Alkoholik z TikToka

W Patronite od 31.10.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 917

Liczba Patronów: 824

Zostań Patronem
Kup na prezent
19 patronów
490 miesięcznie
3 910 łącznie
Alkoholik z Tiktoka nakłania uzależnionych do rozpoczęcia leczenia.Przez rok wygenerował 30mln wyświetleń,1mln polubień i 100tys obserwujących.Świadczy to o ogromnym problemie jakim jest alkoholizm.Szukamy tu pomocy w niesieniu posłania trzeźwości potrzebującym osobom.Możesz w tym pomóc!

O Autorze

Jestem trzeźwym alkoholikiem, który postanowił opowiedzieć o swojej walce z nałogiem, obnażając przy okazji jego mechanizmy.

Pierwszy filmik nagrałem spontanicznie o tym, czym jest uznanie bezsilności, czyli pierwszy krok do trzeźwienia. To była moja reakcja na to, co obserwowałem w sieci - ogrom patostreamerki i ludzi, którzy promują i gloryfikują stan upojenia. Nagrałem film dla tych, którzy chcieliby coś ze sobą zrobić. Początkowo była to koncepcja dwunastu Tiktoków - inspirowana programem dwunastu kroków…

 

Przeklinam, bluźnię, mówię prosto z mostu.

Nie zaplanowałem takiej formy przekazu, ale od razu zacząłem nagrywać w ten sposób. Chciałem być dobitny, bo moją misją jest otworzenie oczu i zachęcenie do rozpoczęcia walki o własne życie. Przekonałem się, że tego typu bezpośredniość najlepiej trafia do ludzi.

Chcę zostać terapeutą uzależnień i edukować

Kształcę się w terapii uzależnień, czytam mnóstwo książek, prowadzę live'y, pracuję z ludźmi uzależnionymi w ośrodkach leczenia uzależnień.  Jestem certyfikowanym muzykoterapeutą - gram koncerty medytacyjne, sesje, które mają uspokajać, wspierać leczenie i otworzyć pacjentów - tak, by mogli z jak najwięcej wyciągnąć ze swojej terapii. Robię masaże dźwiękiem Kocham muzykę, nagrywam piosenki motywujące do rozpoczęcia swojej drogi do trzeźwienia.

Większość moich tiktoków to odpowiedzi na pytania, które zadają ludzie.

Czytam komentarze i staram się reagować na te, które szczególnie przykują moją uwagę. Stopień niewiedzy na temat alkoholizmu jest w naszym społeczeństwie piorunujący - ludzie nie znają podstawowych faktów na jego temat. Inspiracją do tworzenia kolejnych materiałów często są wypowiedzi, które staram się sprostować. Omawiam też różnego rodzaju mechanizmy, ale nad nimi pochylam się przede wszystkim na youtube - mogę opowiedzieć tam nieco więcej ze względu na dłuższą formę.

Dlaczego Jestem na Patronite?

Właśnie po to, aby pomagać dalej, bardziej i konkretniej. Żeby mieć przestrzeń i czas na nagrywanie nie tylko krótkich tiktoków, ale obszernych, wyczerpujących rozmów, dialogów, spotkań, np. w formie podcastu.

Chcę się rozwijać, wiedzieć więcej, móc więcej. Dzięki wsparciu Patronek i Patronów będę miał możliwość edukować online, pomagać i wspierać, prowadzić terapię w realu.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Michał Tarasek
Michał Tarasek
Próg: 20 zł
Adam Selin
Adam Selin
Próg: 150 zł
Piotr Kwinta
Piotr Kwinta
Próg: 10 zł
Sławomir Kanafa
Sławomir Kanafa
Próg: 50 zł
Paulina Rutkowska
Paulina Rutkowska
Próg: 20 zł
Monika Gołaś-Bazydło
Monika Gołaś-Bazydło
Próg: 20 zł