Klub muzyczny Anielski Młyn

W Patronite od 12.06.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 396

liczba Patronów: 471

19 patronów
620 zł miesięcznie
2 520 zł łącznie
Klub muzyczny Anielski Młyn jest to przestrzeń dla wszystkich, którzy chcą odnaleźć pasję i podzielić się już odkrytą. To miejsce tworzymy sami, dla siebie oraz dla wszystkich, którzy chcą z niego korzystać.

O Autorze

Kim jesteśmy / gdzie jesteśmy?

Jesteśmy grupą przyjaciół, która w 2014 roku postanowiła zrobić coś konkretnego dla rozwoju lokalnej sceny muzycznej w Cieszynie. Owocem naszej pracy oraz pasji jest niesamowite miejsce na mapie Cieszyna, czyli Klub muzyczny Anielski Młyn.

Mamy do dyspozycji piękną piwnicę znajdującą się w samym sercu zabytkowej starówki w Cieszynie, przy ulicy Stary Targ 1.

Co robimy / czego dokonaliśmy?

Na przestrzeni lat własnymi siłami byliśmy w stanie wyremontować piwnicę, utworzyć tam scenę muzyczną oraz wyposażyć ją w sprzęt wykorzystywany na próbach, koncertach i jamach. Dodatkowo udało nam się stworzyć skromne studio nagrań, dzięki któremu światło dzienne ujrzał nasz wspólny projekt (razem z lokalnym Browarem Zamkowym), czyli C.K.M. - Cieszyńska Kronika Muzyczna. Jest to płyta, na której to znajduje się 9 utworów 9 różnych artystów, w głównej mierze lokalnych, cieszyńskich lub z okolic (jest również 1 kąsek zagraniczny).

 

W ramach codziennej / standardowej działalności organizujemy:

  • Koncerty - w głównej mierze promujemy młode lokalne zespoły. W naszym klubie powstało już ich chyba z 8 - niektóre nie przetrwały próby czasu (no cóż... samo życie), ale niektóre grają do teraz z większymi, bądź mniejszymi sukcesami. Poza koncertami "młodych", od czasu do czasu można trafić na uznanych już artystów - nie tylko z Polski i Czech (tak, tak - mamy tam całkiem blisko ?). Gościliśmy już zespoły z Chorwacji, Hiszpanii, a nawet z odległej Brazylii.

  • Jam session - piątkowe wspólne granie pozwala na poszerzanie muzycznych horyzontów, szlifowanie umiejętności, interakcję z innymi muzykami. Mamy zasadę, że na scenę może wejść każdy bez względu na umiejętności, a ekipa bardziej doświadczonych muzyków dba o to, aby "młodzi" nie czuli się skrępowani.

  • Warsztaty muzyczne (dla dzieci i dorosłych) - gitarowe, rytmiczne, perkusyjne i jakie tam jeszcze dusza zapragnie ? - jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.

Dlaczego Patronite?

Jak to Artur ładnie ujął: "Nie jesteśmy ani leniuchami, ani debilami i wiemy jak zarabiać pieniążki", oczywiście część z nich pochodzi z dobrowolnych datków i składek członkowskich od ludzi, którzy angażują się w tworzenie tego miejsca (w zasadzie jest to forma bardzo zbliżona do Patronite).

Dodatkowym źródłem wspomagającym utrzymanie Młyna jest stworzona do tego celu firma wykonująca nadruki na tkaninach, gadżety promujące zaprzyjaźnione zespoły oraz prowadząca bufet używany na koncertach i w trakcie innych wydarzeń.

Wysoce cenimy sobie własną niezależność i do tej pory byliśmy w stanie realizować nasze projekty w sposób autonomiczny. Niestety w obecnej sytuacji nie jest to w pełni możliwe, a oczywistym jest, że chcemy się nadal rozwijać. Wielu naszych przyjaciół wspominało nam o możliwościach platformy Patronite i w końcu nadszedł ten moment, aby utworzyć profil. Pomoże nam to:

  • Przyspieszyć tempo realizowanych projektów w dosyć trudnych czasach jakie nastały dla tej branży.
  • Poszerzyć zasięg tak, aby dotrzeć do większej liczby ludzi spragnionych pozytywnych wibracji.
  • Uprościć wspieranie naszej działalności przez ekipę, która czyni to obecnie.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem