Antropozofia

W Patronite od 22.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2477

Liczba Patronów: 2612

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
38 miesięcznie
1 153 łącznie
Nasza strona https://antropozofia.net powstała, by ukazać stworzoną przez Rudolfa Steinera wielką wizję odnowy cywilizacji. Fundamentem antropozoficznej alternatywy kulturowo-cywilizacyjnej jest przede wszystkim zasada „łączenia Nieba z Ziemią” (przemiany duchowej Człowieka i Natury).

O Autorze

Mimo że antropozofia jest obecna w Polsce od ponad 100 lat, to poza kilkudziesięcioma książkami wydawnictwa Genesis jest praktycznie niewidoczna, a koła antropozoficzne są niewielkie. Uznaliśmy, że w czasach dominacji internetu próba wykorzystania tego medium do umacniania impulsu antropozoficznego w naszym kraju wydaje się nieodzowna.

Dlatego stworzyliśmy stronę https://antropozofia.net/ – jej pierwszą wersję już w roku 1999 , ale po kilku latach z przyczyn obiektywnych (m.innymi z powodu braku finansowania) zawiesiliśmy jej działalność. Jednak od tego czasu nie powstała w polskim internecie żadna dla niej alternatywa. W roku 2021 przywróciliśmy naszą witrynę, w nowoczesnej i znacznie poszerzonej formule. Chcemy by była ona platformą współpracy osób i środowisk zajmujących się antropozofią w naszym kraju, by przyspieszyła dojrzewanie zasianego przez Rudolfa Steinera impulsu.

Zachęcamy Państwa do wsparcia tego przedsięwzięcia!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 9 zł
Paweł Nogal
Paweł Nogal
Próg: 29 zł
Małgorzata Majewska
Małgorzata Majewska
Próg: 29 zł
Anonimowy patron
Próg: 29 zł