Fundacja Abba Pater

W Patronite od 11.12.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1616

Liczba Patronów: 1931

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
120 miesięcznie
2 104 łącznie
Misja naszej Fundacji zawiera się w słowach: BÓG OJCIEC – znany, kochany i czczony. Staramy się dążyć do naszej misji poprzez 5 rzeczywistości, które określiliśmy jako: Miłosierdzie Społeczność Orędzie Wydarzenia Muzyka

O Autorze

„O, jakże Moja miłość, miłość Ojcowska została przez ludzi zapomniana! A przecież tak czule was kocham!”.

Dla wielu ludzi, Bóg jest siwym panem z bródką, który siedzi gdzieś daleko na chmurce i nie pozwala człowiekowi na wszystko, co przyjemne, a za złamanie swoich zasad wtrąca do piekła. Wielu myśli, że On nie interesuje się mną i moimi sprawami, bo ma na głowie o wiele ważniejsze rzeczy. Wielu, ze strachu przed Nim chodzi do kościoła, bo przecież lepiej z Nim nie zadzierać.

Odkrycie tego, że Bóg jest czułym Ojcem, Tatą, Tatusiem było jak wyjęcie z oczu zabrudzonego szkła, które zupełnie jak w baśni Andersa pt. Królowa Śniegu tkwiło tam, zmieniając świat na smutny i zły. 

To doświadczenie nie pozwala nam cicho siedzieć i o tym nie mówić. Czujemy, że musimy się tym dzielić z innymi. Ciągle Bóg Ojciec stawia na naszej drodze nowych ludzi, którzy mają dokładnie to samo doświadczenie i pragnienie w sercu.

Misja naszej Fundacji zawiera się w słowach:

BÓG OJCIEC – znany, kochany i czczony.

Staramy się dążyć do naszej misji poprzez 5 rzeczywistości, które określiliśmy jako:

Miłosierdzie

Społeczność

Orędzie

Wydarzenia

Muzyka

Miłosierdzie

Pragniemy, dawać ludziom Boga Ojca nie tylko słowami, ale przede wszystkim konkretnymi czynami. Stąd staramy się podejmować wszechstronną posługę wobec ludzi biednych, chorych, potrzebujących, samotnych, starszych, odrzuconych, pogardzanych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Prowadzimy działania na rzecz przeciwdziałania patologiom życia publicznego i społecznego. Mamy wielu swoich podopiecznych, którym na bieżąco pomagamy modlitwą oraz konkretną pomocą materialną.

Społeczność

Widząc ogromny problem samotności w dzisiejszym świecie, zorganizowaliśmy spotkania Dzieci Ojca, które odbywają się raz w tygodniu. Spotykamy się na wspólnej modlitwie oraz by w prostocie i szczerości pobyć ze sobą. Na spotkania przychodzą ludzie w różnym wieku oraz żyjący w różnych stanach. Dzieci Ojca gromadzą osoby starsze, młodzież, dzieci, a nawet niemowlęta z rodzicami. Chcemy, by każdy znalazł tu swoje miejsce i by zawsze czuł się potrzebny.

Orędzie

Wierzymy, że naszym zadaniem, a nawet obowiązkiem jest przekazywanie Orędzia w taki sposób, by dotarło ono do każdego. W sklepiku naszej Fundacji jest dostępne Orędzie w formie książki oraz audiobooku. Ponad to prowadzimy sprzedaż Ikon Boga Ojca, opatrzonych odpowiednim certyfikatem.

Wydarzenia

Zbyt wielu spotykamy ludzi smutnych, żyjących bez głębokiego sensu i nieznajdujących odpowiedzi na najważniejsze pytania serca. Tak narodził się pomysł na comiesięczne Spotkania z Ojcem. Mamy nadzieję, że pomagają one wielu ludziom odkryć to, o czym mówi Ojciec w Swoim Orędziu:

„Przychodzę, aby wygnać przesadny lęk, który Moje stworzenia odczuwają wobec Mnie. Pragnę dać im do zrozumienia, że Moja radość polega na tym, abym był znany i kochany przez Moje dzieci, to znaczy przez całą ludzkość obecną i przyszłą. Przychodzę przynieść nadzieję ludziom i narodom. Iluż od dawna już ją utraciło! Ta nadzieja pozwoli im pracować dla swego zbawienia, żyjąc w pokoju i bezpieczeństwie. Przychodzę, aby Mnie poznano takim, jakim jestem; aby ufność ludzi wzrastała jednocześnie z miłością do Mnie, ich Ojca, mającego tylko jedno pragnienie: czuwać nad wszystkimi ludźmi i kochać każdego z nich jak Swoje jedyne dziecko”.

Za nami już wiele spotkań m.in.: w Ostrowie Wielkopolskim, Nowych Skalmierzycach i w Kaliszu, po których widzimy już wiele pięknych owoców. Oto kilka świadectw nadesłanych do nas zaraz po spotkaniu: 

 • „Po Spotkaniu z Ojcem zapamiętam jedno – Bóg jest moim Tatą i nigdy mnie nie opuści, zawsze jest przy mnie” – Igor.
 • „Dla mnie Msza Święta była szczególna. Czułam jak Ojciec mnie przytula i obdarowuje mnie swoją ogromną miłością” – Barbara.
 • „Od pierwszych dźwięków miałam wrażenie, że to zwykły wieczór uwielbienia. W trakcie Eucharystii poszłam do spowiedzi. Od tego momentu zaczęło się dla mnie Spotkanie z Ojcem,które trwa do dziś” – Madzia.
 • „Przed Eucharystią zrozumiałam, że znów nie mogę przyjąć Pana Jezusa. Nagle ksiądz zaprosił wszystkie osoby, które nie mogą przyjąć Komunii świętej, aby podeszły do błogosławieństwa. Moje serce zadrżało z radości. Tak długo właśnie na to czekałam. Poczułam się ważna i wyjątkowa. Nasz kochany Tato zauważył mnie” – Dorota.
 • „Chciałam raz jeszcze podziękować za niedzielny wieczór. Ostatnio miałam ogromny problem z zaufaniem w to, że Bóg na serio mnie kocha i chce dla mnie jak najlepiej, ale dzięki Księdzu już w niedziele szłam spać z inną myślą. I cudownie było obudzić się w poniedziałkowy poranek z przekonaniem, ze Tatuś się mną opiekuje! Zwłaszcza, ze w poniedziałek zaczynaliśmy prowadzić rekolekcje dla dzieciaków. A jak to mówią, nie poruszysz serca, jeśli sam nie zostałeś poruszony. Także dziękuje bardzo” – Martyna.

Muzyka

Zapragnęliśmy stworzyć przestrzeń, w której młodzi ludzie posługujący muzycznie rozwijają swoje talenty, uczą się kreatywnej współpracy oraz zdobywają doświadczenie miłości Ojca. Stworzyliśmy zespoły muzyczne: Abba Pater Music oraz Abba Pater Kids, które swoją posługą uświetniają: coroczny Festiwal Boga Ojca, comiesięczne Spotkanie z Ojcem, cotygodniowe spotkania Dzieci Ojca oraz rekolekcje. Organizujemy także warsztaty pieśni uwielbienia prowadzone przez Jakuba Tomalaka – wokalistę, producenta muzycznego, autora muzyki, dyrygenta, kompozytora, aranżera oraz wykładowcę akademickiego.

Jedynym sensem i celem istnienia zespołów jest uwielbienie Boga Ojca. Chcemy Jemu oddawać cześć w Kościele wraz z naszymi braćmi. Dlaczego? Bo zostaliśmy stworzeni, by Go uwielbiać, by łączyć się z chórem Aniołów i Świętych, którzy bezustannie śpiewają „Święty, Święty, Święty Pan, Bóg Zastępów”.

Podczas Świętej Liturgii modlimy się tradycyjnymi pieśniami naszego Kościoła, a po jej zakończeniu wykorzystujemy nowe – znane i mniej znane – piosenki uwielbienia.

Pełniąc wolę Boga Ojca chcemy Mu służyć najlepiej, jak potrafimy, dlatego wspólnym marzeniem jest nieustanny rozwój  zespołów. Dążymy do coraz doskonalszego brzmienia, chcemy grać z najlepszymi muzykami, chcemy wydawać płyty z muzyką uwielbienia. Wydaliśmy już dwie płyty: „Psalmy Józefa” oraz „Akatyst ku czci św. Józefa Oblubieńca Bogarodzicy”

Jako Fundacja posiadamy także studio nagrań. Zapewniamy nagrania do 32 kanałów i 14 torów monitorowych z dowolnie ustawianym miksem i efektami w czasie rzeczywistym oraz miks i mastering materiału muzycznego z możliwością łączenia ścieżki dźwiękowej z wideo. Każda nasza usługa jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Posiadamy także mobilne studio nagrań, gdzie oferujemy usługi mobilne np. nagrania w domu, kościele, sali prób lub innym wybranym miejscu oraz nagrania live podczas koncertów. Nasz sprzęt transportujemy w case i możemy zainstalować cały osprzęt w prawie każdym miejscu wraz z panelami akustycznymi wykonanymi z wełny mineralnej. Oferujemy także usługi nagłośnienia imprez oraz wynajmu nagłośnienia.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Maria Anna
Maria Anna
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł