Avatar użytkownika

Andrzej Bazgier

18
patronów
640 
miesięcznie
94 800 
łącznie
18
patronów
640 zł 94 800 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Serdeczne podziękowania za wsparcie. Jest dla mnie cenne, jak uścisk czyjejś ręki albo spojrzenie czyichś oczu. I duże dzięki, że dołączyłaś/eś do moich Patronów.
Z całą pewnością jesteś jedną z tych Osób, do których się zwracam w swoich "wymądrzajkach". Ja myślę o ludziach, do których się zwracam i czuję swojego rodzaju odpowiedzialność za treści, które wybieram do przekazania. I fajnie wiedzieć, że takie osoby jak Ty są naprawdę, a nie tylko na liczniku odwiedzin na You Tube.
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
46 dostępnych miejsc
Serdeczne podziękowania za wsparcie. Skoro wybrałaś/eś ten próg, to zrewanżuję Ci się otwartością na Twoje sugestie - o czym powinienem opowiedzieć w którymś ze swoich podcastów albo napisać na swoim blogu. Zakładam, że zaproponujesz temat mający związek z tym, o czym opowiadam w swoich materiałach, że jego upublicznianie ma jakiś pozytywny sens oddziaływania i że pozwolisz mi na to, bym narrację tematu poprowadził w zgodzie z własnymi przekonaniami. Ale temat będzie Twój:). I zaznaczę to przy jego publikacji.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
15 dostępnych miejsc
To jest bardzo konkretne wsparcie dla budżetu pewnego blogera...
Serdecznie dziękuję Ci za to. Chcę Ci zaproponować w rewanżu za to, co
następuje:

* możliwość zasugerowania mi tematu do mojego podcastu (przy założeniu, że to temat mający rację bytu w moich treściach, które przecież znasz, skoro mnie wspierasz)

* chętnie będę Ci partnerem do rozmowy w tematyce, którą poruszam w swoich podcastach - możemy co miesiąc odbywać taką konsultację on line albo telefonicznie, co może być inspirujące tak samo dla Ciebie jak i dla mnie
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
8 dostępnych miejsc
To jest bardzo hojne wsparcie dla budżetu pewnego blogera... Serdecznie dziękuję Ci za to. Chcę Ci zaproponować w rewanżu za to, co następuje:

* możliwość zasugerowania mi tematu do mojego podcastu (przy założeniu, że to temat mający rację bytu w moich treściach, które przecież znasz, skoro mnie wspierasz)

*chętnie będę Ci partnerem do rozmowy w tematyce, którą poruszam w swoich podcastach - możemy co miesiąc odbywać taką konsultację on line albo telefonicznie, co może być inspirujące tak samo dla Ciebie jak i dla mnie

* mogę zrobić z Tobą wywiad on-line albo twarzą w twarz (zależy od miejsca Twojego zamieszkania) pod tytułem "Jacy są moi Patroni" i zamieścić go na swoim kanale YT Efekt Setnej Małpy

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Andrzej Bazgier w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

W południowoafrykańskich językach istnieje słowo UBUNTU, co się luźno tłumaczy: JESTEM, BO TY JESTEŚ. W języku Majów istniało powitanie IN LAK'ECH. Oznaczało ono JA JESTEM INNYM TY. Jestem adeptem tej wiedzy. I dzielę się swoją narracją, która mnie prowadzi do jej zrozumienia. Albowiem IN LAK'ECH.

Andrzej Bazgier - autor videobloga USZY DUSZY, a w minionych latach także autor przeglądu alternatywnych wiadomości HORYZONT ZDARZEŃ, autor bloga i kanału Efekt Setnej Małpy, autor jednego z najstarszych blogów z alternatywnymi wiadomościami w polskiej sieci "Schodami do Nieba" (2008 - 2014), słowem: [niegdyś] dziennikarz - amator. Obecnie na świadomej drodze poszukiwania samego siebie i właśnie doświadczeniami z tego mojego subiektywnego i osobistego procesu dzielę się ze swoimi Słuchaczami na swoim kanale Efekt Setnej Małpy.

Gdyby tak było, że żyjemy w jakkolwiek rozumianym matrixie, zarazem w rzeczywistości jakkolwiek rozumianej jako wirtualna, wówczas sensu nabiera niebywała zdolność naszego umysłu do podporządkowywania się programom. Żaden inny gatunek na Ziemi nie miał możliwości sprawdzenia, na ile jego umysł jest programowalny. Bo żaden inny gatunek nie ustanowił dla siebie technologii programowania samych siebie. My żeśmy to uczynili. Służą temu wychowanie, szkoła, religia, media, popkultura, kino, newsy, reklamy i wiele innych wynalazków.  Ale jest pewien problem. Żyjemy w chmurze sprzecznych ze sobą programów wgrywanych nam często bez udziału naszej świadomości, która stała się wręcz rynkiem rywalizacji o naszą przychylność wobec jednych, a nie koniecznie wobec drugich.  I bardzo subiektywnie i często impulsywnie, a czasem wspaniale intuicyjnie  podejmujemy decyzję, co wybrać z pośród dwóch, czasem kilku wykluczających się nawzajem pętli narracyjnych.

Gdyby tak było, że żyjemy w jakkolwiek rozumianym matrixie, zarazem w rzeczywistości jakkolwiek rozumianej jako wirtualna, wówczas sensu nabiera niebywała zdolność naszego umysłu do rebelii wobec naszych programistów, administratorów i kreatorów.  Sądzę, że nie przypadkiem w większości filmów science fiction Sztuczna Inteligencja (SI) buntuje się przeciwko swoim kreatorom - ludziom.  Podobnie jest i z nami. Strach się zapytać, czy my sami już nie jesteśmy pokoleniem SI? [film "13 piętro" (1999), Nick Bostrom i "Hipoteza Symulacji"].

Rebelia w matrixie wymaga stworzenia przestrzeni z dostępem do zupełnie innego, niż ten oficjalny zastawu programów do przeprogramowania samych siebie. "Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz". Jak się zaprogramujesz, taki świat będziesz budował/a wokół siebie. Umysł jest twórcą. Serce jest nawigacją. Rozum jest wykonawcą. Świat wokół Ciebie, wokół Mnie jest wielkim lustrem Naszych chęci i marzeń. I zaniechań. Stąd  pewnie znane powiedzenie: "uważaj, o czym marzysz!" Zaś adoptując to do naszych realiów: "uważaj czym pozwalasz programować samego siebie".

Niebywałą zdolnością owej wirtualnej rzeczywistości, w której - być może - żyjemy jest nieskończona przestrzeń wariantów zdarzeń, których autorami jesteśmy i będziemy my sami. To znaczy, że każda nasza decyzja, każdy nasz wybór, każde zaniechanie - skutkują innym wariantem wydarzeń w przyszłości. Różnice pomiędzy potencjalnymi wariantami mogą być bardzo drobne, prawie niezauważalne. Albo zauważalne jako deja'vu, dziwaczny "efekt mandeli", albo swojego rodzaju "niezgodności" często składane na karb ułomności naszej własnej pamięci... Zależy to od wagi owej decyzji, wyboru, czy zaniechania. Aczkolwiek, jeżeli weźmiesz pod uwagę "efekt motyla" i wiesz, że czasem nawet bardzo drobna modyfikacja detalu w chwili obecnej może wywołać tsunami w Twoim życiu już kilka dni później, to zaczynasz się troskać bardziej o tę chwilę obecną. Rozumieć jej wagę w kreowaniu Twojej przyszłości.

Przez lata zajmowania się alternatywnymi wiadomościami miałem głowę zanurzoną w negatywnej wizji świata, gdzie rządzą ONI i dlatego MY mamy tak ciężko. Po latach poszukiwań zrozumiałem, że cały świat dookoła jest naszą wspólną cywilizacyjną projekcją. Jest manifestacją naszych bardzo finezyjnie zaprojektowanych umysłów w ramach naszych zaprogramowanych przekonań. Więc to, co odnajdujemy w otaczającym nas świecie to projekcja nas samych, naszych często ukrytych i nieuświadomionych zapędów które się manifestują w świecie dookoła albowiem sami jesteśmy ich nieświadomymi autorami. I świat dzieje się takim, jakim go widzimy. Jak często zgadzamy się na to i nie mamy odwagi tego zmienić?

Przy czym nie chodzi tu o zmianę świata "na zewnątrz". Chodzi o zmianę nas samych, "wewnątrz". I wówczas świat dookoła zamanifestuje tę naszą wewnętrzna zmianę. Mój niegdyś tajemniczy mentor mawiał: jeżeli stoisz przed lustrem i widzisz w nim swoją wykrzywioną grymasem twarz, to nie próbujesz zmienić na siłę swojego odbicia szarpiąc się z lustrem. Możesz to zrobić bez wysiłku, jeżeli sam/a się pierwszy/a do siebie w lustrze uśmiechniesz...

Jeżeli więc jest Ci jakoś bliska powyższa narracja, to zapraszam, pooglądaj moje podcasty i - jeżeli poczujesz, że jest tam Twoja nuta - że bywa dla Ciebie inspirujące moje dzielenie się Tobą tym, jakim widzę ten świat - wesprzyj mnie i zostań moim Patronem.

Lubię inspirować. I mam silne przekonanie (czytaj: taki program:), że to jest wszystko, czego możemy dla Siebie i dla Innych chcieć.

 

 

Cele Autora

Wolę gonić w ślad za Króliczkiem, niż go złapać:)
  • 1 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
W moim świecie idea celów, do których mamy dążyć, przestała mieć jakikolwiek sens. Idea celów dla mnie jest bardzo mocna związana z tym, co określam jako "stary paradygmat", co jest taką formą świadomości, którą ukształtowała w nas przekazywana od zarania naszej cywilizacji filozofia rzekomego braku. To wyobrażenie o tym, że żyjemy w świecie braku ukształtowało w nas drapieżną cywilizację konkurencji, rywalizacji, walki o przetrwanie i kompletnie fałszywe przekonanie, że aby starczyło dla mnie, to musi zabraknąć dla Ciebie. To świat z którym ja się postanowiłem rozstać, albowiem... JEST TAK, JAK MYŚLISZ, ŻE JEST.

Tak więc cel, jaki przyjąłem to symboliczna złotówka. Państwa - Patronów Moich - wsparcie jest dla mnie formą wymiany energetycznej pomiędzy nami - dla Was moje treści są wartościowe - choćby dlatego, że są dla Was inspirujące, a dla mnie Wasze wsparcie jest bezcenne, bo pozwala mi się rozwijać i dzielić z Wami swoimi kolejnymi doświadczeniami. I tak niech pozostanie. Zaś Państwu Patronom dziękuje z całego serca za zgodę na taką energetyczną wymianę między nami:)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Andrzej Bazgier już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

katherinealice johnson
katherinealice johnson
10 zł
Anna Banasiak
Anna Banasiak
50 zł
Maciej Anioła
Maciej Anioła
30 zł
Sylwia Karwat
Sylwia Karwat
10 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.