Adopciaki.pl - adopcje z domów tymczasowych

W Patronite od 28.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 885

Liczba Patronów: 792

Zostań Patronem
14 patronów
335 miesięcznie
1 850 łącznie

Przemiana niechcianych bezdomniaków w kochane Adopciaki!

0 zł

miesięcznie

cel osiągnięty!

Mamy tylko jeden cel: znaleźć dobre domy dla jak największej liczby bezdomnych zwierząt. Zobacz jak działamy w zakładce WIZYTÓWKA.

A oto jak to konkretnie wygląda i jakie koszty ponosimy:

1) Jedziemy po psa lub kota i zabieramy go do naszego domu. Płacimy za paliwo, musimy mieć kontenerek samochodowy, szelki, smycz, kaganiec, podkłady (bo często w aucie sikają ze stresu).

2) W domu zwierzak musi mieć posłanie, miski, karmę, żwirek, podkłady, bo szczeniaki i lękowe psy nawet przez kilka tygodni boją się wychodzić i załatwiają się w domu.

3) Jedziemy do weterynarza: badanie, czip, szczepienia, odrobaczanie. Sterylizacja. To kosztuje kilkaset złotych, nawet jeśli zwierzak jest zdrowy. Jeśli jest chory i trzeba go leczyć, koszty mogą iść w tysiące.

4) Potem zaczyna się praca, oswajanie, budowanie zaufania. To wymaga czasu, ale też smaczków, zabawek, czasem pracy z behawiorystą albo udziału w szkoleniach. Behawiorystom i trenerom musimy zapłacić, bo to ich praca.

5) Kiedy zwierzak jest gotowy do adopcji, szukamy mu domu. Zakładamy mu profil na adopciaki.pl i promujemy wszędzie gdzie ludzie szukają psa lub kota do adopcji. Żeby przebić się przez tysiące takich ogłoszeń, kupujemy płatne reklamy w internecie, inaczej nasz zwierzak zginie w tłumie. To kosztuje, ale działa.

6) Kiedy pojawiają się chętni, spotykamy się z nimi, czasem na wizyty przedadopcyjne jedziemy kilkadziesiąt i więcej kilometrów. Za transport płacimy sami.

7) W końcu zjawia się Ten Dom i zawozimy tam zwierzaka. Czasem jedziemy tam ponownie żeby sprawdzić czy wszystko ok. To może być ta sama dzielnica albo drugi koniec Polski.

Koszty są różne, ale, uśredniając, jedna adopcja kosztuje nas od 500 zł do nawet kilku tysięcy. Miesięcznie trafia do nas ok 100 zwierzaków.

Najbardziej wdzięczni będziemy za - choćby najskromniejsze - ale stałe, miesięczne wsparcie, bo dzięki temu możemy przewidzieć na ile kolejnych zwierząt w programie możemy sobie pozwolić.

Serdecznie dziękujemy!
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Viola Lewandowska
Viola Lewandowska
Próg: 10 zł
Basia Pein
Basia Pein
Próg: 100 zł
Marta St
Marta St
Próg: 5 zł
Maja Babska
Maja Babska
Próg: 20 zł
Emma Lindahl
Emma Lindahl
Próg: 10 zł
MARIA SADOWSKA
MARIA SADOWSKA
Próg: 50 zł