Agnieszka "Zebra" Dziadek

W Patronite od 20.05.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 412

Liczba Patronów: 360

Zostań Patronem
Kup na prezent
49 patronów
1 245 miesięcznie
6 280 łącznie
Zebra na szlaku, czyli długie dystanse, ultralekki sprzęt i odrobina bushcraftu.

O Autorze

Odkąd pamiętam, moim marzeniem było życie w lesie. Fascynowała mnie otaczająca natura i chciałam być bliżej niej. W pewnym momencie zdałam sobie sprawę z tego, że da się to zrobić. Zaczęłam od podróży rowerowych po Polsce, ale kiedy w 2013 przeszłam dwie trzecie Głównego Szlaku Beskidzkiego poczułam, że długodystansowe wędrówki to jest to! Wtedy założyłam bloga, na którym publikuję relacje ze szlaków, porady i recenzje sprzętu turystycznego. Nieco później założyłam kanał na YouTube z filmami z wędrówek, testami i poradnikami.

Obecnie większą część roku spędzam na szlaku. Przeszłam już ponad 33 000 km. Na nowozelandzkim szlaku Te Araroa dostałam swoje szlakowe imię "Zebra". Przez trzy lata zdobywałam amerykańską Triple Crown of Hiking: Appalachian Trail, Continental Divide Trail i Pacific Crest Trail. Przejście wszystkich trzech szlaków Korony zajęło mi 382 dni. Podczas realizacji tego projektu przeszłam 13 tys. km w 22 stanach, pokonałam 811 km przewyższeń, wspięłam się 11 razy powyżej 4000 m n.p.m. Za zdobycie Potrójnej Korony otrzymałam Kolosa w kategorii Wyczyn. 

 

 

W 2020 pierwszy raz przeszłam trasę, którą sama zaplanowałam - nazwałam ją Sverige på längden, czyli Szwecja wzdłuż. To była bardzo romantyczna podróż i spełnienie marzeń, bo Daleka Północ fascynuje mnie szczególnie. Uwielbiam Laponię i Góry Skandynawskie.

 

 

W 2021 chciałam się trochę wygrzać po wszystkich górach, w których marzłam w poprzednich sezonach - ruszyłam na Bałkany i pokonałam Chorwacki Szlak Długodystansowy.

Pomiędzy tymi najdłuższymi wędrówkami znalazło się miejsce na wędrówki po Polsce. Od 2014 realizuję projekt przejścia wszystkich polskich szlaków PTTK o długości powyżej 100 km. Stworzyłam kompletną (aczkolwiek wciąż rozrastającą się) listę polskich szlaków, która zainspirowała wiele osób do tego, żeby eksplorować nieznane szlaki na polskich nizinach - często niedoceniane, a bardzo malownicze. Po Polsce nie zawsze wędruję samotnie - krótsze szlaki to doskonała okazja, żeby spędzić czas z przyjaciółmi, których na takie wędrówki często zapraszam.

 

 

Wszystkie wyprawy odbywam w stylu ekonomicznym, stroniąc od luksusów takich jak łóżko i ciepła woda w hostelu czy posiłek w barze. Z czasem nauczyłam się maksymalnie ciąć wydatki, przez co moje wędrówki nabrały nieco ascetycznego charakteru, ale nie narzekam na to zbytnio. Wydatkami, których nie da się uniknąć są wydatki na jedzenie na szlaku, sam dojazd i sprzęt, który zwyczajnie się po drodze zużywa. Rocznie zużywam kilka par butów, muszę w końcu wymieniać dziurawe ubrania. Dostaję trochę sprzętu do przetestowania od różnych firm turystycznych, ale ponieważ jestem bardzo wymagającym użytkownikiem i krytycznym testerem, nie każda firma ma odwagę coś mi przekazać. Ani na swoim blogu, ani na YouTube niczego nie reklamuję. Nie włączyłam również reklam i monetyzacji. Przyjęłam taką strategię, ponieważ nie podoba mi się świat, w którym jedyną wartością jest zysk. 

Wiele osób, którym podobają się moje wędrówki pyta czy można mnie jakoś wesprzeć. Skoro są już zainteresowani to uznałam, że najlepiej będzie założyć konto na Patronite i umożliwić udzielenie mi wsparcia finansowego tym, którzy dostrzegają w mojej twórczości jakąś pozytywną wartość :-) Pisanie tekstów i montaż filmów, nie wspominając o samym kręceniu materiału, to bardzo dużo pracy. Bardzo lubię robić filmy, ale montaż to długie godziny spędzone przed monitorem. Może dzięki Wam na najbliższej wyprawie będę mogła schronić się przed nawałnicą w jakimś przytulnym schronisku :-) 

W tym roku chcę przejść trasę, o której marzę od bardzo dawna. Spędzę na szlaku kilka miesięcy w dość trudnych warunkach terenowych i pogodowych. Kraj do którego się wybieram nie jest tani i dodatkowe wsparcie na pewno się przyda :-)

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Kamila Brandys
Kamila Brandys
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Anna Pyszniak
Anna Pyszniak
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
OKtawian
OKtawian
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł