Zupa na Głównym

W Patronite od 26.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 623

Liczba Patronów: 363

Zostań Patronem
Kup na prezent
52 patronów
855 miesięcznie
21 615 łącznie
"Zupa na Głównym " od ponad 5 lat wspiera osoby ubogie i w kryzysie bezdomności, Wolontariusze spotykają się z potrzebującymi na PST"Dworzec Zachodni" w Poznaniu w każdą sobotę, aby nakarmić głodnych. Posiłek jest pretekstem do rozmowy i budowania relacji. Pomagamy tym, którzy są gotowi na zmiany.

O Autorze

"Zupa na Głównym" wspiera osoby ubogie i w kryzysie bezdomności wychodząc z ciepłym posiłkiem w każdą sobotę na PST "Dworzec Zachodni" w Poznaniu. Spotkania te są pretekstem do rozmowy, budowania relacji, szukania możliwości i wsparcia tych, którzy są gotowi na zmiany.

 

Kiedy zaczynaliśmy ponad 5 lat temu spotykać się z potrzebującymi ciepłego jedzenia, ale też dobrego słowa, przytulenia i zwykłego/niezwykłego w tym środowisku pytania"cześć,co słychać?" nie wiedzieliśmy jak to dalej będzie. Gotowaliśmy w prywatnym domu, na zwykłej kuchence, w 35 litrowym garnku. Często brakowało nam produktów i pieniędzy na sobotnią zupę. Z tygodnia na tydzień potrzebujących przybywało. Zauważaliśmy też inne potrzeby. Krok po kroku powoli budowaliśmy społeczność "dawców" i "biorców".

Dziś już nie gotujemy w prywatnym domu. Mamy siedzibę,w której jest profesjonalna kuchnia, magazyn na odzież, interwencyjna łazienka, świetlica dla pań. Wspierają nasze działania i pracują z podopiecznymi profesjonaliści: psycholog, lekarz psychiatra, prawnik i pracownik socjalny. Udzielamy na każdym sobotnim spotkaniu pomocy medycznej. Mamy mieszkanie wspierane  dla tych, którzy podejmują walkę o swoje życie.  

Te 5 lat to ogrom wolontaryjnej pracy, działanie dzięki wsparciu społecznemu  i morze życzliwości wielu empatycznych ludzi. Obecnie z naszego wsparcia w każdą sobotę korzysta około 180 potrzebujących. "Pomożesz mi? Nie chcę już tak żyć" to słowa na które czekamy, ale...

Planów wychodzenia z bezdomności jest tak wiele jak wielu ludzi w kryzysie. Indywidualny program wychodzenia z bezdomności sprowadza się zawsze do dachu nad głową. Do miejsca, z którego wychodzisz i do którego wracasz. Bezpiecznego,ciepłego domu w którym rano zaparzysz sobie aromatyczną kawę, a wieczorem obejrzysz film. To nasz kolejny krok. Kolejny dom dla tych w potrzebie. 

https://www.facebook.com/ZupaNaGlownym/


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika