znajduje się mój dom. W między czasie prowadziłem własny sad a od blisko 30-lat pracuję w Bydgoszczy gdzie założyłem kilkadziesiąt ogrodów i terenów zielonych. Na wielu z nich corocznie jestem ze stałą wizytą, aby wykonać niezbędne prace pielęgnacyjne. Jestem także szczęśliwym posiadaczem ogrodu w lesie, który wykonałem w przeważającej większości własnoręcznie.

W tym roku w moim życiu zachodzą ważne zmiany. Zdrowie jest, ale wizyty u lekarza coraz częstsze a wigoru jest już nieco mniej niż kiedyś. Córka Michalina, architekt krajobrazu powoli przejmuje firmę i przyszedł nam do głowy taki pomysł. Będziemy się dzielić wiedzą zdobytą przez kilkadziesiąt lat pracy z innymi użytkownikami internetu i tak podjelismy decyzje ... nakręcimy kilka filmów o roślinach :)

 

...oto pierwszy z nich "Jak szczepić różę?"

 

 

Film w kilka tygodni doczekał się kilkaset udostępnień i ponad 100 000 wyświetleń co było dla nas wielką miłą niespodzianką. Otrzymaliśmy także wiele miłych słów i podziękowań za ten krotki instruktaż. Pojawiły się także prośby o kolejne krótkie instrukcje i pytania "Jak to się robi?"

...a my nie czekając, zaczęliśmy działać i nagrywać :)

 

 

Film spotkał się z jeszcze cieplejszym przyjęciem i wieloma ciepłymi komentarzami ze strony widzów. 

 

Wszystkie materiały jakie dla Was przygotowaliśmy znajdują się na naszym fanpage:

http://www.facebook.com/Zielone-Pogotowie-140998815947437/?sw_fnr_id=3718033502&fnr_t=0

 

 

Przez ostatnie dwa miesiące przygotowaliśmy dla Was 15 filmów instruktażowych i na najbliższe dwa miesiące chcemy przygotować kolejnych 15 filmów o roślinach w ogrodzie. Po za tym chcemy zakupić sprzęt do profesjonalnego nagrywania, aby jakość sprzyjała przyswajaniu wiedzy. Naszym celem jest także przygotowanie napisów do każdego naszego filmiku, ponieważ wśród naszych widzów jest grono osób głuchoniemych spragnionych wiedzy o roślinach i pięknych ogrodach. Po za tym powoli zbieramy materiały i przygotowujemy się do przygotowania książki w formie poradnika, która pomoże w codziennej pracy na ogrodzie. 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 1
Każda złotówka przyczynia się do powstania kolejnego materiału filmowego i pisanego o roślinach i ogrodach. Pasjonaci kwiatów i roślin poznają kolejna porcję wiedzy, która będzie dostępna dla każdego :)

Dziękujemy za Twoje wsparcie, to wiele dla mnie znaczy :)
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 11
Limit: 500
Jesteś Patronem z dostępem do specjalnej grupy facebook-owej Zielonego Pogotowia na której będziemy udostępniać materiały, adresowane do tej wybranej grupy.

1. Co dwa tygodnie będziemy wrzucać film o roślinach i ogrodach tylko dla tej wybranej grupy Patronów.
2. Po opublikowaniu filmu dla tej wybranej grupy Patronów po tygodniu będziemy odpowiadać na pytania, które pojawią się na grupie w celu lepszego zrozumienia opublikowanego materiału a także na inne pytania, które pojawia się na grupie związane z roślinami, kwiatami ogrodami i architekturą krajobrazu.
3. Na grupie będziesz mógł także, pochwalić się swoim ogrodem. Pokazać pozostałym Patronom i mam swoje rośliny i kompozycje a może jakieś inne wyjątkowe rozwiązania z zakresu małej architektury, które masz w swoim ogrodzie .

Uczestnictwo w tej wybranej grupie pozwoli na bliższe poznanie się na wzajem a także przyczyni się do tworzenia kolejnych materiałów ogrodniczych dostępnych dla każdego.
Zostań patronem
40 zł / miesiąc
patroni: 4
Limit: 20
Z góry dziękujemy za tak wyjątkowe wyróżnienie i wsparcie. Próg ten zawiera również nagrody z progów 5zł i 10zł.

Po za tym masz prawo do comiesięcznej konsultacji telefonicznej, Przez kilkanaście minut będziemy mogli porozmawiać o Twoim ogrodzie i poznać się bliżej. Z chęcią zapoznam się ze zdjęciami lub materiałem filmowym z Twojego ogrodu. następnie z wielka przyjemnością o nim z Tobą porozmawiam podzielę się swoją wiedzą i udzielę porad, mam nadzieję, że i Ty podzielisz się ze mną swoimi doświadczeniami :)
Zostań patronem
250 zł / miesiąc
patroni: 0
Z góry dziękujemy za tak wyjątkowe wyróżnienie i wsparcie.

Jeżeli potrzebujesz konsultacji projektowej ten próg jest dla Ciebie. Nasz projektant ogrodów pomoże ci w zagospodarowaniu miejsca w twoim ogrodzie, pomoże dobrać materiał do wykończenia tarasu, dobrać odpowiednie rośliny lub pomóc w doborze donic i mebli do ogrodu. Służy rada i pomysłem, przygotowując projekt koncepcyjny według potrzeby.

Próg ten zawiera również nagrody z progów 5, 10 i 40 zł.
Zostań patronem
400 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Za tak wysokie wsparcie naszego projektu chciałbym podziękować Ci osobiście, uściskiem dłoni.

Zapraszam Cię do mojego ogrodu (Ranczo) z osobą towarzyszącą na kilku godzinny spacer, na którym pokażę Tobie całą moją kolekcję wyjątkowych roślin i opowiem historie jaka się z nimi wiążą. Ranczo nie jest małe. Jest to powierzchnia 12 ha, dlatego zarezerwuj sobie minimum kilka godzin po spacer. Zapraszam również na ciepły posiłek i wino. Chętnie porozmawiam o Twoim ogrodzie i ulubionych roślinach, udzielę rad i wskazówek. Na moim Ranczu czeka na Ciebie kilka małych niespodzianek :)

Próg ten zawiera również nagrody z poprzednich progów ( 5zł. 10zł i 40zł )

Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
  -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
 • Dodatkowo Twoje dane takie jak Imię i Nazwisko mogą być publicznie dostępne na Twoim Profilu Publicznym dla każdego odwiedzającego naszą stronę.
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Organizacje zarejestrowane poza UE do których wysyłamy dane to: Google, Amazon i OneSignal.

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK