Aśka Ławicka

W Patronite od 15.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 71

Liczba Patronów: 148

Zostań Patronem
Kup na prezent
149 patronów
8 200 miesięcznie
171 740 łącznie

Cel edukacyjny: szeroka droga dla neuroróżnorodności

15 000 zł

miesięcznie

54%

osiągnięto

6 800 zł

brakuje

Jeszcze niedawno wszystko wyglądało inaczej. Wydawało się, że oto w czasach spokoju pracujemy nad tym, by jakość życia osób neuroróżnorodnych była coraz lepsza.

Wydarzenia na świecie sprawiły, że oto weryfikujemy tak wiele...

Program leczenia traum i opieki nad zdrowiem psychicznym osób ze spektrum autyzmu nagle i gwałtownie stał się bardzo ważnym zadaniem. Już nie możemy o nim myśleć w kategoriach bardzo długoterminowych.

Największa możliwa trauma dla ludzkości stanęła u naszych drzwi.
Wojna.

To oznacza, że jeszcze bardziej, niż kiedykolwiek potrzebuję środków na to, by kształcić, szkolić, informować i działać na rzecz dobrej jakości życia ludzi w spektrum, ale też ludzi z innych mniejszości rozwojowych i społecznych. Od lat działam na rzecz praw człowieka. Teraz ta gałąź mojej działalności jest jeszcze bardziej zintensyfikowana.

Książki, artykuły, podcasty, audycje wszelkiego typu, nieodpłatne warsztaty, webinary... Dziś jest nas więcej. To nie tylko ja. To cała grupa specjalistów, którzy nie wahają się nieść pomocy w najbardziej odjechanych zadaniach. Chcemy walczyć o to, by wiedza na temat zdrowia psychicznego ludzi neuroróżnorodnych i z różnych mniejszości była coraz bardziej i bardziej dostępna.

Moje webinary gromadzą setki osób uczestniczących. Chcemy, by było ich jeszcze więcej. Pomagając mi, pomagasz setkom ludzi. A ja będę mogła także zapraszać Cię na różne wydarzenia edukacyjne i popularyzatorskie, jakie tylko przygotuję, kiedykolwiek w przyszłości.

Osiągnięcie tego celu to spokój dla mnie i zespołu ludzi z którymi pracuję oraz lepszy dostęp do edukacji dla wszystkich ludzi. Dla moich Patronów i Mecenasów to także możliwość zdobywania wiedzy zawsze, kiedy tylko im się zamarzy. Ale przede wszystkim... To wspólna satysfakcja z tego, że razem możemy budować tą autostradę do akceptacji i wsparcia osób neuroróżnordnych.

15.000 miesięcznie to cel, który pozwoli mi poświęcić naprawdę ogrom czasu na działalność edukacyjną i popularyzatorską.


Fundusz na rzecz neuroróżnorodności

115 000 zł

miesięcznie

7%

osiągnięto

106 800 zł

brakuje

Problem z wsparciem osób o nietypowych modelach rozwoju jest bardzo często problemem czysto finansowym. Pomóżcie mi prowadzić pierwszy w Polsce Program leczenia traum i opieki nad zdrowiem psychicznym osób rozwijających się w spektrum autyzmu, neuroróżnorodnych!

Doświadczenie stresu pourazowego, mikrotraum i traum jest nagminne w tej populacji. Leczenie jest drogie i bardzo słabo dostępne. W szczególnie tragicznej sytuacji są osoby autystyczne, niepełnosprawne intelektualnie. Dla nich właściwie nie ma pomocy a świat nie ma im wiele do zaoferowania. Pasy, izolatki, sedacja silnymi lekami, które nie leczą, tylko wyłączają.

Można im pomóc jedynie żmudnie budując zaufanie, obejmując opieką całą rodzinę, która także pogrążona jest w traumie. W tym procesie potrzebni są lekarze, psychoterapeuci, seksuolodzy, pedagodzy specjalni, pielęgniarki... Koszt takiego leczenia jest nie do udźwignięcia dla jednej rodziny i nie ma możliwości zrealizowania go w państwowej opiece zdrowotnej. Wiem jak to zorganizować, ale potrzebuję Waszej pomocy.

Dysponując kwotą 115000zł miesięcznie, lokując ją odpowiednio, możemy pomóc razem ponad 500 osobom. Co miesiąc. Rozumiecie? Rocznie możemy pomóc 6000 ludzi, w tym osobom dla których dziś nie ma w zasadzie nadziei na skuteczne wsparcie.

Możemy wspólnie stać się przyszłością osób z mniejszości rozwojowych. Ja wiem, jak to zrobić, Wy możecie zostać Patronami, Patronkami, Mecenasami i Mecenaskami tego wyzwania.

Po kilku miesiącach trwania programu widzimy, że potrzeby są większe, niżby się początkowo zdawało. Musimy mieć miejsce do życia dla osób w traumie. One, żeby osiągnąć stabilizację potrzebują spokoju i bezpieczeństwa, które bywa, że są niemożliwe do osiągnięcia w ich środowiskach. Musimy wybudować lub zakupić hostel w którym znajdzie się także miejsce na mieszkania chronione dla młodych dorosłych.

Jeżeli razem osiągniemy ten cel... Będziemy raz do roku wspólnie świętować.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Aleksandra Wenelska
Aleksandra Wenelska
Próg: 50 zł
Dariusz Chojnowski
Dariusz Chojnowski
Próg: 15 zł
Wiktoria Kubiak
Wiktoria Kubiak
Próg: 50 zł
Anna Anzulewicz
Anna Anzulewicz
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł