Avatar użytkownika

Fundacja Alegoria

25
patronów
1 775 
miesięcznie
38 880 
łącznie
25
patronów
1 775 zł 38 880 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Chcemy razem TKAĆ!

Wspierasz Alegorię - to dla nas ogromnie ważne. Każda kwota to pomoc w dalszym rozwoju naszych projektów. Jeżeli zatem chcesz wspólnie z nami zmieniać świat, ale inne kwoty nie są dla Ciebie odpowiednie, to zapraszamy Cię do dorzucenia od siebie tej 5 złotowej cegiełki.

W ramach podziękowania zapraszamy Cię do umieszczenia swojego wpisu w „Księdze Patronów” Alegorii.
10 zł miesięcznie
Dajesz nam znak, że dobrze TKAMY!

Wspierasz Alegorię - to dla nas wyróżnienie, ale i dowód tego, że to co robimy daje realną wartość. Z Twoją pomocą zrobimy jeszcze więcej.

W ramach podziękowania zapraszamy Cię do umieszczenia swojego wpisu w „Księdze Patronów” Alegorii.
20 zł miesięcznie
Dajesz nam nić, z której możemy TKAĆ!

Taka kwota Twojego wsparcia to dla nas zobowiązanie i wielka odpowiedzialność. Jesteśmy Ci wdzięczni za to, że dajesz nam materiał do tego, byśmy mogli rosnąć dalej.

Decydując się na wsparcie Alegorii tą kwotą zyskujesz:

1. oczywiście wpis do naszej “Księgi Patronów”,

2. dyplom Patrona Alegorii (w formie elektronicznej do druku),

3. przesłane mailowo bieżące informacje o nadchodzących wydarzeniach, które organizujemy.
50 zł miesięcznie
Pomagasz nam TKAĆ!

Czujemy wdzięczność, że pomagasz nam rosnąć i TKAĆ. Twoje wsparcie postrzegamy jak symboliczny “bilet” na organizowane przez nas wydarzenia. Przypominasz nam, że to, co staramy się robić za darmo dla jak największej grupy osób ma sens i wartość. Twój “bilet” pozwala nam docierać do tysięcy osób.

Próg trzeci zawiera w sobie wszystkie dobrodziejstwa poprzednich progów. Wspierając nas tą kwotą zyskujesz dodatkowo:

1. możliwość wzbogacenia swojego wpisu w “Księdze Patronów” o dowolne przesłanie - czekamy na krótką formę tekstową (do 3-5 zdań) którą zamieścimy w Księdze,

2. pierwszeństwo udziału w wybranych wydarzeniach ograniczonych limitem miejsc (np. konferencje i spotkania eksperckie),

3. raz w miesiącu przesłaną przez nas propozycje książek, podcastów, publikacji wartych zapoznania - wszystko to w ramach tematyki naszych działań.
100 zł miesięcznie
UTKALIŚMY już kawał relacji!

Bardzo dziękujemy za ten gest! Twoje wsparcie traktujemy jako wyraz głębokiej wiary w naszą misję urzeczywistniania SpoTKANIA. Ten poziom wsparcia to równowartość biletu na naprawdę dobre wydarzenie kulturalne. To wsparcie umożliwiające nam stabilny rozwój i skupienie się na naszej misji, którą wspólnie możemy realizować.

Na tym poziomie wsparcia zyskujesz wszystko, co zawierają poprzednie progi. Dodatkowo zyskasz:

1. książkę, którą wybierzesz spośród propozycji związanych bezpośrednio z naszą działalnością i rezonujących z nami. Ponadto książka będzie zawierać dedykację od naszego zespołu (książkę przekazujemy Patronom wspierającym nas co najmniej 3 miesiące. Staramy się proponować tę nagrodę raz na pół roku),

2. raz na trzy miesiące zgłębimy dla Ciebie wybrany temat związany z naszą działalnością i wyślemy do Ciebie maila pełnego wiedzy lub podzielimy się z Tobą kulisami naszej pracy.
200 zł miesięcznie
TKAMY razem szczególne relacje


Wow! To niesamowite jak bardzo czujesz to, co my czujemy! To dla nas wielka radość.
Wspierając nas w tym wymiarze, współtworzysz przestrzeń do tego, by inni mogli w Alegorii zadbać o swój rozwój emocjonalny, relacyjny, społeczny czy fizyczny.

Na tym poziomie wsparcia finansowego zyskujesz wszystko, co zawierają poprzednie progi oraz dodatkowo:

1. podarujemy Ci przedmiot o charakterze symbolicznym – filiżankę Fundacji Alegoria,

2. zapraszamy Cię do wyrażania swoich sugestii na temat działalności naszej Fundacji. Twój głos będzie dla nas ważną wskazówką w planowaniu działań.
500 zł miesięcznie
Razem tworzymy przestrzeń SpoTKANIA

Co tu dużo mówić :-) Jeśli wspierasz nas w takim wymiarze, czujesz mocno, że to co robimy ma sens! Cieszy nas, że wspólnie ten sens dostrzegamy i dzięki Twojemu dużemu wsparciu możemy go razem realizować w niemal nieograniczony sposób.

Decydując się na wsparcie nas na tym poziomie otrzymujesz wszystkie dobrodziejstwa poprzednich progów. Dodatkowo zapraszamy Cię do współtworzenia Alegorii poprzez partycypację w wyjątkowych, zamkniętych wydarzeniach i spotkaniach z nami.

Spotkania odbywają się cyklicznie raz w na kwartał oraz na wniosek Patronów takich jak Ty. Jesteśmy Partnerami.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Alegoria w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Alegoria to miejsce i struktura, w której toczy się twórczy dialog, służący budowaniu kultury więzi, relacji i współpracy. Fundacja wyrosła na współpracy z lokalnym środowiskiem w Tarnowie, działa teraz w skali ogólnopolskiej.

 

Dzięki Twojemu wsparciu Fundacja Alegoria może się rozwijać. Co to dokładnie znaczy?

 

 1. Tworzymy program spotkań, dyskusji, warsztatów, konferencji i debat, które rozwijają sferę psychologiczną, emocjonalną oraz tworzą więzi i relacje. Prowadzimy miejsce w Tarnowie i online, w którym chcemy zadbać o wielowymiarowość człowieka: jego fizyczność, sferę emocjonalno-intelektualną i duchową. Wszystkie dotychczasowe nasze działania znajdziesz na alegoria.org. Niektóre z nich opisujemy w dalszej części.
 2. Możemy zapraszać najlepszych specjalistów w dziedzinie psychologii, minimediacji, psychoedukacji, neurodydaktyki  i in. W ciągu tylko ostatniego roku swoją wiedzę przekazywali: Marek Kaczmaczyk (biolog, neurodydaktyk), Sylwia Anderson-Hanney (trenerka Pozytywnej Dyscypliny), Anna Moszko-Wawer (psycholożka specjalizująca się w temacie radzenia sobie ze stresem), Beata Moczkowska (mediatorka NVC, facylitatorka Kręgów Naprawczych) czy Elżbieta Cwynar-Budzińska (akredytowana coachini ICF, psychoterapeutka).
 3. Stwarzamy przestrzeń do dialogu organizując spotkania Tarnowskiego Klubu Dyskusyjnego, do którego zapraszamy znanych gości: dr Michała Możdżenia, biskupa Artura Ważnego, Piotra Barszczowskiego czy ks. Prof. Andrzeja Dragułę. Organizujemy Tarnowską Ligę Debatancką, która angażuje tarnowską młodzież szkolną i nie tylko. Na 10-cio leciu gościliśmy Tomasza Rożka (Nauka. To Lubię) oraz Łukasza Lamżę - znanych popularyzatorów nauki.
 4. Możemy tworzyć program na zasadach, jakie uważamy za najlepsze dla Was. Do tej pory opieraliśmy swoją działalność na grantach, co z kolei wiązało się z czasem, jaki musieliśmy przeznaczać na ich napisanie, prowadzenie i rozliczenie. Dodatkowo, każdy program grantowy sprawiał, że musieliśmy dopasowywać wydarzenie tak, żeby zmieściło się w ramach danego grantu. Patronite daje nam WOLNOŚĆ w tworzeniu programu od A do Z opartego na potrzebach, które płyną od Was.
 5. Nagrywamy podcast, do którego zapraszamy specjalistów z psychologii, neurodydaktyki czy popularyzatorów nauki i rzetelnych informacji. Chcemy, żeby stał się zbiorem nagrań, które pomogą nam wszystkim zatrzymać się na chwilę i przeanalizować dane zagadnienie, np. samotność, złość czy konflikty.
 6. Utrzymujemy naszą 290m2 przestrzeń w Tarnowie. Przestrzeń ta bezpłatnie służy organizacji spotkań, warsztatów i dyskusji. Udostępniamy ją także bezpłatnie grupom nieformalnym, grupom wsparcia i innym.

 

 

 

TWORZYMY RELACJE ZE SpoTKANIA

Fundacja Alegoria ma być miejscem  SpoTKANIA. Chcemy „tkać” więzi między ludźmi i umożliwiać wymianę opinii. Robimy co w naszej mocy, by każda organizowana przez nas inicjatywa była WyDARzeniem. Działamy, by „obdarowywać” się nawzajem swoją wyjątkową perspektywą oraz podpowiadać: PO CO I JAK ŻYĆ? Jesteśmy po to, by budować jedność w różnorodności. Takie cele stawia przed sobą Miejsce i Fundacja Alegoria i właśnie po to jesteśmy na Patronite.

 

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY – POZNAJ KONKRETNE PROGRAMY

 

 • Verbi Valor – wartość słowa. Ten projekt zawiera w sobie warsztaty, webinary i konferencje dla różnych środowisk: edukacyjnego, rodzicielskiego, partnerskiego, rodzinnego. Specjaliści terapeuci, neurodydaktycy, psycholodzy przekazują wiedzę nt uważnego i dbałego posługiwania się językiem jako nośnikiem wartości i wsparcia w rozwoju człowieka. Niektóre wydarzenia, które odbyły się w ramach Verbi Valor:
  • Warsztaty „Mamo wyluzuj. Spokojniejsze macierzyństwo w ujęciu samoregulacji.”
  • Warsztaty „Jak zamienić krytykę w konstruktywny dialog?”
  • Konferencja online „Trudno z Tobą wytrzymać… Jak uniknąć pułapek i zbudować udany związek?”
  • Konferencja online „ Pozytywna Dyscyplina, czyli jak odpowiedzialnie i skutecznie wychowywać dzieci na miarę naszych czasów?”
  • Konferencja online „Konflikt – uciekać, walczyć czy podjąć dialog?”
  • Konferencja „dez-INTEGRACJA, czyli jak budować relacje w nowej rzeczywistości?”
  • Konferencja online „Instynktowne rodzicielstwo”
  • Konferencja online „Poczucie własnej wartości – o co właściwie tyle hałasu?”
  • Warsztaty online „Jak zamienić krytykę w konstruktywny dialog?”
  • Warsztaty Kręgów Naprawczych
  • Warsztaty dla mam „Droga do samej siebie”
  • Warsztaty online „Krytyka mnie nie dotyka – jak radzić sobie z trudnymi komunikatami i empatycznie na nie odpowiadać?”
  • Webinar „Jak ogarnąć nastolatka? Instrukcja obsługi”
  • Webinar „Nie trzaskaj drzwiami…czyli o potrzebach w relacjach z seniorami”
  • Warsztaty „Wypalenie zawodowe i poczucie misji w pracy nauczyciela”
  • Konferencja „Horyzonty relacji” dla nauczycieli pedagogów, wychowawców.

 

 • Festiwal Filmowy Vitae Valor to festiwal ludzi stawiających pytania. Festiwal ludzi świadomych, że na niektóre z nich trudno będzie odpowiedzieć, bądź odpowiedź będzie trudna i wymagająca pogłębionej analizy. Festiwal jest P O S Z U K I W A N I E M prawdy o Nas – naszych relacjach z innymi, jest sięganiem w głąb człowieka i jego życia, które jest pełne konfliktów i wewnętrznych zderzeń racji, poglądów, myśli. Festiwal jest nie tylko obrazem, ale także słowem, które poza projekcjami wybrzmiewa w panelach dyskusyjnych. Każda edycja ma swój temat festiwalowy. Ostatnie edycje poruszały tematy: oblicza konfliktu oraz oblicza wolności.

 

 • Tarnowski Klub Dyskusyjny – miejsce, w którym spotykają się różne spojrzenia, różne charaktery, różne idee - co nie znaczy, że po spotkaniu uczestnicy wychodzą poróżnieni. Tarnowski Klub Dyskusyjny comiesięczna to okazja do poznania się jego uczestników, nawiązania licznych znajomości i podejmowania różnorakiej współpracy. Wierzymy, że taka forma działania może przyczyniać się do poszerzania i integracji środowiska osób zainteresowanych krytycznym myśleniem, komunikacją dialogiem i wprowadzaniem w życie zmian społecznych. Przytoczymy kilka tematów, które poruszyliśmy w ostatnich miesiącach:
  • Kryzys uchodźczy. Kilka sugestii jak posunąć się na ławeczce, żeby nie spaść”
  • “Jak rozumieć Papieża Franciszka”
  • “Skandal Kościoła?”
  • “Miłosierdzie na granicy czy granice miłosierdzia - rozmowa o uchodźcach”

 

 • Tarnowska Liga Debatancka – funkcjonuje w Tarnowie od września 2012 roku. Jest to wydarzenie edukacyjne, związane ze wzmacnianiem świadomości społecznej, aktywności obywatelskiej i budowaniem nowej kultury wypowiedzi wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych miasta Tarnowa. W tym celu używane jest narzędzie debatowania w stylu oksfordzkim. Mottem całego przedsięwzięcia jest cytat z Franka A. Clarka „Znajdujemy spokój wśród tych, co się z nami zgadzają, ale rozwijamy się pośród tych, którzy mają odmienne poglądy.”

Na przestrzeni 10 lat działania Ligi, dwie szkoły w niej uczestniczące zdobyły tytuł Mistrza Polski Debat Oksfordzkich rozgrywających się w Poznaniu: 

 • II LO Tarnów (2013 r.)
 • III LO Tarnów (2019 r.).
 • III LO zdobyło również 2 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Turnieju Debat Historycznych 2022!

Od kilku lat miejscem, w którym odbywają się debatanckie pojedynki jest Fundacja Alegoria. Koordynatorem projektu jest Marcin Lewandowski – prezes Fundacji Alegoria.

 • Biegi po Horyzont – co roku spotykamy się w pięknych miejscach Małopolski na rodzinnej imprezie, która łączy biegaczy. Tak, jak w przypadku innych wydarzeń, dbamy tutaj o rozwój relacji, odkrywanie pasji. Zachęcamy nie tylko do aktywności ruchowej, ale też do “wejścia w głąb” zagadnień związanych z emocjami: tworzymy podcasty, traktujące m.in. o samotności, gniewie czy bezsilności. Nasze Biegi gościły już na Turbaczu, w Lipnicy Murowanej, Burzynie i Wierzchosławicach.

 

 • Randki MałżeńskieRandki Małżeńskie w Alegorii to nasza propozycja spędzenia czasu przez małżonków w romantycznej atmosferze w samym centrum Tarnowa i jednocześnie z zaproszeniem do podjęcia tematów, na które często brakuje czasu w ciągu tygodnia. Jest to cykl siedmiu spotkań adresowany dla małżonków na każdym etapie ich życia bez względu na staż czy stan ich relacji. Jeśli czujesz, że jesteś szczęśliwy w małżeństwie, ale brakuje Ci czasu na rozmowę lub czujesz, że coś nie działa w Waszej relacji to serdecznie Cię zapraszamy. Dzięki świadectwom par, które uczestniczyły w randkach wiemy, że warto.

 

 

 

CO ZYSKUJESZ DOŁĄCZAJĄC DO SPOŁECZNOŚCI ALEGORII

 • Rozwiniesz się z nami w trzech obszarach: emocjonalno-intelektualnym, fizycznym i duchowym.
 • Przez udział w konferencjach, webinarach, dyskusjach, debatach i warsztatach sformułujesz na nowo swoje postawy, które dadzą Ci poczucie sensu w świecie rodzinnym, społecznym i zawodowym.
 • Zdobędziesz wiedzę o emocjach, nauczysz się je nazywać, radzić sobie z nimi.

 

Cele Autora

Alegoryczny program podcastowy
 • 2 000 zł miesięcznie
 • 225 zł brakuje
88%
Od dłuższego czasu nagrywamy podcast, do którego zapraszamy specjalistów z psychologii, neurodydaktyki czy popularyzatorów nauki i rzetelnych informacji. Chcemy jednak, by ta inicjatywa przerodziła się w regularny program. Chcemy pokazać Wam inspirujące rozmowy, które pomogą nam wszystkim zatrzymać się na chwilę i przeanalizować tak ważne egzystencjalne zagadnienia jak np. samotność, złość czy konflikty. Chcemy także inspirować Was do tego, by budować dobre, wartościowe więzi między nami, odnajdywać jedność w naszej różnorodności i dyskutować uwzględniając różne punkty widzenia. Wskazana kwota pozwoli nam na regularne zapraszanie gości oraz wynagrodzenie bardzo ważnej pracy realizatorów oraz prowadzących podcast.
Tutoring w Tarnowskiej Lidze Debatanckiej
 • 6 000 zł miesięcznie
 • 4 225 zł brakuje
29%
Dotychczas i obecnie to wyłącznie opiekunowie, nauczyciele pracują ze swoimi podopiecznymi w przygotowaniach do debat. Swego czasu braliśmy udział w tym procesie w formie wzmacniających spotkań mających na celu omówienie ostatniej debaty w Lidze. Straciliśmy jednak możliwość, by kontynuować ten program. Teraz, gdy możemy liczyć na Wasze wsparcie chcielibyśmy pójść krok dalej, niż wtedy. Uważamy, że każda szkoła biorąca udział w Tarnowskiej Lidze Debatanckiej zasługuje na tutora, który wspomoże nauczycieli w przygotowaniach i pomoże opiekunom prowadzić młodzież w procesie rozwoju ich kompetencji. Wiedząc jak bardzo dziś nauczyciele są obciążeni obowiązkami, nie chcemy zostawiać ich samych. Tutorzy mają pomóc w przygotowaniach oraz w animacji szkolnego środowiska. Kwota, którą widzicie to kwota obejmująca cel w postaci regularnego podcastu oraz koszty programu tutoringowego w postaci wynagrodzenia dla tutorów (jedna osoba na każdą szkołę biorącą udział w TLD) oraz niezbędne do ich pracy materiały biurowe i edukacyjne.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Alegoria już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Arkadiusz Gorski
Arkadiusz Gorski
200 zł
Sławomir Sikora
Sławomir Sikora
50 zł
Bartłomiej Juszczyk
Bartłomiej Juszczyk
50 zł
Anonimowy patron
20 zł
Barbara JMichałowska
Barbara JMichałowska
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.