Aśka Ławicka

W Patronite od 15.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 61

Liczba Patronów: 132

Zostań Patronem
Kup na prezent
140 patronów
6 930 miesięcznie
39 690 łącznie

Szeroka droga dla neuroróżnorodności

15 000 zł

miesięcznie

46%

osiągnięto

8 070 zł

brakuje

Wspierając pomożesz mi zbudować autostradę dla neuroróżnorodności. Na razie przedzieramy się wąską ścieżką przez dżunglę w której częściej spotykamy pułapki i zagrożenia, niż piękne i kolorowe miejsca. Potrzebuję spokoju, żeby móc więcej pisać, przygotowywać wykłady, szkolenia, podcasty... Potrzebuję Twojego wsparcia, bym mogła spokojnie budować zespół ludzi, którzy są równie zaangażowani w to, by osobom żyło się dobrze w naszym społeczeństwie, niezależnie od neurotypu i tego, jak się rozwijają. To nie jest łatwe zadanie.
Osiągnięcie tego celu pozwoli mi korzystać z większej ilości czasu i włączyć większą liczbę osób w działania na rzecz popularyzowania wiedzy i doświadczeń związanych z neuroróżnorodnością. Napiszę kolejne książki, artykuły, nagram podcasty na porządnym sprzęcie, zrobię więcej otwartych wykładów i warsztatów, zaangażuję w to więcej osób. Mam na to ochotę, ale nie mam czasu.

Po przeprowadzonym pierwszym, otwartym webinarze, który powstał dzięki moim Osobom Patronującym i w ciągu dosłownie 10 min zgromadził 100 osób uczestniczących - uroczyście obiecuję, że jeżeli osiągnę ten cel - będę przeprowadzać co tydzień jeden, nieodpłatny webinar i udostępniać go w mediach społecznościowych.

Po kolejnym webinarze, na który próbowało dostać się 270 osób, co spowodowało zapaść Zoom'a obiecuję - na następne spotkanie dokupię miejsca w pokoju. Jeżeli osiągnę ten cel, powiększę pokój na stałe.

Będę mogła także zapraszać Was na wszystkie komercyjne wydarzenia edukacyjne i popularyzatorskie, jakie tylko przygotuję, kiedykolwiek w przyszłości. Osiągnięcie tego celu to spokój dla mnie i zespołu ludzi z którymi pracuję oraz lepszy dostęp do edukacji dla wszystkich ludzi. Dla moich Patronów i Mecenasów to także możliwość zdobywania wiedzy zawsze, kiedy tylko im się zamarzy. Ale przede wszystkim... To wspólna satysfakcja z tego, że razem możemy budować tą autostradę do akceptacji i wsparcia osób neuroróżnordnych.

Fundusz na rzecz neuroróżnorodności

115 000 zł

miesięcznie

6%

osiągnięto

108 070 zł

brakuje

Problem z wsparciem osób o nietypowych modelach rozwoju jest bardzo często problemem czysto finansowym. Pomóżcie mi założyć Fundusz na rzecz neuroróżnorodności. Fundusz, który da dostęp do diagnozy każdej osobie, niezależnie od jej możliwości finansowych.

Fundusz pozwoli uruchomić Program leczenia traum i zaburzeń psychicznych osób nieneurotypowych.

Doświadczenie stresu pourazowego, mikrotraum i traum jest nagminne w tej populacji. Leczenie jest drogie i bardzo słabo dostępne. W szczególnie tragicznej sytuacji są osoby autystyczne, niepełnosprawne intelektualnie. Dla nich właściwie nie ma pomocy. O nich czytacie/oglądacie wstrząsające reportaże w mediach. Doświadczyli w życiu zbyt wiele, by pogrążyć się w kompletnie zdezintegrowanych zachowaniach a świat nie ma im wiele do zaoferowania. Pasy, izolatki, sedacja silnymi lekami, które nie leczą, tylko wyłączają.

Można im pomóc jedynie żmudnie budując zaufanie, obejmując opieką całą rodzinę, która także pogrążona jest w traumie. W tym procesie potrzebni są lekarze, psychoterapeuci, seksuolodzy, pedagodzy specjalni, pielęgniarki... Koszt takiego leczenia jest nie do udźwignięcia dla jednej rodziny i nie ma możliwości zrealizowania go w państwowej opiece zdrowotnej. Wiem jak to zorganizować, ale potrzebuję Waszej pomocy.

Dysponując taką kwotą miesięcznie, lokując ją odpowiednio, możemy pomóc razem ponad 500 osobom. Co miesiąc. Rozumiecie? Rocznie możemy pomóc 6000 ludzi, w tym osobom dla których dziś nie ma w zasadzie nadziei na skuteczne wsparcie.

Możemy wspólnie stać się przyszłością osób z mniejszości rozwojowych. Ja wiem, jak to zrobić, Wy możecie zostać Patronami, Patronkami, Mecenasami i Mecenaskami tego wyzwania. Jeżeli razem osiągniemy ten cel... Będziemy raz do roku wspólnie świętować.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Agnieszka
Agnieszka
Próg: 15 zł
Joanna Tańska
Joanna Tańska
Próg: 30 zł
Emilia Kowalik
Emilia Kowalik
Próg: 15 zł
Dorota kaborda
Dorota kaborda
Próg: 30 zł
Maria Jędral
Maria Jędral
Próg: 110 zł