W Patronite od 22.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1275

Liczba Patronów: 1821

Zostań Patronem
2 patronów
110 miesięcznie
1 695 łącznie
Witajcie Wirtualni Wędrowcy :) Każdego dnia staram się wnieść odrobinę magii do świata. Moje czary pomagają mi tworzyć sztukę z odpadów cywilizacji. Ogień i miedź za to prowadzą prosto do krain fantasy, ze szczególnym upodobaniem do Ziemi Smoków.

O Autorze

anima-create upcycling designe

...to naprawdę długa historia...kiedyś opowiem ją na blogu. 
A tutaj chcę opowiedzieć Wam o teraz.
W mojej pracy kieruję się kilkoma podstawowymi ideami. Pierwszą jest

nie pozostawiać za sobą śladów.

Żyjemy w czasie nadprodukcji i nadmiernej konsumpcji. Ziemia zaczyna mieć tego dość. Zatem postanowiłem nie dokładać od siebie i tworzę głównie z odpadów.

   I tak powstała najstarsza z moich pracowni - Anima create.
Wszystko, co wpadnie mi w ręce, może być wykorzystane do aktu stworzenia, ale podstawowym materiałem jest puszka po piwie. Poważnie. I od razu odpowiem na Wasze pytanie. Nie - nie jestem alkoholikiem :D W ogóle nie piję alkoholu :) 
Za to cienkie aluminium, poddane obróbce palnikiem jest doskonale plastycznym materiałem do wszystkiego. Kolczyki. Statuetki. Szachy. Rzeźby. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.
 

Anima create

Druga to

nie ma dwóch takich samych rzeczy.

Tworzę rękami. I choćbym bardzo się starał - nie zrobię duplikatów. A nie staram się starać. Oczywiście mam pewne wzory, na przykład kolczyków - postaci. Ale i tak każda para ma swój indywidualny klimat.

   Kolejną moją pracownią jest Anima-create leather upcycling.
Przy tej okazji czasami spotykam się z pytaniem - jak to jest, że jestem weganinem, a robię w skórze?
Ano tak, że skóra, którą wykorzystuję, również pochodzi z odpadów. Z manufaktur znajomych. Ta skóra mogłaby wylądować ostatecznie na śmietniku. A serce woła do mnie, że jeśli ktoś oddał życie, to idąc tropem naszych przodków z czasów wspólnot plemiennych, należy wykorzystać na maxa to, co po nim zostało.
Zatem jestem Zszywaczem. Portfele, torby, torebki czy sakwy wykonuję bez użycia maszyn. Każda dziurka i każdy szew powstają przy pomocy rąk. 
 

Anima-create leather upcycling


Nadszedł czas na trzecią ważną myśl...

...smoki istnieją. Naprawdę.

Ta idea to kamień węgielny pod budowę pracowni - Izor Magna - co z krasnoludzkiego znaczy Miedziany Strażnik. 
Tu nie wykorzystuję odpadów. Tworzę z miedzi, drewna i kamieni. Biżuterię inspirowaną światami fantasy. Magicznymi portalami przemieszczam się między nimi i zbieram okruchy księżycowego światła czy krople mchu. I zawsze towarzyszą mi smoki, które mają tutaj swoją, osobną krainę. Przylatują, krążą nade mną tak długo, aż nie sprawię im materialnej postaci. 
 

Izor Magna


Czwarta idea to daleka podróż...

...sięgaj do głębi.

     Kiedyś próbowałem wymyślać moje prace. Używać w procesie twórczym rozumu... a rozumu używa się tu tylko po to, aby nie spalić pracowni lub nie rozpłaszczyć kciuka na kowadle. 
Wszystkie prace, które powstają w moich pracowniach, wyciągam z głębi duszy. No prawie wszystkie. Czasem jeszcze daję się namówić na zrobienie czegoś, co nijak mi się z duszy nie wyrywa. Strasznie się wtedy męczę i dlatego coraz rzadziej godzę się na to. 
   Jestem starą duszą. Ciągnie mnie do wspólnot plemiennych, do szamańskiego tańca wokół ognia. 
I dlatego całkiem niedawno powstała ostatnia na razie pracownia - Shaman's Bones.


   Do tej pory sprzedawałem swoje prace głównie na konwentach fantastyki lub podobnych wydarzeniach, sprzedaż internetową zostawiając w rękach facebooka i postów tam zamieszczanych. Obecna sytuacja sprowokowała oczywistą zmianę podejścia. 
Głównym ośrodkiem sprzedaży mych wytworów staje się internet. Wymaga to pewnej reorganizacji i inwestycji. Chcę postawić nową stronę internetową wraz ze sklepem. Potrzebuję nowego komputera, ponieważ mój wierny 12-latek marzy o emeryturze. Aparatu fotograficznego, bo telefon robi fajne zdjęcia...ale ze spaceru :) No i czasu na to wszystko. Dlatego zwracam się do Was po wsparcie. Wiem, że nie każdy ma potrzebę i możliwości kupować sobie co miesiąc biżuterię, torbę czy portfel. Pomyślałem zatem, że stworzę ten profil dla tych fanów mojej twórczości, którzy na co dzień wspierają mnie dzielnie swoimi polubieniami czy dobrym słowem. Wasza pomoc zaowocuje zwiększoną ilością magii w świecie :)
Zapraszam Was do galerii i oczywiście na moje strony na FB.
 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni