Avatar użytkownika

Akademickie Gorzkie Żale

12
patronów
390 
miesięcznie
2 090 
łącznie
12
patronów
390 zł 2 090 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Pax! Dziękujemy Ci za wsparcie!
Za wszystkich naszych patronów-dobrodziejów zostanie odprawiona msza święta w kościele św. Franciszka Serafickiego w Poznaniu w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu, po AGŻ. +
10 zł miesięcznie
Pax! Bardzo dziękujemy za to wsparcie!
Za wszystkich naszych patronów-dobrodziejów zostanie odprawiona msza święta w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu po AGŻ, a przy wybraniu tego progu otrzymasz od nas także Zestaw Patrona AGŻ (gadżety związane z działalnością Stowarzyszenia).
20 zł miesięcznie
Pax! Jesteśmy ogromnie wdzięczni!
Za wszystkich naszych patronów-dobrodziejów zostanie odprawiona msza święta w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu po AGŻ, a przy wybraniu tego progu zostaniesz także przez nas zaproszony na wydarzenie-niespodziankę dla naszych patronów, które odbędzie się po Wielkim Poście.
50 zł miesięcznie
Pax! Niesamowicie Ci dziękujemy!
Za wszystkich naszych patronów-dobrodziejów zostanie odprawiona msza święta w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu po AGŻ, a przy wybraniu tego progu otrzymasz od nas także Poszerzony Zestaw Patrona AGŻ (gadżety związane z działalnością Stowarzyszenia) oraz zostaniesz przez nas zaproszony na wydarzenie-niespodziankę dla naszych patronów, które odbędzie się po Wielkim Poście.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Akademickie Gorzkie Żale w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Stowarzyszenie Dając-Otrzymujemy zrzesza świeckich z misją aktywnego udzielania się w Kościele, i czyni to w duchu franciszkańskim. Stowarzyszenie współtworzy co roku Akademickie Gorzkie Żale oraz wspiera formację Duszpasterstwa Akademickiego Plus i organizację pielgrzymki Wyciszenia.

Akademickie Gorzkie Żale to wydarzenie, które powstało z pasji do Pasji.

Chcemy we współczesny sposób ukazać piękno tradycyjnego nabożeństwa – powstałego w Polsce, bogatego w treść teologiczną i niosącego ogromny ładunek emocji. Wyjątkowość Akademickich Gorzkich Żali polega na oddziaływaniu na serce człowieka za pomocą muzyki, światła, obrazu oraz teatru, by mógł on w ten sposób wejść głębiej w refleksję nad Męką Chrystusa oraz cierpienie towarzyszącej Mu Matki Bolesnej. Podczas każdej z sześciu niedziel Wielkiego Postu możemy usłyszeć tradycyjną melodię w zróżnicowanych aranżacjach takich jak jazz, muzyka elektroniczna czy biały śpiew. Na Akademickie Gorzkie Żale zapraszani są znani i cenieni muzycy, zarówno poznańskiej jak i krajowej sceny muzycznej, m.in.: studenci, absolwenci oraz wykładowcy Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu, Chór Kameralny UAM, Eleni, Affabre Concinui, TrombQuartet czy Siewcy Lednicy. Naszą intencją jednak jest, aby nabożeństwo nie stało się koncertem, ale spotkaniem z żywym Bogiem. Dbamy o to, by tekst oraz linia melodyczna, pomimo współczesnej odsłony, pozostały niezmienione, umożliwiając w ten sposób każdemu uczestnikowi włączenie się we wspólny śpiew i modlitwę.

Reportaż o AGŻ

AGŻ wyrosły z inicjatywy pierwszego duszpasterza poznańskiego Duszpasterstwa Akademickiego Plus – ojca Leonarda Bieleckiego OFM. Dostrzegł on, iż warto na nowo ukazać piękno nabożeństwa Gorzkich Żali, które w jego pobożności zajmowało od dawna szczególne miejsce. Myśl ta kontynuowana jest od 2011 roku i nieprzerwanie cieszy się ogromną popularnością.

 

Nowa odsłona Gorzkich Żali to wydarzenie, o które dba wielu ludzi dobrej woli. W organizację AGŻ zaangażowane są przede wszystkim młode osoby, obecni członkowie oraz absolwenci Duszpasterstwa Akademickiego Plus, a także Duszpasterstwa Postakademickiego Puls – działających przy klasztorze oo. Franciszkanów.

Zależy nam, by Akademickie Gorzkie Żale stały się miejscem spotkania z Bogiem kochającym człowieka. Dlatego na honorowym miejscu znajduje się Jezus Chrystus pod pokorną postacią chleba. Staramy się tworzyć przestrzeń, w której człowiek może być blisko Boga a poprzez przejmujący, kilkusetletni tekst odnaleźć również drogę do swojego wnętrza.

Oto niektóre realizacje z ostatnich lat:

 

Cele Autora

Organizacja XIV edycji AGŻ
  • 20 000 zł
  • 17 910 zł brakuje
10%
Ta kwota pozwoli nam zadbać o rzetelną organizację wydarzenia we wszystkie 6 niedziel (w tym zlecanie niektórych zadań profesjonalistom), w którą to wliczamy:
- promocję wydarzenia (reklamy miejskie, strona www, social media, filmiki promocyjne)
- oprawę graficzną (projekty i druk)
- transmisję on-line
- nagłośnienie
- honoraria dla artystów i kaznodziejów
- sprzęt (rzutniki, akcesoria)
Działalność statutowa Stowarzyszenia Dając-Otrzymujemy
  • 30 000 zł
  • 27 910 zł brakuje
6%
Każda złotówka zebrana ponad kwotę, której wymaga organizacja AGŻ, zostanie przeznaczona na działalność Stowarzyszenia Dając-Otrzymujemy, w tym wspieranie duszpasterstw podlegających klasztorowi franciszkanów na pl. Bernardyńskim w Poznaniu

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Akademickie Gorzkie Żale już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
20 zł
Anonimowy patron
50 zł
Agnieszka Górska
Agnieszka Górska
50 zł
Anonimowy patron
20 zł
Anonimowy patron
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.