Dominika Rau-Walczak

W Patronite od 28.11.2019

Cześć! Mam na imię Dominika i jestem architektem. Od pięciu lat prowadzę bloga o Pradze. W moich opracowaniach koncentruję się na architekturze, ale dzielę się też informacjami praktycznymi i ciekawostkami. W ostatnich latach napisałam dwa przewodniki poświęcone właśnie Pradze.

O Autorze

Od 11 lat moją największą pasją jest Praga. W 2015 r. postanowiłam założyć bloga poświęconego właśnie czeskiej stolicy -> https://architrav.pl/. ArchiTrav to swoiste kompedium aktualizowanych na bieżąco informacji praktycznych, które są szczególnie przydatne podczas planowania wyjazdu i pobytu w stolicy Czech. Co jakiś czas publikuję również wpisy stricte o architekturze, najczęściej jednak staram się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i tworzyć opracowania o architekturze praskiej.

Z wykształcenia jestem architektem i uwielbiam tę "działkę", choć jest to raczej platoniczna miłość. Moim konikiem bez dwóch zdań jest architektura historyczna. Ta współczesna nie jest mi szczególnie bliska, dlatego też nie pracuję w zawodzie i, przynajmniej na razie, nie zanosi się by miało się to zmienić.

Wszystkie zdjęcia, mapy i treści, które tworzę na potrzeby bloga, są dostępne za darmo. Niektóre artykuły to krótkie przechadzki po poszczególnych miejscach w Pradze, a inne to prawdziwe "kobyły" - przepełnione przydatnymi informacjami, opartymi na moim wieloletnim doświadczeniu.

Do tej pory wydałam dwa Przewodniki po Pradze w wersji elektronicznej. Jeszcze do niedawna były one w sprzedaży, ale ze względów finansowych (koszty utrzymania firmy), nie są już dostępne na rynku. Zostając moim patronem, możesz dostać je w prezencie.

 

Zapraszam Cię do bliższego zapoznania się z moimi przewodnikami TUTAJ.

 

Jakie prezenty możesz otrzymać zostając moim Patronem?

1. "Przewodnik po Pradze. Spacery po najpiękniejszych zakątkach" (e-book w formacie .pdf) - zawiera osiem szczegółowych tras i oprowadza po centrum miasta, odkrywając przy okazji niezliczoną liczbę mniej znanych zakątków.

W przewodniku informacje na temat miejsc i obiektów są aktualne na 2020 rok.

Dzięki wsparciu Patronów planuję wzbogacać go również o nowe trasy!

2. "Przewodnik po Pradze. Pierwsze kroki po czeskiej stolicy" (e-book w formacie .pdf) - zawiera ogrom informacji praktycznych oraz opis głównych atrakcji Pragi. To idealna pozycja dla osób, które wybierają się do czeskiej stolicy po raz pierwszy. 

W przewodniku informacje na temat miejsc i obiektów są aktualne na 2020 rok.

3. Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, w której rozmawiamy o Pradze bez ograniczeń. Każdy może podzielić się jakimś newsem, zdjęciem, nowym odryciem w Pradze, czy zwyczajnie poruszyć temat, jaki mu się żywnie podoba (oczywiście w granicach kultury i dobrego smaku :-)). W razie potrzeby będziesz mógł również liczyć na pomoc moją i innych członków grupy.

4. Praskie tapety na pulpit z kalendarzem na dany miesiąc.

5. 27-stronicowe opracowanie "Praga. Atrakcje w centrum miasta" do druku. Składa się ono ze stworzonej przeze mnie mapy centrum miasta, z zaznaczonymi głównymi atrakcjami i ich opisami. Mapki są idealnym podkładem do samodzielnego planowania tras zwiedzania.

6. Każde kolejne opracowanie nowego tematu, który pojawi się na blogu, w specjalnej wersji (do wydruku), tylko dla moich Patronów.

10 z moich dotychczasowych opracowań możesz pobrać bezpłatnie, zapisując się na mój newsletter TUTAJ. Cała reszta dostępna jest tylko dla Patronów :-)

__________

Z góry serdecznie dziękuję Ci za okazane wsparcie. Dzięki każdej, nawet niewielkiej cegiełce, jestem w stanie rozwijać swoją pasję, jednocześnie niosąc pomoc wszystkim osobom, poszukującym cennych informacji na temat Pragi.

__________


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)