Avatar użytkownika

Antropozofia

1
patron
29 
miesięcznie
1 738 
łącznie
1
patron
29 zł 1 738 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

9 zł miesięcznie
PATRON

Dziękujemy za wsparcie! Dzięki Tobie możemy systematycznie szerzyć rzetelną wiedzę o antropozofii.

Od tej pory:
->będziemy wysyłać Ci na Twoje konto Patronite newsletter przeznaczony specjalnie dla Patronów;
29 zł miesięcznie
PATRON PLUS

Wspaniale! Bardzo doceniamy Twoje wsparcie... Jesteśmy wdzięczni za to, że obdarzasz nas sympatią i zaufaniem.

Od tej pory:
->przysługują Ci benefity z niższego progu;
->będziesz mieć dostęp do treści Patronite przeznaczonych tylko dla Patronów: postów, materiałów wizualnych, audio i video.
99 zł miesięcznie
PATRON PREMIUM

Jesteśmy Ci bardzo wdzięczni za tak konkretną pomoc. Stajesz się jednym z filarów naszego przedsięwzięcia!

Od tej pory:
->przysługują Ci benefity z niższych progów;
->masz zaproszenie do dołączenia do zamkniętej grupy na FB;
->będziesz mogła/mógł tam odtąd doradzać nam, jakie kolejne inicjatywy powinniśmy podejmować w pierwszej kolejności;
->Twoje imię/+nazwisko/nick jako Patrona/Patronki znajdzie się w napisach końcowych opracowywanych przez nas materiałów audio i filmowych.
250 zł miesięcznie
MECENAS

Bardzo Ci dziękujemy! Dzięki takim osobom jak Ty impuls antropozoficzny dojrzeje w Polsce dużo szybciej...

Skoro udzielasz nam tak znaczącej pomocy, to zdajemy sobie sprawę, że zależy Ci na wsparciu idei, a nie na benefitach...
Tym niemniej otrzymujesz z naszej strony:
->wszystkie wcześniej wymienione korzyści;
->Twoje imię/+nazwisko/nick jako honorowego Patrona/Patronki znajdzie się w napisach końcowych opracowywanych przez nas materiałów audio i filmowych - ukaże się tam powyżej listy standardowych Patronów z niższych progów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Antropozofia w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nasza strona https://antropozofia.net powstała, by ukazać stworzoną przez Rudolfa Steinera wielką wizję odnowy cywilizacji.
Fundamentem antropozoficznej alternatywy kulturowo-cywilizacyjnej jest przede wszystkim zasada „łączenia Nieba z Ziemią” (przemiany duchowej Człowieka i Natury).

Mimo że antropozofia jest obecna w Polsce od ponad 100 lat, to poza kilkudziesięcioma książkami wydawnictwa Genesis jest praktycznie niewidoczna, a koła antropozoficzne są niewielkie. Uznaliśmy, że w czasach dominacji internetu próba wykorzystania tego medium do umacniania impulsu antropozoficznego w naszym kraju wydaje się nieodzowna.

Dlatego stworzyliśmy stronę https://antropozofia.net/ – jej pierwszą wersję już w roku 1999 , ale po kilku latach z przyczyn obiektywnych (m.innymi z powodu braku finansowania) zawiesiliśmy jej działalność. Jednak od tego czasu nie powstała w polskim internecie żadna dla niej alternatywa. W roku 2021 przywróciliśmy naszą witrynę, w nowoczesnej i znacznie poszerzonej formule. Chcemy by była ona platformą współpracy osób i środowisk zajmujących się antropozofią w naszym kraju, by przyspieszyła dojrzewanie zasianego przez Rudolfa Steinera impulsu.

Zachęcamy Państwa do wsparcia tego przedsięwzięcia!

Cele Autora

Aktualne wiadomości o Antropozofii
 • 500 zł miesięcznie
 • 471 zł brakuje
5%
Nasz portal https://antropozofia.net potrzebuje Państwa wsparcia, by móc nadal regularnie się rozwijać i codziennie publikować nowe treści.
Gdy comiesięczne wsparcie przekroczy 500 złotych, zaabonujemy pismo Goetheanum i zaczniemy informować naszych Czytelników o interesujących aktualnościach tam zawartych. Będziemy też śledzić nowe wydarzenia i publikacje dotyczące antropozofii, w Polsce i zagranicą, międzynarodowe fora antropozoficzne i periodyki.

__________
Biblioteka wirtualna
 • 1 000 zł miesięcznie
 • 971 zł brakuje
2%
Gdy comiesięczne wsparcie przekroczy 1000 złotych, przystąpimy do opracowywania biblioteki wirtualnej dzięki skanowaniu zgromadzonych przez nas zbiorów kilkuset antropozoficznych maszynopisów w języku polskim.

__________
Biblioteka antropozoficzna w Warszawie
 • 2 000 zł miesięcznie
 • 1 971 zł brakuje
1%
Gdy comiesięczne wsparcie przekroczy 2000 złotych, uruchomimy stacjonarną bibliotekę antropozoficzną w Warszawie, na Starej Pradze, tuż przy stacji metra! Miejsce to może w przyszłości stać się jednocześnie kolejnym ważnym centrum pracy i inicjatyw antropozoficznych. Na przełomie lat 90/2000 działał tam słynny Klub Jednorożca, a w jego ramach między innymi prowadzono seminarium dotyczące steinerowskiej teorii poznania.

__________
Co miesiąc na stronie duży artykuł/książka
 • 3 000 zł miesięcznie
 • 2 971 zł brakuje
0%
Gdy comiesięczne wsparcie przekroczy 3000 złotych to nie rzadziej niż co miesiąc będziemy publikować na stronie nowy dłuższy tekst (większy artykuł, książka), między innymi zeskanowane z naszej biblioteki przedwojennych tłumaczeń Rudolfa Steinera.

__________
Materiały na stronę prosto z Dornach!
 • 4 000 zł miesięcznie
 • 3 971 zł brakuje
0%
Gdy comiesięczne wsparcie przekroczy 4000 złotych będziemy organizować cykliczne wyjazdy współpracujących z nami osób do Goetheanum w Dornach i innych miejsc waznych dla światowej Antropozofii, w celu przeprowadzania tam wywiadów, nagrywania filmów i robienia setek zdjęć – a wszystkie te materiały będziemy publikować na naszej stronie.

__________
Książka o polskich antropozofach, Podcast, Goetheamum
 • 6 000 zł miesięcznie
 • 5 971 zł brakuje
0%
Gdy comiesięczne wsparcie przekroczy 6000 złotych znacznie rozwiniemy naszą działalność. W planie mamy między innymi stworzenie podcastu dotyczącego zagadnień związanych z antropozofią, opracowanie i publikację książki poświeconej historycznym polskim antropozofom, rozważamy także stworzenie powszechnie dostępnej polskiej edycji Goetheanum.

__________

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Antropozofia już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Paweł Nogal
Paweł Nogal
29 zł
Ja Cek
Ja Cek
9 zł
Anonimowy patron
29 zł
Anonimowy patron
9 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.