Avatar użytkownika

arhn.eu

411
patronów
9 799 
miesięcznie
711 667 
łącznie
411
patronów
9 799 zł 711 667 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Serdeczne dzięki za wsparcie! Każda osoba, która wesprze nas na Patronite zostanie uwieczniona na specjalnej podstronie z podziękowaniami w serwisie arhn.eu. Oprócz tego uzyskasz dostęp do strumienia wcześniejszych informacji tylko dla Patronów.
Obrazek progu
8 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
ROCK BAND SPESZEL EDYSZON: każda wpłata z tego progu przeznaczona zostanie na nową piosenkę do Rock Banda do wykorzystania na livestreamach. #yolo
+ nagrody z progu 5zł
Obrazek progu
10 zł miesięcznie
DZIEŃ DOBRY PAN PATRONITE: Dostęp do serii krótkich vlogowych materiałów wideo w których informujemy o tym co dzieje się za kulisami arhn.eu. Czasem będą to krótkie klipy, czasem dłuższe monologi.

+ nagrody z progu 5 zł
Obrazek progu
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
24 dostępne miejsca
Starszy próg. Zgodnie z zapowiedziami powolutku będziemy go wygaszać. Dziękujemy za wsparcie!
Obrazek progu
40 zł miesięcznie
Zawiera nagrody z niższych progów.
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Zawiera nagrody z niższych progów!
Obrazek progu
75 zł miesięcznie
Próg 75 zł otwarty na prośbę Patrona. Tak było.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Zawiera nagrody z niższych progów!
Obrazek progu
300 zł miesięcznie
TWARDZIEL: Każdego miesiąca generujemy dość treści, by wypełnić dysk twardy. Każda osoba, która skusi się na ten próg funduje nam "twardziela", dzięki czemu możemy dalej utrzymywać archiwum plików źródłowych do naszych filmów. W zamian ja, czyli Dark Archon, każdego miesiąca wrócę do jednego z naszych starych materiałów i nagram do niego komentarz. Jeśli wciąż posiadam do niego źródła, rzucę też okiem na niewykorzystane sceny i omówię proces jego powstawania!

+ nagrody z niższych progów
Obrazek progu
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
1 dostępne miejsce
Próg dla wtajemniczonych. Unikatowa okazja, by zostać Królem Wzgórza serwisu arhn.eu i zgarnąć ekskluzywne benefity. Królem zostać może w danej chwili tylko jeden Patron. Igrzyska czas zacząć!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora arhn.eu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Tworzymy materiały wideo na temat gier wideo i technologii. Od historii konsol przez felietony po recenzje. Nieustannie pracujemy nad poprawianiem jakości naszych materiałów w oparciu o zweryfikowane, ugruntowane w źródłach informacje. Wszystko to pod pretekstem lekkich materiałów publicystycznych. Kurczę wyszło strasznie poważnie. Mlem.

Witaj, potencjalny Patronie! Nasz profil Patronite jest aktualnie delikatnie przeterminowany i pracujemy w pocie czoła nad jego zaktualizowaniem. Niech to będzie dowód na to jak prężnie, dzięki Waszemu wsparciu, rozwija się serwis ar.hn.
Dziękujemy za zaufanie i obiecujemy nieustannie pracować nad poprawą jakości naszych treści. Kochamy Was!

Cześć! Nazywam się Arkadiusz Kamiński choć jeśli czytasz ten opis to prawdopodobnie wiesz, że kryję się częściej pod pseudonimem "Dark Archon". Od ponad dziesięciu lat prowadzę wraz z grupą dzielnych zapaleńców portal o grach wideo o nazwie arhn.eu.


Jestem też kiepskim marketingowcem, więc mam nadzieję, że wybaczysz mi ten opis. 

 


Serwis arhn.eu narodził się trochę z przypadku w roku 2010. Co zaczęło się jako zabawa w recenzowanie gier wideo i testowanie starej technologii wkrótce przerodziło się w próbę stworzenia rzetelnego serwisu o branży, z punktu widzenia gracza zafascynowanego tym medium. Ciężar przenosić zaczął się na kombinację materiałów edukacyjnych i rozrywkowych. Jako zgrany zespół tworzymy dziś filmy dokumentalne, analizujemy historię przemysłu rozrywkowego z perspektywy gracza i wspominamy najlepsze gry wideo w historii. Między filmami bardziej ambitnymi nie zapominamy też o swoich korzeniach, przeplatając je "mniejszymi" filmami recenzującymi nowe produkcje czy testującymi dziwne konsolowe akcesoria. Gry wideo to przede wszystkim zabawa!

 

Dzięki wsparciu naszych Patronów rozwinęliśmy skrzydła.  W 2017 to z ich pomocą wyprodukowaliśmy niezależnie wysokobudżetowy, pełnometrażowy film dokumentalny na temat powstawania pierwszego Wiedźmina. To również dzięki nim mogliśmy go następnie opublikować za darmo w internecie.

 

 

Wizja przyszłości (sekcja dla nudziarzy):
Zawsze byliśmy pionierami - jako jeden z pierwszych serwisów w Polsce oferowaliśmy materiały w 1080p i 60fps i to zanim opcję taką obsługiwał Youtube.
Dziś jesteśmy jedynym polskim serwisem o grach publikującym (gdzie jest to oczywiście możliwe) materiały w rozdzielczości 4K.

Dlaczego? Bo wierzymy w trwałość naszego medium. Chcemy tworzyć materiały, które się nie przeterminują i nie stracą na swojej wartości. Naszym głównym celem jest pomnik trwalszy niż ze spiżu - treści, które będą mogły cieszyć widzów nie tylko dziś, ale i za dekadę. Jak archiwum do którego można będzie wrócić, gdy inne źródła stracą na wartości.

Dlatego na przykład uruchomiliśmy projekt archiwizacyjny N-Gage - jesteśmy jedynym znanym nam serwisem na całej planecie starającym się zachować wysokiej jakości materiały audiowizualne na temat jednej z najszybciej zanikających konsol w historii! Jeszcze 10 lat temu N-Gage'a można było kupić w sklepach. Dziś informacje na temat tego urządzenia są praktycznie nieistniejące!

 

 

Odnaleźliśmy również i zrekonstruowaliśmy pierwszą, zaginioną grę słynnych Braci Oliver - Road Runnera i za ich zgodą opublikowaliśmy jego kod źródłowy w internecie.

Sto lat temu kręcenie filmów wideo uważane było za przelotną modę. Dlatego nikt nie troszczył się o ich zarchiwizowanie. Tysiące produkcji zostało zniszczone lub jest uważane za zaginione i prawdopodobnie nigdy nie zobaczy już ich ludzkie oko.
Ten sam problem dotyczy dziś gier wideo. Chcielibyśmy chociaż w minimalnym stopniu wpłynąć na ten proces zabezpieczając dla przyszłych pokoleń chociaż skrawki zaginionych tytułów.

 

 

Rok 2017 był dla nas w tym względzie wyjątkowo owocny. Dzięki współpracy z developerami tych gier udało nam się zarchiwizować informacje i kod skasowanego projektu "Gothic Sequel" oraz dotrzeć do uważanego za zaginione dema technologicznego gry "Wiedźmin" z 1997 roku. Obie te informacje obiegły glob i pojawiły się w mediach całego świata od USA po Chiny.

 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora arhn.eu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Michał 'walchuck' Walczak
Michał 'walchuck' Walczak
20 zł
Sebastian Przybyła
Sebastian Przybyła
10 zł
Leszek Krupiński
Leszek Krupiński
40 zł
Yaros
Yaros
20 zł
Marcin Piątkowiak
Marcin Piątkowiak
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.