Akademia Seniora Szczecin

W Patronite od 20.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
123 łącznie

Wsparcie Akademii Seniora

30 000 zł

0%

osiągnięto

29 877 zł

brakuje

Życie na emeryturze to czas, który trzeba w pełni wykorzystać. Warto realizować pasje, próbować nowych rzeczy i dokształcać się! Dobrym pomysłem jest rozwijanie umiejętności obsługi komputera dla seniorów, co otworzy przed nimi zupełnie nowy świat ale też nauka języków obcych, spotykanie się z innymi, znalezienie pasji, nowych znajomości i przyjaźni między innymi poprzez wspólne wycieczki, spacery czy zajęcia ruchowe.

Dlaczego warto jest pomóc i wspierać szczecińską Akademię Seniora? Oto kilka powodów:
1. Poprawa jakości życia. Akademia Seniora oferuje wiele działań i zajęć, takich jak warsztaty, wycieczki, czy grupy spotkań, które pozwalają seniorom na spędzanie czasu z ludźmi w podobnym wieku i o podobnych zainteresowaniach. To z kolei może prowadzić do poprawy samopoczucia i jakości życia. Pomagają zachować aktywność fizyczną i umysłową, co jest kluczowe dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia w starszym wieku.
2. Zapobieganie samotności i izolacji społecznej. Poprzez wspólne spotkania i działania Akademia Seniora pozwala na nawiązywanie kontaktów i budowanie relacji społecznych. Dla wielu seniorów jest to szczególnie ważne, ponieważ w starszym wieku często tracą kontakt z rodziną i przyjaciółmi.
3. Wsparcie dla opiekunów. Klub Seniora w Akademii Seniora może stanowić wsparcie dla rodzin i opiekunów osób starszych, którzy często nie są w stanie zapewnić swoim bliskim odpowiedniej ilości czasu i uwagi.
4. Redukcja kosztów opieki zdrowotnej. Poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego seniorów, dzięki aktywności i socjalizacji w Klubie Seniora, może prowadzić do zmniejszenia kosztów opieki zdrowotnej, co jest korzystne dla całego społeczeństwa.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 7 zł
Anonimowy patron
Próg: 7 zł
Anonimowy patron
Próg: 27 zł