Anna Żebrowska

W Patronite od 17.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1188

liczba Patronów: 1325

3 patronów
70 zł miesięcznie
1 080 zł łącznie
Anna Żebrowska – wokalistka. Laureatka konkursu programu TV POLSAT "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" - #TwojaTwarzChallenge (II miejsce). Preferuje śpiewanie piosenek o pełnej uroku melodyjności i z wartościowym tekstem. W sierpniu 2019 roku nagrała swoją debiutancką płytę pt. „W SZEPCIE”.

O Autorze

Urodziłam się i wychowałam w Dusznikach-Zdroju, obecnie mieszkam we Wrocławiu. Śpiewam od 11-go roku życia, czyli od 1992 roku. W mojej drodze artystycznej raczej omijam współczesne trendy. Preferuję śpiewanie piosenek o niewątpliwej, pełnej uroku melodyjności i z wartościowym tekstem.

W sierpniu 2019 roku dzięki pomocy kilku osób o dobrych serduchach nagrałam swoją debiutancką płytę pt. „W SZEPCIE”. Znajdują się na niej premierowe piosenki napisane m.in. przez Seweryna Krajewskiego, Jacka Cygana, Krzysztofa Dzikowskiego, Ewę Maliszewską i innych polskich twórców oraz trzy utwory coverowe.

 

Od 2000 r. występowałam na jednej scenie z wieloma uznanymi gwiazdami estrady, a wśród nich m.in. z:
Gruzińskim Narodowym Chórem „Batumi”; Danutą Błażejczyk; Justyną Steczkowską; Ewą Kuklińską; Hanną Banaszak; Stanem Borysem; Krystyną Sienkiewicz; Violettą Villas; Kazimierzem Kowalskim; Bogdanem Trojankiem i jego zespołem cygańskim Terne Roma; Izabelą Trojanowską; Robertem Rozmusem; Sławkiem Wierzcholskim; Tomaszem Szwedem; Waldemarem Ochnią i in.

Poprzedzałam koncerty takich artystów jak:
Zbigniew Wodecki; Maryla Rodowicz; Joanna Rawik; Perfect; Budka Suflera; Natalia Kukulska; Andrzej Rybiński; Krystyna Giżowska; Czerwone Gitary i in.

 

02.05.2020 zostałam laureatką konkursu programu TV POLSAT "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" - #TwojaTwarzChallenge (II miejsce), wcielając się w postać Anny Jantar z piosenką "Tyle słońca w całym mieście". Wykonanie w ciągu tygodnia od zamieszczenia zostało wyświetlone ponad 300 000 razy, zdobyło prawie 12 000 polubień, ponad 700 niezwykle serdecznych komentarzy i prawie 500 udostępnień!

TwojaTwarzChallenge - Anna Żebrowska
Kliknij w zdjęcie, aby wyświetlić video

 

Moją drugą pasją jest fotografia - album z wybranymi zdjęciami znajduje się na fb: https://www.facebook.com/pg/annalidiazebrowska/photos/?tab=album&album_id=514837658577040

 

Więcej o mnie na oficjalnej stronie: www.annazebrowska.com oraz w rozmowie przeprowadzonej przez Studio VTV.


 

Dlaczego zagościłam na Patronite?

Ponieważ jestem freelancerką, nie stoi za mną żadna wytwórnia - i chyba dobrze, bo nie wyobrażam sobie, aby ktoś narzucał mi co śpiewać, jak śpiewać... Chcę być muzycznie niezależna, bowiem najważniejsza jest dla mnie artystyczna szczerość wobec siebie, a tym samym wobec moich słuchaczy. Taka właśnie jest moja debiutancka płyta "W SZEPCIE", której nagranie udało mi się zrealizować w 2019 roku dzięki życzliwej pomocy i wsparciu kilku wspaniałych osób. Znajdują się na niej premierowe utwory napisane przez m.in. Seweryna Krajewskiego, Jacka Cygana, Jerzego Filara, Krzysztofa Dzikowskiego i in., składające się z komponentów dla mnie w piosence NIEZBĘDNYCH: melodyjności i tekstów na dobrym poziomie, a wszystko spięte "klamrą" ciekawych aranżacji, posiadających indywidualny charakter. I choć według dzisiejszych standardów jestem archaiczna w podejściu do muzyki, to na moich koncertach utwory z płyty "W SZEPCIE" są przyjmowane niezwykle ciepło.

Wsparcie Patronów pozwoliłoby mi na zintensyfikowanie działań w kierunku m.in. nagrania teledysków do kilku piosenek z albumu, a także wzbogacenia repertuaru o kolejne autorskie utwory, dzięki czemu częściej miałabym okazję do koncertowych spotkań z publicznością (wśród której Patroni zawsze mieliby status VIP), a także nagrania ich w studiu i - co się z tym wiąże - zamieszczenia na drugiej płycie.

Jeśli muzyka z płyty, której fragmenty znajdują się w filmiku powyżej, przypadła Państwu do gustu i zechcą Państwo zagościć w moim muzycznym świecie na dłużej oraz wspierać moją muzyczną działalność - zapraszam i dziękuję! Będzie mi niezwykle miło!

Dla Patronów poza bonusami z progów, co jakiś czas będą także niespodzianki. :)


 

Dwa wykonania a cappella, tym razem coverów (są to nagrania domowe, bez użycia autotune i tym podobnych efektów):

 

PLAYLISTA - Muzyczne Wieczory w Zamku na Skale w Trzebieszowicach, sierpień 2020:

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni