Avatar użytkownika

Agnieszka "Zebra" Dziadek

103
patronów
2 520 
miesięcznie
42 885 
łącznie
103
patronów
2 520 zł 42 885 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Ufundujesz mi czekoladę Wedla albo litr kefiru na polskim szlaku długodystansowym :-). Dzięki! Znajdziesz się dzięki temu na liście Patronów, publikowanej w opisie filmów na YouTube. Zyskasz też dostęp do treści publikowanych na Patronite.
10 zł miesięcznie
Zazwyczaj tyle kosztuje śniadanie na szlaku, a jak wiadomo bez dobrego śniadania nie należy wyruszać w góry :-) Dziękuję! W zamian znajdziesz się na liście Patronów, zyskasz dostęp do treści publikowanych tylko na Patronite i udzielę Ci porady sprzętowej.
25 zł miesięcznie
Skromne danie w schronisku lub porządne drugie śniadanie z plecaka. Ale fajnie :-) Dzięki! Zyskasz dostęp do treści publikowanych na Patronite, znajdziesz się na liście Patronów. Udzielę Ci porady sprzętowej i raz w roku wyślę Ci pocztówkę z jakiegoś ciekawego miejsca.
50 zł miesięcznie
Nocleg w schronisku! Co za luksus - dziękuję. Wykąpię się i prześpię w łóżku. Zyskasz dostęp do treści publikowanych na Patronite, będziesz w zamian na liście Patronów, dostaniesz ode mnie pocztówkę, udzielę Ci porady sprzętowej, a do tego raz w roku zrobię Ci (online) przegląd zawartości plecaka i podpowiem co z niego wyrzucić lub zmienić żeby było lżej.
100 zł miesięcznie
Bardzo dziękuję, to dla mnie niezły zastrzyk gotówki - zakupy na dwa lub trzy dni wędrówki albo nowe skarpety. Będziesz w zamian na liście Patronów, zyskasz dostęp do treści publikowanych na Patronite, dostaniesz ode mnie pocztówkę, udzielę Ci porady sprzętowej i raz w roku zrobię Ci przegląd plecaka, podpowiadając co z niego wyrzucić żeby było lżej, a do tego dostaniesz zaproszenie na jednodniową wycieczkę w góry, nad morze lub nad jezioro (okolice Trójmiasta lub Beskid Śląski do wyboru).
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
48 dostępnych miejsc
Nowa koszulka merino bez promocji, a z promocją starczy nawet na skarpetki. Bardzo dziękuję! Będziesz w zamian na liście Patronów, zyskasz dostęp do treści publikowanych na Patronite. Raz w roku: dostaniesz ode mnie pocztówkę, udzielę Ci porady sprzętowej i zrobię Ci przegląd plecaka, podpowiadając co z niego wyrzucić żeby było lżej. Oprócz tego, też raz w roku, dostaniesz zaproszenie na dwudniową wycieczkę w góry z noclegiem w schronisku. Posiedzimy, pogadamy, będzie klimatycznie. Jeśli umiesz grać na gitarze można będzie coś zaśpiewać :-)
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
50 dostępnych miejsc
Poważna kwota i duże wsparcie dla mnie! Dzięki Tobie stać mnie będzie na nowe buty. Będziesz na liście Patronów, zyskasz dostęp do treści publikowanych na Patronite, dostaniesz ode mnie pocztówkę, udzielę Ci porady sprzętowej. Raz w roku zrobię Ci przegląd plecaka, podpowiadając co z niego wyrzucić żeby było lżej. Raz w roku dostaniesz też zaproszenie zarówno na jednodniówkę (Beskid Śląski lub okolice Trójmiasta) jak i na wycieczkę z noclegiem w schronisku, pogaduchami (także sprzętowymi) i śpiewem przy gitarze (jeśli umiesz na niej grać) :-)
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
20 dostępnych miejsc
Ogromnie dziękuję, to wielkie wsparcie - dwa tygodnie skromnego życia na szlaku! Będziesz w zamian na liście Patronów, zyskasz dostęp do treści publikowanych na Patronite, dostaniesz ode mnie pocztówkę, poradę sprzętową, raz w roku zrobię Ci przegląd plecaka, podpowiadając co z niego wyrzucić żeby było lżej. Raz w roku oprócz jednodniowej wycieczki (Beskid Śląski lub okolice Trójmiasta) dostaniesz zaproszenie na dwudniową wędrówkę z noclegiem w schronisku. Będą porady sprzętowe i opowieści o wędrowaniu, można pośpiewać przy dźwiękach gitary. Również raz w roku będziesz mieć możliwość wybrania tematu filmu, jaki opublikuję na swoim kanale YouTube (tematy outdoorowe nieprzesadnie skomplikowane).

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Agnieszka "Zebra" Dziadek w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Zebra na szlaku, czyli długie dystanse, ultralekki sprzęt i odrobina bushcraftu.

Wiele osób, którym podobają się moje wędrówki pyta czy można mnie jakoś wesprzeć. Skoro są zainteresowani to uznałam, że najlepiej będzie założyć konto na Patronite i umożliwić udzielenie mi wsparcia finansowego tym, którzy dostrzegają w mojej twórczości jakąś pozytywną wartość :-) Pisanie tekstów i montaż filmów, nie wspominając o samym kręceniu materiału, to bardzo dużo pracy. Bardzo lubię robić filmy, ale montaż to długie godziny spędzone przed monitorem. Może dzięki Wam na najbliższej wyprawie będę mogła schronić się przed nawałnicą w jakimś przytulnym schronisku :-) 

Ostatnimi czasy prześladują mnie awarie sprzętu: rozbity obiektyw, wadliwe oprogramowanie nowego aparatu, uszkodzone pliki na kartach pamięci, awaria dysku. Wszystko to jest niestety bardzo kosztowne, tym bardziej dziękuję za dotychczasowe wsparcie.

Wszystkie wyprawy odbywam w stylu ekonomicznym, stroniąc od luksusów takich jak łóżko i ciepła woda w hostelu czy posiłek w barze. Z czasem nauczyłam się maksymalnie ciąć wydatki, przez co moje wędrówki nabrały nieco ascetycznego charakteru, ale nie narzekam na to zbytnio. Wydatkami, których nie da się uniknąć są wydatki na jedzenie na szlaku, sam dojazd i sprzęt, który zwyczajnie się po drodze zużywa. Rocznie zużywam kilka par butów, muszę w końcu wymieniać dziurawe ubrania. Dostaję trochę sprzętu do przetestowania od różnych firm turystycznych, ale ponieważ jestem bardzo wymagającym użytkownikiem i krytycznym testerem, nie każda firma ma odwagę coś mi przekazać. Ani na swoim blogu, ani na YouTube niczego nie reklamuję. Nie włączyłam również reklam i monetyzacji. Przyjęłam taką strategię, ponieważ nie podoba mi się świat, w którym jedyną wartością jest zysk. 

Odkąd pamiętam, moim marzeniem było życie w lesie. Fascynowała mnie otaczająca natura i chciałam być bliżej niej. W pewnym momencie zdałam sobie sprawę z tego, że da się to zrobić. Zaczęłam od podróży rowerowych po Polsce, ale kiedy w 2013 przeszłam dwie trzecie Głównego Szlaku Beskidzkiego poczułam, że długodystansowe wędrówki to jest to! Wtedy założyłam bloga, na którym publikuję relacje ze szlaków, porady i recenzje sprzętu turystycznego. Nieco później założyłam kanał na YouTube z filmami z wędrówek, testami i poradnikami.

Obecnie większą część roku spędzam na szlaku. Przeszłam już ponad 41 000 km. Na nowozelandzkim szlaku Te Araroa dostałam swoje szlakowe imię "Zebra". Przez trzy lata zdobywałam amerykańską Triple Crown of Hiking: Appalachian Trail, Continental Divide Trail i Pacific Crest Trail. Przejście wszystkich trzech szlaków Korony zajęło mi 382 dni. Podczas realizacji tego projektu przeszłam 13 tys. km w 22 stanach, pokonałam 811 km przewyższeń, wspięłam się 11 razy powyżej 4000 m n.p.m. Za zdobycie Potrójnej Korony otrzymałam Kolosa w kategorii Wyczyn. Podczas przejścia Japonii w 2023 osiągnęłam jako druga Europejka przebyty pieszo z plecakiem dystans równy obwodowi Ziemi na równiku: 40075 km.

 

 

W 2020 pierwszy raz przeszłam trasę, którą sama zaplanowałam - nazwałam ją Sverige på längden, czyli Szwecja wzdłuż. To była bardzo romantyczna podróż i spełnienie marzeń, bo Daleka Północ fascynuje mnie szczególnie. Uwielbiam Laponię i Góry Skandynawskie.

 

 

W 2021 chciałam się trochę wygrzać po wszystkich górach, w których marzłam w poprzednich sezonach - ruszyłam na Bałkany i pokonałam Chorwacki Szlak Długodystansowy.

W 2022 z kolei udało mi się zrealizować marzenie przejścia wzdłuż Norwegii. Była to pierwsza wyprawa realizowana dzięki wsparciu Patronów.

W 2023 dokonałam pieszego trawersu Japonii, o którym marzyłam przez kilka lat. Była to pod wieloma względami wyprawa w nieznane, ale, oprócz wyczynu sportowego, również jedna z moich najciekawszych podróży.

 

 

Pomiędzy tymi najdłuższymi wędrówkami znalazło się miejsce na wędrówki po Polsce. Od 2014 realizuję projekt przejścia wszystkich polskich szlaków PTTK o długości powyżej 100 km. Stworzyłam kompletną (aczkolwiek wciąż rozrastającą się) listę polskich szlaków, która zainspirowała wiele osób do tego, żeby eksplorować nieznane szlaki na polskich nizinach - często niedoceniane, a bardzo malownicze. Po Polsce nie zawsze wędruję samotnie - krótsze szlaki to doskonała okazja, żeby spędzić czas z przyjaciółmi, których na takie wędrówki często zapraszam.

 

 

 

Cele Autora

Nowy aparat
  • 4 795 zł miesięcznie
  • 2 275 zł brakuje
52%
Potrzebuję nowego aparatu, niestety. W sierpniu rozbiłam dotychczasowy w Norwegii, spadł ze skały przy silnym wietrze i parę dni później przestał działać. Po powrocie oddałam go do serwisu, ale z naprawy nic nie będzie - cztery miesiące czekałam na dostawę zamówionego obiektywu. Myślę, że kupię taki sam, jaki miałam, czyli Sony RX100 VII. Byłam z niego zadowolona i umiem go obsługiwać, co nie jest bez znaczenia. Chyba, że macie jakieś sugestie, to piszcie :-)
https://www.cyfrowe.pl/aparat-cyfrowy-sony-dsc-rx100-vii-dsc-rx100m7-p.html
Bardzo dziękuję za dołożenie się do zakupu nowego aparatu :-)

UWAGA Patronite oznacza wszystkie cele jako zrealizowane, bo liczy przychody wstecz, a nie od daty ustawienia celu (marzec 2023)
Bateria do aparatu
  • 160 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Zbieram na nową oryginalną zapasową baterię do aparatu. Zwykle korzystam tylko z jednej i z powerbanku, co czasem kończy się przedwczesnym zakończeniem filmowania na dany dzień.
Długi dystans 2022
  • 2 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Nie lubię zdradzać celów swoich wypraw przed rozpoczęciem, ale zapewniam Was, że wędrówka odbędzie się we wspaniałych okolicznościach przyrody, a wokół będą dzikie góry. Przejście zaplanowanej trasy będzie sporym wyzwaniem - zapowiada się trudny teren, zła pogoda i drogi kraj :-). Jeśli udałoby się zebrać 2000 PLN miesięcznie środki na skromne życie na szlaku miałabym zapewnione, starczyłoby na jedzenie, kartę sim (relacje na Instagramie!) i może nawet nocleg pod dachem.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Agnieszka "Zebra" Dziadek już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Maciek Bańkowski
Maciek Bańkowski
200 zł
Supełki
Supełki
25 zł
Anonimowy patron
25 zł
Jacek
Jacek
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.