Strefa Patrona:

85

patronów

1245 zł

miesięcznie

21610 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
52
miesięczne wsparcie
34
liczba patronów

  Architecture is a good idea - wideo blog o architekturze i innych rzeczach.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Koszty działalności
Tyle kosztuje realizacja naszych filmów. W to wchodzą opłaty za programy do grafiki i montażu (wszystko robimy na legalnym oprogramowaniu), utrzymanie strony internetowej, materiały do makiet: nożyki, kleje, pianki, tektury, plexi, wydruki no i lekcje dykcji dla Radka, o które tak prosicie (ponoć słychać efekty) ;) . Jeżeli uda nam się uzbierać tyle pieniędzy, to będzie to super. Dziękujemy!
0%
41 %
100%
osiągnięto 41%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 1755 zł
Odcinek zrealizowany poza Warszawą
Osiągnięcie tego progu pozwoli nam zainwestować w więcej odcinków o polskiej architekturze poza Warszawą. Bardzo chcielibyśmy móc nagrać coś o Zamościu, Łodzi, Lublinie, Poznaniu lub innych arcyciekawych miejscach, w których nas jeszcze nie było (a także w takich, do których warto wrócić). Takie odcinki są jednak dość kosztowne - musimy oboje dojechać i zatrzymać się na miejscu. Jeden odcinek wyjazdowy powstaje trzy - cztery dni, w czasie których nie możemy robić nic innego.
Po osiągnięciu tego progu pojedziemy do wybranego przez Was polskiego miasta, by zrobić odcinek o jego architektonicznych skarbach.

Nagrywanie filmów AIAGI to jednak nie tylko koszty prowadzenia działalności i wyjazdów, ale także wiedza, którą musimy skądś czerpać. Kwota progu to około 10-20 specjalistycznych, naukowych lub albumowych książek o architekturze i sztuce.
0%
24 %
100%
osiągnięto 24%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 3755 zł
Odcinek zrealizowany poza Polską
A może coś z arcydzieł architektury światowej? Albo z architektury polskiej na Kresach? Po osiągnięciu tego progu zrealizujemy film na zagraniczny temat, który pomożecie nam wybrać w ankiecie.
0%
12 %
100%
osiągnięto 12%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 8755 zł
Góra szczęścia
Hurraaa! Niezależność finansowa! Rozbudowa zespołu AIAGI!
Po przekroczeniu tego oszałamiającego progu zrealizujemy ponad półgodzinny film o architekturze wybranego przez Was regionu Polski. (Roboczy tytuł: Górny Śląsk :D )

O Autorze

Architecture is a good idea to wideo blog tworzony przez dwoje ludzi pełnych pasji i zaangażowania a przede wszystkim - miłości do architektury: Natalię Szcześniak i Radka Gajdę.

Oboje z wykształcenia jesteśmy architektami i urbanistami. Radek studiował dodatkowo jeszcze historię sztuki, a Natalia - scenografię.

Od ponad dwóch lat staramy się opowiadać o architekturze na YouTube tak, aby pokazać wszystkim, dlaczego dla nas jest ona tak interesująca i dlaczego warto zwrócić raz na jakiś czas uwagę na otaczające nas budynki. Wszystko zaczęło się od tego:

Zajmujemy się dobrymi budynkami - stąd nasza nazwa.

Wśród naszych architektonicznych bohaterów są budowle sprzed wieków i najnowsze realizacje. Do tego raz na kilka tygodni opowiadamy o jednym z naszych ulubionych obrazów.

Do tej pory zrealizowaliśmy ponad 100 filmów.

Wśród naszych ulubionych jest na przykład ten - o Architekturze Dolnego Śląska.

Albo ten - o Filharmonii w Szczecinie - najpiękniejszym budynku Europy.

Bardzo chcielibyśmy móc zrobić więcej filmów tego typu, ale potrzebujemy do tego Waszego wsparcia.

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 33
Dwukolorowa moneta. W dawnej Rzeczypospolitej złotówki miały dwa kolory - były zwykłe złote i czerwone złote - te czerwone były cenniejsze. Twoje wsparcie tą kwotą jest dla nas jak ten czerwony złoty. Dziękujemy!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 24
Mieszko I. Architektura za jego czasów nie była zbyt imponująca, wszak to dopiero początki kształtowania się naszej państwowości. Jednak Ty dzięki Mieszkowi możesz dołożyć swoją cegiełkę do naszego projektu. Lista wspierających nas tą kwotą będzie publikowana na naszej stronie goodidea.archi - chyba że wolisz pozostać anonimowy.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 19
Bolesław Chrobry. Prawie wszyscy polscy królowie byli koronowani Koroną Chrobrego, którą wedle tradycji miał Bolesławowi ofiarować Otton III. Niestety prawda jest taka, że Korona Chrobrego powstała trzy wieki po śmierci rzekomego właściciela i nigdy nie dotykała jego głowy. Za to u nas za Chrobrego masz miejsce na liście patronów i spersonalizowaną grafikę AIAGI z podziękowaniami i zdjęciem pięknej architektury.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 7
Kazimierz Wielki. Zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną. Może i jest w tym trochę przesady, ale fakt jest faktem - Kazimierz prawie podwoił w Polsce liczbę miast i ufundował kościoły i zamki. Nic dziwnego, że był Wielki w XIV wieku. Ty możesz być Wielki w wieku XXI. Twoje wsparcie Kazimierzem jest dla nas jak przypora w gotyckiej katedrze albo zwornik w sklepieniu - bez niego wszystko runie. W zamian oferujemy wszystko to, co powyżej a do tego zaproszenie na specjalny spacer architektoniczny tylko dla patronów (od tego progu) poprowadzony przez Radka po Warszawie, a w miarę możliwości także w innych miastach. Dostaniesz także możliwość zagłosowania na tematy kolejnych odcinków AIAGI i zgłaszania swoich pomysłów w specjalnej ankiecie.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 1
Władysław Jagiełło. Przybył do nas z Litwy. Do Ciebie niczym Jagiełło na białym koniu przybędzie listonosz z firmowym kubkiem AIAGI oraz pocztówką z podziękowaniami. Do tego wszystkie bonusy z poprzednich progów.
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
Zygmunt I Stary. Zbudował jeden z najważniejszych budynków w historii polskiej architektury - Kaplicę Zygmuntowską na Wawelu. Możesz być równie wspaniałym fundatorem jak Zygmunt i otrzymać coś tylko dla siebie. Zamiast Kaplicy Zygmuntowskiej oferujemy raz na trzy miesiące (Kaplica ma trzy strefy geometryczne), krótki (Kaplica nie jest duża) odcinek lub podcast o szczegółowym (Kaplica jest bogato zdobiona drobnymi ornamentami) zagadnieniu z architektury i sztuki, niedostępny nigdzie indziej (Kaplica jest tylko jedna i wyjątkowa). I tak, jak Zygmunt ma swoje imię wyryte na południowej ścianie Kaplicy, Ty znajdziesz je w planszy końcowej jednego publicznego odcinka AIAGI w miesiącu. Do tego wszystko to, co w powyższych progach.
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 1
Jeżeli ten banknot wejdzie do obiegu to ma dużą szansę być najbrzydszym, a zarazem dla nas najpiękniejszym banknotem. Wiadomo, że najlepiej by było, gdyby pojawiła się na nim Anna Jagiellonka, ale Jan III Sobieski też ujdzie - w końcu zbudował Wilanów i coś mu się należy. Ofiarowując nam 500 złotych miesięcznie możesz zbudować sobie swój Wilanów. Możesz zostać współautorem odcinka - razem wymyślimy temat, uzgodnimy pomysł na jego ujęcie. Będziesz mógł przyjść na plan, wybrać kadr, odpalić nagrywanie. Zapraszamy do teamu AIAGI!
Zostań patronem

Najnowsi Patroni