Fundacja Alegoria

W Patronite od 23.05.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 700

Liczba Patronów: 900

Zostań Patronem
Kup na prezent
14 patronów
600 miesięcznie
600 łącznie
Alegoria to miejsce i struktura, w której toczy się twórczy dialog, służący budowaniu kultury więzi, relacji i współpracy. Fundacja wyrosła na współpracy z lokalnym środowiskiem w Tarnowie, działa teraz w skali ogólnopolskiej.

O Autorze

Alegoria to miejsce i struktura, w której toczy się twórczy dialog, służący budowaniu kultury więzi, relacji i współpracy. Fundacja wyrosła na współpracy z lokalnym środowiskiem w Tarnowie, obecnie część naszych projektów i inicjatyw kierujemy do społeczności lokalnej, ale coraz częściej zwracamy się też do odbiorcy z całej Polski. 
 

Co nas interesuje?

➡️ Interesuje nas człowiek w różnych jego wymiarach: relacyjnym, emocjonalnym, duchowym i fizycznym. 

➡️ Chcemy, żeby relacyjna część Alegorii zapraszała do rozwoju poprzez warsztaty, konferencje, spotkania, webinary a następnie część duchowa formowała postawy dające poczucie sensu i wypełniania swojej misji w świecie rodzinnym, społecznym, zawodowym... 

➡️ Pochylamy się nad  emocjami, nazywając je, dając wiedzę o nich oraz inspirując, jak można sobie z nimi radzić, m.in poprzez aktywność fizyczną. Gdzieś „pomiędzy” toczy się twórczy dialog, wymiana wartości i idei… właśnie dlatego powstała Fundacja Alegoria.

 

 

SpoTKANIE


Fundacja Alegoria ma być miejscem  SpoTKANIA. Chcemy „tkać” więzi między ludźmi i umożliwiać wymianę opinii. Robimy co w naszej mocy, by każda organizowana przez nas inicjatywa była WyDARzeniem. Działamy, by „obdarowywać” się nawzajem swoją wyjątkową perspektywą oraz podpowiadać: PO CO I JAK ŻYĆ? Jesteśmy po to, by budować jedność w różnorodności. Takie cele stawia przed sobą Miejsce i Fundacja Alegoria i właśnie po to jesteśmy na Patronite.

 

Klub dyskusyjny, warsztaty, debaty, filmy, biegi, podcasty… I tak od kilkunastu lat!

 

Działamy od lat. Przykłady projektów, które realizujemy obejmują inicjatywy takie, jak:

->  Program Verbi Valor - wartość słowa,

->  Festiwal filmowy Vitae Valor,

->  Tarnowski Klub Dyskusyjny,

->  Tarnowska Liga Debatancka,

->   Biegi po Horyzont,

->   Randki Małżeńskie.

Poza projektami realizowanymi czasowo, stale służymy jako miejsce spotkania dla różnych inicjatyw ukierunkowanych na rozwój człowieka. I to jest właśnie nasza najważniejsza misja.

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Renata Gądek
Renata Gądek
Próg: 20 zł
Dominik Kulig
Dominik Kulig
Próg: 50 zł
PIOTR SARLEJ
PIOTR SARLEJ
Próg: 200 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Gabriela Kuca
Gabriela Kuca
Próg: 20 zł