Diana Dąbrowska - Accademia Włoskiego Kina

W Patronite od 07.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 618

Liczba Patronów: 455

Zostań Patronem
Kup na prezent
36 patronów
685 miesięcznie
10 880 łącznie

PROJEKT ACCADEMIA WŁOSKIEGO KINA

2 000 zł

miesięcznie

34%

osiągnięto

1 315 zł

brakuje

Moim głównym celem jest edukacja o WŁOSKIM KINIE, WŁOSKIEJ KULTURZE i WŁOSKIEJ HISTORII. W tym celu pragnę stworzyć dostępną dla wszystkich "ACCADEMIĘ WŁOSKIEGO KINA" . Chciałabym, aby zajęcia odbywały się co tydzień online - najlepiej w dwóch językach. Marzy mi się również portal włosko-polski z materiałami związanymi z nauką o włoskim kinie, włoskim języku/kulturze/historii poprzez kulturę audiowizualną.

Oficjalny link FB do Accademii:
https://www.facebook.com/accademiawloskiegokina

Inauguracja Accademii odbyła się 26 kwietnia o godz. 19:00. Rozpoczęliśmy mało znanym w Polsce filmem Vittoria De Siki, "Boom" (1963) z Alberto Sordim w roli głównej. Spotkania odbywają się na Zoomie Live, następnie można je otworzyć na FB.

Patroni otrzymują cotygodniowy newsletter pełen sprawdzonej, włoskofilskiej wiedzy. Również dla Patronów powstała specjalna grupa na FB gdzie z wyprzedzeniem dowiadują się o planowanych zajęciach, otrzymują dodatkowe materiały. Co miesiąc staram się zapraszam do Accademii wyjątkowych gości i gościnie, aby wspólnie porozmawiać o włoskim kinie i włoskiej kulturze.

Na zajęciach pragnę się dzielić moją wiedza o najwspanialszej kinematografii na świecie oraz kulturze mojej ojczyzny. Nie tylko Fellini czy Antonioni, pragnę przyglądać się mniej znanym zjawisko, twórcom i twórczyniom (TAK, chce Wam przedstawić uniwersum włoskich reżyserek!), w ogóle nieznanym w Polsce filmom z lat 30. i 40., włoskiej kulturze popularnej i kinu gatunkowemu, różnym ekranizacjom i nurtom, przedstawicielom i przedstawicielką mniej popularnych zawodów filmowych.
Chce zapraszać do Akademii wspaniałych filmoznawców i filmoznawczynie, italianistów i italianistki, historyków i historyczki...

Każde spotkanie będzie także spotkaniem z włoską historią - piękną i zabawną, ale niekiedy też trudną, bolesną... Bo na filmowy fenomen Italii składa się właśnie specyficzna podwójność.

Daj mi szansę, proszę zaufaj mi - a wprowadzę Cię w świat prawdziwego "Wielkiego piękna" :)
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anna Morawiecka
Anna Morawiecka
Próg: 20 zł
Maciek Mamulski
Maciek Mamulski
Próg: 20 zł
Ania Zarychta
Ania Zarychta
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Mariusz Jurczak
Mariusz Jurczak
Próg: 50 zł
Anna Jozwiak
Anna Jozwiak
Próg: 50 zł