Architecture is a good idea

W Patronite od 12.10.2016

Architecture is a good idea - wideo blog o architekturze i innych rzeczach.

O Autorze

Architecture is a good idea to wideo blog tworzony przez dwoje ludzi pełnych pasji i zaangażowania a przede wszystkim - miłości do architektury: Natalię Szcześniak i Radka Gajdę.

Oboje z wykształcenia jesteśmy architektami i urbanistami. Radek studiował dodatkowo jeszcze historię sztuki, a Natalia - scenografię.

Od ponad dwóch lat staramy się opowiadać o architekturze na YouTube tak, aby pokazać wszystkim, dlaczego dla nas jest ona tak interesująca i dlaczego warto zwrócić raz na jakiś czas uwagę na otaczające nas budynki. Wszystko zaczęło się od tego:

Zajmujemy się dobrymi budynkami - stąd nasza nazwa.

Wśród naszych architektonicznych bohaterów są budowle sprzed wieków i najnowsze realizacje. Do tego raz na kilka tygodni opowiadamy o jednym z naszych ulubionych obrazów.

Do tej pory zrealizowaliśmy ponad 100 filmów.

Wśród naszych ulubionych jest na przykład ten - o Architekturze Dolnego Śląska.

Albo ten - o Filharmonii w Szczecinie - najpiękniejszym budynku Europy.

Bardzo chcielibyśmy móc zrobić więcej filmów tego typu, ale potrzebujemy do tego Waszego wsparcia.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)