Avatar użytkownika

Dominika Rau-Walczak

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Cześć! Mam na imię Dominika i jestem architektką. Od ośmiu lat prowadzę bloga o Pradze. W moich opracowaniach koncentruję się na architekturze, ale dzielę się też informacjami praktycznymi i ciekawostkami. W ostatnich latach napisałam trzy przewodniki poświęcone właśnie Pradze.

Od 15 lat moją wielką pasją jest Praga. W 2015 r. postanowiłam założyć bloga poświęconego właśnie czeskiej stolicy -> https://architrav.pl/. ArchiTrav to swoiste kompedium aktualizowanych na bieżąco informacji praktycznych, które są szczególnie przydatne podczas planowania wyjazdu i pobytu w stolicy Czech. Co jakiś czas publikuję również wpisy stricte o architekturze, najczęściej jednak staram się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i tworzyć opracowania o architekturze praskiej.

Z wykształcenia jestem architektem i uwielbiam tę "działkę". Moim konikiem bez dwóch zdań jest architektura historyczna. Ta współczesna nie jest mi szczególnie bliska, dlatego też… pracuję przy „skorupach”, w firmie renowatorsko-konserwatorskiej. I na codzień spełniam się rzeźbiąc, odtwarzając i naprawiając sztukaterię na łódzkich kamienicach.

Wszystkie zdjęcia, mapy i treści, które tworzę na potrzeby bloga, są dostępne za darmo. Niektóre artykuły to krótkie przechadzki po poszczególnych miejscach w Pradze, a inne to prawdziwe "kobyły" - przepełnione przydatnymi informacjami, opartymi na moim wieloletnim doświadczeniu.

Do tej pory wydałam trzy Przewodniki po Pradze w wersji elektronicznej.

Zapraszam Cię do bliższego zapoznania się z moimi przewodnikami TUTAJ.

 

Jakie prezenty możesz otrzymać zostając moim Patronem?

1. "Przewodnik po Pradze. Spacery po najpiękniejszych zakątkach" (e-book w formacie .pdf) - zawiera osiem szczegółowych tras i oprowadza po centrum miasta, odkrywając przy okazji niezliczoną liczbę mniej znanych zakątków.

W przewodniku informacje na temat miejsc i obiektów są aktualne na 2020 rok.

Dzięki wsparciu Patronów planuję wzbogacać go również o nowe trasy!

2. "Przewodnik po Pradze. Pierwsze kroki po czeskiej stolicy" (e-book w formacie .pdf) - zawiera ogrom informacji praktycznych oraz opis głównych atrakcji Pragi. To idealna pozycja dla osób, które wybierają się do czeskiej stolicy po raz pierwszy. 

W przewodniku informacje na temat miejsc i obiektów są aktualne na 2020 rok.

3. Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, w której rozmawiamy o Pradze bez ograniczeń. Każdy może podzielić się jakimś newsem, zdjęciem, nowym odryciem w Pradze, czy zwyczajnie poruszyć temat, jaki mu się żywnie podoba (oczywiście w granicach kultury i dobrego smaku :-)). W razie potrzeby będziesz mógł również liczyć na pomoc moją i innych członków grupy.

4. Praskie tapety na pulpit z kalendarzem na dany miesiąc.

5. 27-stronicowe opracowanie "Praga. Atrakcje w centrum miasta" do druku. Składa się ono ze stworzonej przeze mnie mapy centrum miasta, z zaznaczonymi głównymi atrakcjami i ich opisami. Mapki są idealnym podkładem do samodzielnego planowania tras zwiedzania.

6. Każde kolejne opracowanie nowego tematu, który pojawi się na blogu, w specjalnej wersji (do wydruku), tylko dla moich Patronów.

10 z moich dotychczasowych opracowań możesz pobrać bezpłatnie, zapisując się na mój newsletter TUTAJ. Cała reszta dostępna jest tylko dla Patronów :-)

__________

Z góry serdecznie dziękuję Ci za okazane wsparcie. Dzięki każdej, nawet niewielkiej cegiełce, jestem w stanie rozwijać swoją pasję, jednocześnie niosąc pomoc wszystkim osobom, poszukującym cennych informacji na temat Pragi.

__________