Anna Maruszeczko

W Patronite od 17.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 426

Liczba Patronów: 588

Zostań Patronem
Kup na prezent
32 patronów
1 385 miesięcznie
10 085 łącznie
Rozmowy-spotkania z ludźmi. Czasem z no name, czasem z rozpoznawalnymi, czasem z ekspertami. Zawsze z takimi, którym zależy. Dzielimy się wiedzą i opowieściami o przełomach w życiu, w przekonaniu, że „opowiadanie historii to nasz ludzki sposób radzenia sobie z rzeczywistością" a kryzys to szansa.

O Autorze

Dziennikarka, freelancerka z wyboru. Kolekcjonerka poruszających historii i budujących rozmów. Lubi mówić i słuchać. Wierzy, że  "opowiadanie historii to nasz ludzki sposób radzenia sobie z rzeczywistością". Entuzjastka wielokulturowości i przyrody. Autorka kanału na IG pn. "Między Bugiem a prawdą"
Interesuje mnie metamorfoza, człowiek w zmianie. Moi bohaterowie to ludzie poszukujący i zaangażowani. Walczą, stawiając granice, postępując w zgodzie z sobą, dzieląc się. Czasem wygrywają bitwy ze światem zewnętrznym, jednak podkreślają, że najtrudniej wygrać z samym sobą. Opowiadają o wzlotach i upadkach na drodze do życiowego i zawodowego spełnienia. W tle często ważne zjawiska i trendy społeczne, energia kobiet, praktyki rozwojowe, etyczny biznes, fair travel i in. 

Link do podcastu:

https://open.spotify.com/show/3RjoeghoM8ZSU9RiAX2cmA

 Tematyka społeczna i psychologiczna to mój żywioł. Materiały z tego zakresu publikowałam chyba w każdej możliwej formie wyrazu. Od lat rozmawiam na łamach prasy, w tv, w radiu, online i offline. 

W trzech stacjach telewizyjnych – byłam autorką cyklu „Kobieta na zakręcie”, współtworzyłam magazyn „Miasto Kobiet” oraz serię dokumentalną „Bez oporów” w TVN „Style”; w TVN – pierwsze w Polsce reality show „Wybacz mi”, DDTVN „Zielone Drzwi”; w Canal+ – talk show „Na gapę” a w TVP1 magazyn „AlternaTivi” oraz cykl dokumentalny pt. „Program jubileuszowy. Polska 50, 40, 30, 20, 10 lat temu”.

W gazetach, tygodnikach opinii i magazynach  – Obecnie publikuję jako freelancer m. In. w NNO. Nienieodpowiedzialni i NNO.pl

Wcześniej stworzyłam koncept i przez lata (2013-2019), z największym na świecie zaangażowaniem, prowadziłam (jako redaktor naczelna) magazyn dla kobiet "URODA ŻYCIA”, gdzie m.in. publikowałam rozmowy w cyklu pt. „Przełamując Fale”.

Pisałam też do magazynu „MaleMen”, „Elle”, dwutygodnika „VIVA!” (cykl „Sztuka Wyboru”), „Tygodnika Literackiego”, tygodnika opinii „Ozon”, „Machiny” i epizodycznie dla  „Newsweeka” oraz „Wprost”. Piszę felietony dla „Krainy Bugu” i in.

Poniżej zdjęcie tzw. wstępniaka:-) w "UŻ"
 

 

W kilku stacjach radiowych – jako prezenterka i autorka interaktywnych audycji publicystycznych w Inforadiu, radiu TOK FM, w PR 1, w Radiu Plus, Radiu Kolor i dawno temu – w Radiu Koszalin.

Jestem autorką książek „Kobieta na zakręcie. Prawdziwe historie w rozmowach Anny Maruszeczko” (2011), „7 Dróg. Rozmowy o poszukiwaniu życiowej misji” (2020) oraz e-booka „Uwolnij emocje. Elementarz uczuć”.

 

 

Aktywności społeczne – Miałam szczęście współpracować z założycielkami kultowego i prekursorskiego Ośrodka Rozwoju Osobistego Kobiet „Dojrzewalnia Róż”. Przez wiele lat byłam członkiem Zarządu Fundacji TVN „Nie jesteś sam” u boku Bożeny Walter. Wspieram Młodzieżowy Strajk Klimatyczny i inicjatywę Operacja Czysta Rzeka. Od lat angażuję się w projekty lokalne na Podlasiu, m.in. „Chopin nad Bugiem”. Należę do Kapituły plebiscytów „Warszawianka Roku” oraz „Ambasador Wschodu”.

Wystąpiłam w głównej roli w akcji społecznej pn. „Let it out. Uwolnij emocje”. (Velvet). Tu widać wyraźnie, że naprawdę lubię rozmawiać.

 

Zabieram głos online.

Najświeższa rozmowa: Live u Marzeny Rogalskiej:

https://www.instagram.com/p/Ca5hONOpPwD/

Zapis mojej rozmowy z Kasią Bem, autorką książki "Sztuka odpuszczania".

https://www.facebook.com/828659850556846/videos/249174100403641

 

Jestem też współautorką podcastu „Odetchnij, odpuść, żyj!“ (2022) publikowanego w Empik Go.

Moja druga namiętność: Wschód. Jestem entuzjastką wielokulturowości i przyrody. Prowadzę kanał na IG pn. "Między Bugiem a prawdą". Piszę felietony do magazynu "Kraina Bugu".

https://www.instagram.com/anna_maruszeczko/

 

 

Dlaczego Patronite?

Pogłębione, nieśpieszne rozmowy są dla mnie najlepszą drogą do drugiego człowieka. Myślę, że w tych szybkich czasach brak pośpiechu to dobro tak samo luksusowe, jak pożądane, zarówno w mediach, jak i w życiu osobistym. Czujemy przecież, że pędząc, poruszamy się jedynie po powierzchni spraw.

Podcast #Wojowniczki&Wojownicy to projekt, który powstał kilka lat temu z myślą o prasie lub tv, które uznały go jednak za mało komercyjny. Dla mnie fakt, że koncept #Wojowniczki&Wojownicy nie jawi się jako wyłącznie komercyjny, świadczy raczej o jego sile. Lockdown sprawił, że odważniej zaczęłam myśleć o niezależnej produkcji, że tak górnolotnie się wyrażę. Zainwestowałam swoje oszczędności w produkcję podcastu, który od roku zamieszczam m. in na platformie Spotify/Anchor.fm.

Pomyślałam, że skoro podcast ma już swoich słuchaczy, to trzeba nagrywać częściej, więcej.  Jednak dziennikarstwo to nie jest moje hobby, tylko zawód i źródło utrzymania. Oszczędności topniały. Trzeba było poszukać inwestora. Szybko się jednak  przekonałam, że szukanie sponsora trochę mnie przerasta. Porzuciłam więc te biznesy. Znajomi, którzy mi kibicowali i znali moją niebiznesową naturę, coraz intensywniej zachęcali mnie do współpracy z Patronite.pl. Pomyślałam, że będzie uczciwie, jeśli najpierw sama zostanę patronem. Padło na Radio Nowy Świat, które pokochałam bezgranicznie, nawet kosztem Tok fm. I wtedy odezwało się do mnie Patronite.pl, co, muszę wyznać, było miłe i wyzwalające.

I nie kryję też, że marzy mi się odkrywanie przed Słuchaczami kolejnych inspirujących postaci, dzielenie się ich losami i mądrością. Wsparcie Patronek i Patronów pozwoliłoby mi na regularną produkcję podcastu w profesjonalnym studiu nagraniowym, ale też byłoby namacalnym dowodem na to, że to co robię, mój punkt widzenia, mają sens.

Jakby co dostęp do moich podcastów pozostaje wolny i darmowy:-)

Link do podcastu:

https://open.spotify.com/show/3RjoeghoM8ZSU9RiAX2cmA

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Ewelina Sasin
Ewelina Sasin
Próg: 10 zł
Ela Borsuk
Ela Borsuk
Próg: 25 zł
Marzena Rogalska
Marzena Rogalska
Próg: 10 zł
Lucyna Gwiżdz
Lucyna Gwiżdz
Próg: 10 zł