Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Ania Rejman w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponySiema, cześć, dzień dobry.
Nazywam się Ania, jestem freelancerką zajmującą się fotografią, filmem i grafiką. Od niedawna również - YouTuberką i Samorzeczniczką ADHD.
Gdy otrzymałam diagnozę ADHD w 2022, przeżyłam szok; chciałam wtedy dowiedzieć się jak najwięcej na temat zaburzenia. Szybko zorientowałam się jednak, że dostępnych, opartych na najnowszych wytycznych i godnych zaufania informacji o ADHD w języku polskim jest niewiele.
Po jednej stronie wiedza przekazywana przez ekspertów w formie godzinnych rozmów (mało przystosowana do potrzeb osób z deficytem uwagi). Po drugiej stronie Instareels i Tiktoki tworzone masowo przez zwykłych użytkowników (angażujące, ale spłycające temat i niepoparte wiedzą specjalistyczną)
Postanowiłam połączyć obydwa światy. W listopadzie 2023 inspirując się treściami z zachodu, założyłam kanał na YouTube, którego misją jest wsparcie zdiagnozowanych i edukacja w temacie ADHD według najnowszych kryteriów diagnostycznych.
Poza weryfikacją treści, wszystko na kanale robię sama. Filmy nagrywam w amatorskim studio w swoim mieszkaniu, sama montuję, tworzę animacje, koloruję, udźwiękawiam.
W związku z tym, proces powstawania filmów jest długi i pracochłonny - nad jednym filmem spędzam średnio kilka tygodni.
Widzę jednocześnie, że są one potrzebne - wiele osób w Polsce nie może liczyć na realne wsparcie psychologiczne oraz działania systemowe. Odpowiedzią na to jest dla mnie budowanie zaplecza finansowego wraz ze wsparciem finansowym od patronów. Chciałam więc zaprosić Was do zostania osobą patronacką mojego kanału.
Wsparcie pozwoli mi na:
- opłacanie rachunków i licencji na programy do tworzenia filmów,
- częstsze wypuszczanie filmów,
- większe zaangażowanie specjalistów w tworzenie kanału (opłacanie konsultacji),
- rozwijanie kanału pod względem produkcyjnym,
- angażowanie dodatkowych osób do produkcji (asystentów, dźwiękowców, montażystów)
Cenię odpowiedzialne tworzenie. Nie mam wykształcenia psychologicznego ani psychiatrycznego, więc do współpracy nad kanałem zaangażowałam ekspertów, którzy weryfikują treści moich scenariuszy.
Wśród osób zaangażowanych znajdują się m. in: dr Tomasz Gondek (Założyciel Sekcji Kształcenia Specjalizacyjnego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, członek EPA Early Career Psychiatrists Committee, European College of Neuropsychopharmacology (ECNP) oraz mgr Karolina Ziegart-Sadowska, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, założycielka Akademii Różnorodności, miejsca szkoleń dla psychologów i psychoterapeutów w zakresie neuroróżnorodności.
Specjalistów znajduję z poleceń osób z ADHD.
Tworzę przede wszystkim z myślą o neuroróżnorodnych, z nadzieją na budowanie świata uwzględniającego ich potrzeby. Budujmy go razem!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.