Adopciaki.pl - adopcje z domów tymczasowych

W Patronite od 28.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 859

Liczba Patronów: 696

Zostań Patronem
Kup na prezent
25 patronów
550 miesięcznie
9 700 łącznie
Jesteśmy grupą wolontariuszy, prowadzimy domy tymczasowe dla bezdomnych psów i kotów . Trafiają do nas ze schronisk, z interwencji, z ulicy. Działamy od 2015 i rocznie ponad 1000 niechcianych bezdomniaków przemieniamy w szczęśliwe Adopciaki! Chcesz żeby było ich więcej? Zostań naszym Patronem!

O Autorze

 

                         

JAK DZIAŁAMY?

Jesteśmy grupą prywatnych osób, wolontariuszy działających w ramach Fundacji Viva!  Prowadzimy domy tymczasowe dla bezdomnych zwierząt. Działamy od 2015 roku, jest nas ok. 100 osób w całej Polsce.

Przyjmujemy pod swój dach bezdomne psy i koty, zwłaszcza te, które mają małą szansę na adopcję. Wyciągamy je ze schronisk, przygarniamy z ulicy, czasem odbieramy interwencyjnie. Oswajamy je z człowiekiem, pod naszym okiem nabierają zaufania i pewności siebie. Badamy je i leczymy, jeśli trzeba.  Zapewniamy im wyżywienie dobrane do stanu zdrowia. W trudnych przypadkach korzystamy z pomocy profesjonalnych behawiorystów. A kiedy są już gotowe do adopcji, szukamy im domów na stałe.

Do  każdej adopcji podchodzimy z sercem i z głową. Znamy nasze zwierzaki, bo mieszkają z nami w domu, a nie w schronisku. Dlatego dobrze wiemy jaki mają charakter, temperament, z czym trzeba będzie jeszcze popracować. Nie każdy pies czy kot pasuje do każdego stylu życia i staramy się jak najlepiej doradzić adoptującym w wyborze nowego członka rodziny.  Pochłania to sporo czasu, ale dzięki temu do tej pory żaden nasz Adopciak nie wrócił do schroniska!

ILU ZWIERZAKOM POMAGAMY?

Do naszych domów codziennie trafiają kolejne bezdomne psy i koty. Średnio rocznie trafia do nas ok 1000 zwierzaków. Większość zostaje adoptowana po kilku miesiącach, ale niektóre, szczególnie trudne, zostają u nas na stałe.

Miesięcznie znajdujemy domy dla ok. 100 zwierząt. Tyle samo nowych bezdomniaków trafia na ich miejsce do naszych domów tymczasowych.  

DLACZEGO PATRONITE?

"Tymczasowanie" to drogie hobby. Koszt utrzymania zwierzaka w domu tymczasowym i przeprowadzenia adopcji to, w zależności od jego wielkości i stanu zdrowia, fizycznego i psychicznego, od 200 do 500 złotych miesięcznie. Czasem znacznie więcej, jeśli zwierzak wymaga leczenia. Wtedy koszty mogą iść w tysiące. W zakładce CELE opisujemy szczegółowo jak wygląda taki proces i jakie koszty się z tym wiążą.

Koszty są spore, ale zwierzęta to nasza pasja i poświęcamy im mnóstwo czasu, serca i pieniędzy. Pomaga nam firma Purina, której jesteśmy ogromnie wdzięczni, bo dzięki temu Adopciaki mają zapewniony start w programie. Jednak nasze wydatki są znacznie większe.

Nie mamy dotacji z budżetu, koszty pokrywamy z własnych, prywatnych środków oraz dzięki szczodrości darczyńców, firm i prywatnych osób, takich jak Ty.

Najbardziej wdzięczni będziemy za - choćby najmniejsze - stałe, przwidywalne wsparcie. Nawet kilka złotych miesięcznie jest dla nas ogromną pomocą, bo wtedy wiemy na przyjęcie ilu kolejnych zwierząt możemy sobie pozwolić.

W imieniu naszych Adopciaków, serdecznie dziękujemy!

 


 

Poznajcie historię Rosołka, lękowego psiaka, który po 9 latach w schronisku, gdzie mówiono o nim "nieadopcyjny", dzięki pobytowi "na tymczasie" znalazł wymarzony dom i to aż... w Monachium!

Poznajcie historię Czarusia, dużego, czarnego psa, którego w schronisku uznano za agresywnego, a w domu tymczasowym okazał się świetnym, przyjaznym psem i dziś... jest prymusem w psiej szkole!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Daria Król
Daria Król
Próg: 10 zł
Roman Piętka
Roman Piętka
Próg: 20 zł
Natalia Wierzchoń
Natalia Wierzchoń
Próg: 20 zł
Eryka Wroteckowa
Eryka Wroteckowa
Próg: 5 zł
Piotr Ficoń
Piotr Ficoń
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł