Avatar użytkownika

ALLEGRETTO Autorska Szkoła Muzyki

0
patronów
0 
miesięcznie
1 310 
łącznie
0
patronów
0 zł 1 310 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Wielkie dzięki za wsparcie! :)
20 zł miesięcznie
Dziękuję! Twoje 20zł zmieni tak wiele!
50 zł miesięcznie
Jesteś bohaterem na moim profilu – sprawiasz, że świat zmienia się na lepsze!
100 zł miesięcznie
Dzięki Tobie mogę robić to, co kocham! Z całego serca Ci dziękuję!
200 zł miesięcznie
Chcę Ci powiedzieć, że razem zmieniamy edukację muzyczną . Jestem wzruszona i wiem, że wpłynie to na losy wielu ludzi. Chcę, byś także to wiedział (a).
400 zł miesięcznie
Od setek lat za ludźmi kultury i sztuki stali Mecenasi - wielcy ludzie, którzy dbali o to, by świat stawał się lepszy, piękniejszy, pełen dobra. Dziś Ty jesteś takim Mecenasem. Dziękuję Ci.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora ALLEGRETTO Autorska Szkoła Muzyki w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Absolwentka Akademii Muzycznej, dyrygent chórów dziecięcych, pierwszy na Dolnym Śląsku certyfikowany specjalista - instruktor zajęć muzycznych wg koncepcji E. E. Gordona, uczestnik międzynarodowych warsztatów i seminariów. Szkoleniowiec, specjalista w zakresie MLT z wieloletnim doświadczeniem.

Mam na imię Ula.


Od ośmiu lat realizuję autorski projekt muzyczny mający na celu umuzykalnianie dzieci, a oprócz tego podnoszenie kompetencji nauczycieli muzyki, rytmiki oraz zajęć umuzykalniających i upowszechnianie nowatorskiej koncepcji umuzykalniania dzieci wg Edwina Eliasa Gordona.

Aby tego dokonać stworzyłam wyjątkowe miejsce: szkołę muzyczną, w której dzieci uczą się zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami: bez ocen, bez nacisków i bez pośpiechu - ale za to z troską i uważnością na drugiego człowieka. Efekty są niesamowite!

Dzieci już "od malucha" śpiewają w różnych skalach, poruszają się w nietypowych rytmach, uczą się improwizacji muzycznej, czytania nut - tak jak książki ("słyszę i wyobrażam sobie co widzę w zapisie"), swobody w graniu i śpiewaniu, także w wielogłosie.
Nasi najmłodsi uczniowie mają... klika miesięcy. Najstarsi - kilkanaście lat.

 

Kim jestem?
Jestem absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrygentką chórów dziecięcych, pierwszym na Dolnym Śląsku certyfikowanym specjalistą - instruktorem zajęć muzycznych wg nowatorskiej koncepcji Edwina Eliasa Gordona, członkinią Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz The Gordon Institute for Music Learning, uczestniczką wielu międzynarodowych warsztatów i seminariów gordonowskich, z wykształcenia nauczycielką muzyki i rytmiki. Jestem również właścicielką Autorskiej Szkoły Muzyki Allegretto we Wrocławiu.

Słowo o działalności Allegretto
W miejscu które stworzyłam każdego roku mamy pod swoimi skrzydłami ok. 150 dzieci

Celem naszych działań jest pobudzanie i rozwijanie zdolności muzycznych i talentów najmłodszych. W pracy wykorzystujemy nowoczesną, gordonowską koncepcję umuzykalniania dzieci. Szkoła odpowiada również na specjalne potrzeby dzieci na różnym stopniu rozwoju. Gdy tradycyjny system nauczania skreślił je, dostały tutaj szansę, znalazły swoje miejsce w świecie muzyki. 

ZOBACZ NAS NA YOUTUBE! https://www.youtube.com/channel/UCD92y3Ckz2HOyBpI8FtkEUw

Wielu absolwentów naszych przedszkolnych i wczesnoszkolnych programów co roku zostaje uczniami Państwowych Szkół Muzycznych odnosząc sukcesy i wyróżniając się muzykalnością i wrażliwością.
 

 

Jednym z ważniejszych celów działalności Allegretto jest stworzenie muzycznego i edukacyjnego "mini-laboratorium", gdzie - mogąc obserwować rozwój uczniów prowadzonych zgodnie z gordonowską MLT (Music Learning Theory) - czerpiemy mnóstwo wiedzy o rozwoju muzycznym dziecka i o sposobach pracy według nowatorskiej koncepcji kształcenia muzycznego. Dwukrotnie w ciągu roku przeprowadzamy także badania testem zdolności muzycznych - Primary Measure of Music Audiation oraz Intermediate Measure of Music Audiation. Możemy zatem obserwować nie tylko proces rozwoju umiejętności, ale także dokumentować proces rozwoju zdolności muzycznych.

Wiedzę te przekładam na działalność szkoleniową. W ciągu 8 lat przeprowadziłam ponad 200 warsztatów, wykładów, webinarów i seminariów różnego typu. Dało to ponad 2000 godzin wykładowych. W opinii uczestników moje warsztaty i szkolenia mają wysoką jakość i wpływają znacząco na rozwój kompetencji nauczycieli biorących w nich udział. 
Moim marzeniem jest w tej chwili rozwijanie kompetencji szkoleniowych i tworzenie materiałów dla nauczycieli: osób pracujących z maluszkami, przedszkolakami i dziećmi w wieku szkolnym, nagranie filmów szkoleniowych i stworzenie materiałów instruktażowych propagujących dzieła profesora Edwina Eliasa Gordona. Stworzenie tego typu źródeł posłuży wielu osobom i zostanie inspiracją dla innych na lata. 

Prośba
Jeżeli moja praca jest dla Ciebie w jakiś sposób inspirująca, proszę Cię o wsparcie na miarę Twoich możliwości. Nie musi to być duża kwota - wpłać tyle ile możesz. 

Dziękuję Ci! 

Ula Polak 

Cele Autora

Możesz współtworzyć szkołę ALLEGRETTO - zmieniaj świat razem z nami!
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 5 000 zł brakuje
0%
W ALLEGRETTO rozwijamy zdolności muzyczne i talenty najmłodszych. Wykorzystujemy nowoczesną, gordonowską koncepcję umuzykalniania. Szkoła odpowiada na indywidualne potrzeby dzieci na różnym stopniu rozwoju. Gdy tradycyjny system nauczania skreślił je, dostały tutaj szansę, znalazły swoje miejsce w świecie muzyki.

Efekty naszej pracy są świetne - wielu absolwentów naszych przedszkolnych i wczesnoszkolnych programów co roku zostaje uczniami Państwowych Szkół Muzycznych odnosząc sukcesy i wyróżniając się muzykalnością i wrażliwością.

Ale to nie wszystko! Oprócz tego... zmieniamy świat! :) Naprawdę!

ALLEGRETTO to autorski projekt który ma na celu podniesienie jakości edukacji muzycznej w Polsce. Jak to robimy? Zobacz sam/a!

Nasze ALLEGRETTO to muzyczne i edukacyjne "mini-laboratorium", gdzie - mogąc obserwować rozwój uczniów prowadzonych zgodnie koncepcję E. E. Gordona - czerpiemy mnóstwo wiedzy o rozwoju muzycznym dziecka. Dwukrotnie w ciągu roku przeprowadzamy także badania testem zdolności muzycznych, możemy zatem obserwować nie tylko proces rozwoju umiejętności, ale także dokumentować proces rozwoju zdolności muzycznych.

Wiedzę te przekładamy na działalność szkoleniową. W ciągu 8 lat przeprowadziliśmy ponad 250 warsztatów, wykładów, webinarów i seminariów. Dało to ponad 2500 godzin wykładowych! W opinii uczestników warsztaty i szkolenia mają bardzo wysoką jakość i wpływają znacząco na rozwój kompetencji nauczycieli biorących w nich udział.

Zostań częścią naszej szkoły! Buduj z nami jej historię!

---
"Każdy z nas żyje otoczony ruchem rąk innych ludzi i żyje dzięki niemu.
To ręce innych ludzi unoszą nas z łona matki.
Ręce innych ludzi uprawiają i hodują to, co trafia na nasze talerze, przędą odzież, w której chodzimy, i wznoszą zamieszkiwane przez nas schronienia. Ręce innych ludzi dają przyjemność naszemu ciału w chwilach namiętności
oraz niosą pomoc i pociechę w chwilach cierpienia i niedoli. (..)"
J. Stockinger

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora ALLEGRETTO Autorska Szkoła Muzyki już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
20 zł
Ola Dudycz
Ola Dudycz
10 zł
Basia Jagodzińska-Habisiak
Basia Jagodzińska-Habisiak
20 zł
Anonimowy patron
20 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.