Fundacja Niezła Sztuka

W Patronite od 05.07.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 229

liczba Patronów: 198

67 patronów
1 390 miesięcznie
18 270 łącznie

BEZPIECZEŃSTWO

5 000 zł

miesięcznie

27%

osiągnięto

3 610 zł

brakuje

Od kilku lat wkładamy całe serce i 100% czasu w rozwój portalu niezlasztuka.net oraz inne projekty edukacyjne o sztuce. Chcemy zainspirować sztuką jak najszersze grono osób, dlatego nie mamy na portalu paywalli. Chcemy, aby do naszych artykułów miał dostęp każdy, bez względu na lokalizację i zasobność portfela.
Staramy się nie narzekać. Nie jest nam łatwo bez stałego finansowania, ale ponieważ to nasza ogromna pasja, to się nie poddajemy.
Nasza redakcja mieści się na 18m2, ale zdalnie współpracujemy z ponad 80 autorami. Na tej powierzchni powstają też inne nasze projekty, jak edukacyjny projekt dla dzieciaków - Muzeum w Liceum.
Na portalu opublikowaliśmy już ponad 1000 artykułów o sztuce i bardzo chcemy z Waszą pomocą rozwijać portal o nowe treści.

Osiągnięcie tego celu umożliwi stabilną współpracę z autorami i regularne tworzenie nowych treści, ich edycję i korektę merytoryczną. Dzięki temu będziemy dostarczać Wam ciekawe i wiarygodne publikacje i dzięki Wam będą one dostępne dla każdego bezpłatnie. Także dzięki tej kwocie będziemy mogli powiększyć nasz metraż o dodatkowy pokój (obecnie nasza siedziba to zaledwie 18 m2).

Będziemy mogli dużo i regularnie publikować, m.in. :
• w każdy poniedziałek ARCYDZIEŁO DO KAWY - esencjonalny, atrakcyjny wizualnie artykuł na temat wybitnego dzieła ze SZTUKI ŚWIATOWEJ,
• artykuły na temat SZTUKI POLSKIEJ,
• nowe PORTFOLIA wspaniałych polskich i zagranicznych artystów,
• interaktywne biografie artystów w postaci TIMELINE'ów - NOWOŚĆ na portalu,
• raz w tygodniu - NEWSLETTER, rozszerzony o wybór najciekawszych aktualności dotyczących sztuki światowej,
• posty na FACEBOOK'u będące codzienną inspiracją,
• informacje o najciekawszych WYDARZENIACH KULTURALNYCH.

NOWE TREŚCI

9 000 zł

miesięcznie

15%

osiągnięto

7 610 zł

brakuje

Osiągnięcie tego celu umożliwi nam tworzenie nowych, atrakcyjnych treści i narzędzi do przyswajania wiedzy:

• INFOGRAFIKI – wizualna pigułka wiedzy na temat wielkich artystów i wielkich dzieł, żeby łatwo i szybko przyswoić najważniejsze fakty;
• NOWE CYKLE tematyczne, jak ECOLE DE PARIS, Współcześni artyści aukcyjni;
• QUIZZY - do interaktywnych biografii (timeline'ów) stworzymy system quizzów, który pozwoli utrwalać pozyskaną wiedzę na temat wielkich artystów polskich i zagranicznych;
• WYWIADY Z MISTRZAMI: ludźmi kultury i sztuki, wybitnymi artystami, kolekcjonerami;
• PODCASTY – Arcydzieło do Kawy w wersji audio, do posłuchania w każdym miejscu i o każdej porze.

PRZEWODNIK I AKADEMIA NIEZŁEJ SZTUKI

13 000 zł

miesięcznie

10%

osiągnięto

11 610 zł

brakuje

To cudownie szalony poziom. Tu oprócz portalu będziemy mogły tworzyć projekty, o których realizacji marzymy od lat, a które wymagają już większych nakładów pracy i finansów. Będziemy mogły zatrudnić dodatkowe osoby do pomocy.

• PRZEWODNIK PO SZTUCE EUROPEJSKIEJ z interaktywnymi mapami i wersją audio. Będzie on dla Was bardzo przydatny w planowaniu podróży i w czasie zwiedzania zabytków i muzeów w Rzymie, Paryżu, Amsterdamie oraz innych europejskich ośrodkach sztuki.
• AKADEMIA NIEZŁEJ SZTUKI – Aplikacja przesyłająca regularną porcję informacji o sztuce w pigułce, podaną lekko i ciekawie, umożliwiająca usystematyzowanie wiedzy na temat sztuki wg epok, stylów i krajów.
Zostań Patronem