Avatar użytkownika

Zupa na Głównym

40
patronów
700 
miesięcznie
32 575 
łącznie
40
patronów
700 zł 32 575 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
5zł - Dziękujemy z całego serducha za to,że dzięki Tobie osoba w potrzebie będzie miała szansę na powrót do normalności. Twoje imię i nazwisko ( za Twoją zgodą) umieścimy na naszej stronie internetowej jako honorowy Przyjaciel osób wychodzących z bezdomności.
10 zł miesięcznie
10 zł- Super! Jesteś cool. Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie. Twoje imię i nazwisko ( za Twoją zgodą ) umieścimy na naszej stronie internetowej jako honorowy Przyjaciel osób wychodzących z bezdomności. Na naszym profilu FB umieścimy imienne podziękowania.
20 zł miesięcznie
20 zł - Łoł! Bardzo dziękujemy! Właśnie opłaciłeś jeden dzień dla jednego mieszkańca. Dzień pobytu w bezpiecznych warunkach, w których można rozwiązywać swoje problemy i z nadzieją patrzeć w przyszłość. Twoje imię i nazwisko ( za Twoją zgodą ) umieścimy na naszej stronie internetowej jako honorowy Przyjaciel osób wychodzących z bezdomności. Dodatkowo na naszym profilu FB umieścimy imienne podziękowania. Dowiesz się także ( ogólnie) kogo wspierasz.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Zupa na Głównym w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

"Zupa na Głównym " od ponad 5 lat wspiera osoby ubogie i w kryzysie bezdomności, Wolontariusze spotykają się z potrzebującymi na PST"Dworzec Zachodni" w Poznaniu w każdą sobotę, aby nakarmić głodnych. Posiłek jest pretekstem do rozmowy i budowania relacji. Pomagamy tym, którzy są gotowi na zmiany.

"Zupa na Głównym" wspiera osoby ubogie i w kryzysie bezdomności wychodząc z ciepłym posiłkiem w każdą sobotę na PST "Dworzec Zachodni" w Poznaniu. Spotkania te są pretekstem do rozmowy, budowania relacji, szukania możliwości i wsparcia tych, którzy są gotowi na zmiany.

 

Kiedy zaczynaliśmy ponad 5 lat temu spotykać się z potrzebującymi ciepłego jedzenia, ale też dobrego słowa, przytulenia i zwykłego/niezwykłego w tym środowisku pytania"cześć,co słychać?" nie wiedzieliśmy jak to dalej będzie. Gotowaliśmy w prywatnym domu, na zwykłej kuchence, w 35 litrowym garnku. Często brakowało nam produktów i pieniędzy na sobotnią zupę. Z tygodnia na tydzień potrzebujących przybywało. Zauważaliśmy też inne potrzeby. Krok po kroku powoli budowaliśmy społeczność "dawców" i "biorców".

Dziś już nie gotujemy w prywatnym domu. Mamy siedzibę,w której jest profesjonalna kuchnia, magazyn na odzież, interwencyjna łazienka, świetlica dla pań. Wspierają nasze działania i pracują z podopiecznymi profesjonaliści: psycholog, lekarz psychiatra, prawnik i pracownik socjalny. Udzielamy na każdym sobotnim spotkaniu pomocy medycznej. Mamy mieszkanie wspierane  dla tych, którzy podejmują walkę o swoje życie.  

Te 5 lat to ogrom wolontaryjnej pracy, działanie dzięki wsparciu społecznemu  i morze życzliwości wielu empatycznych ludzi. Obecnie z naszego wsparcia w każdą sobotę korzysta około 180 potrzebujących. "Pomożesz mi? Nie chcę już tak żyć" to słowa na które czekamy, ale...

Planów wychodzenia z bezdomności jest tak wiele jak wielu ludzi w kryzysie. Indywidualny program wychodzenia z bezdomności sprowadza się zawsze do dachu nad głową. Do miejsca, z którego wychodzisz i do którego wracasz. Bezpiecznego,ciepłego domu w którym rano zaparzysz sobie aromatyczną kawę, a wieczorem obejrzysz film. To nasz kolejny krok. Kolejny dom dla tych w potrzebie. 

https://www.facebook.com/ZupaNaGlownym/

Cele Autora

Najpierw mieszkanie.
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 1 800 zł brakuje
28%
Osoby, z którymi spotykamy się w sobotę na ciepłym posiłku, a potem pracujemy z nimi w tygodniu, to także osoby w kryzysie bezdomności. Zdarza się, że utrata pracy powoduje w konsekwencji brak możliwości opłacania wynajmowanego mieszkania. Teraz nie trudno o taką sytację.
Chcemy wynająć mieszkanie, w którym będą mogły zamieszkać 4 osoby, które znalazły się w takiej sytuacji. Będą to osobne pokoje z aneksami kuchennymi. W bezpiecznym miejscu, z naszym wsparciem mieszkańcy będą aktywnie poszukiwać pracy i rozwiązywać swoje problemy. W założeniu nasze wsparcie będzie trwało kilka miesięcy, do usamodzienienia, ale maksymalnie rok. Na ten cel potrzebujemy 2500 zł/miesięcznie.
Będziemy wdzięczni za każde 5 zł lub wielkorotność.
Dziękujemy <3
Wolontariusze Zupy na Głównym

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Zupa na Głównym już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Alicja Straburzyńska
Alicja Straburzyńska
20 zł
Bartosz  Lewandowski
Bartosz Lewandowski
20 zł
Justyna Szmyd
Justyna Szmyd
20 zł
Kajetan Janowski
Kajetan Janowski
20 zł
tomasz bartkowiak
tomasz bartkowiak
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.