Avatar użytkownika

Aśka Ławicka

132
patronów
6 780 
miesięcznie
268 925 
łącznie
132
patronów
6 780 zł 268 925 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Każda dyszka miesięcznie to dla mnie jeden, pełny oddech :-) Dziękuję, że pozwalasz mi oddychać! Jesteś moim tlenem i dzięki Tobie czuję, że żyję. Co miesiąc dostaniesz ode mnie mail z niespodzianką. Oddech jest tego wart <3
15 zł miesięcznie
Wybierz 15 zł
9 dostępnych miejsc
Dajesz mi oddech i +5 do radości życia :-) Wiesz, cieszyć się życiem jest niełatwo, ale próbujmy. Z mojej strony dostajesz do swojej radości życia comiesięcznego maila z niespodzianką oraz dostęp do grupy "Patroni Aśki Ł." na fejsie. Co się będzie na niej działo?
- livestreamy tylko dla Patronów, poświęcone różnym, całkiem życiowym tematom;
- raz w miesiącu sprawozdanie z mojej pracy;
- fragmenty moich książek do dyskusji;
- możliwość sugerowania tematów do moich podkastów :-)
- dyskusje, rozmowy, konkursy :-)

Ten pakiet zawiera także moją czułą wdzięczność <3
30 zł miesięcznie
Wiesz... To jest poważna decyzja! Chcesz dać mi trzy oddechy, lub jeden oddech i +25 do radości życia? Dziękuję!

Na tym poziomie nie ma żartów, jest powaga (niekoniecznie śmiertelna, dobra?). Całkiem poważnie wysyłam Ci miesięcznego maila, zapisuję Cię do prywatnej grupy dla Patronów na fejsie oraz... co miesiąc zapraszam na zooma. Pogadamy o wszystkim, czego tylko zapragniesz. A właściwie, czego zapragniecie, bo to zoom dla wszystkich Patronów 30+ :-)

Co się dzieje na grupie?
- livestreamy tylko dla Patronów, poświęcone różnym, całkiem życiowym tematom;
- raz w miesiącu sprawozdanie z mojej pracy;
- fragmenty moich książek do dyskusji;
- możliwość sugerowania tematów do moich podkastów, webinarów, szkoleń :-)
- dyskusje, rozmowy, akcje specjalne a w nich zniżki i darmowe dostępy do różnych wydarzeń komercyjnych :-)

Ten pakiet zawiera także moją czułą wdzięczność!
50 zł miesięcznie
Dziękuję! Za Twoje 50 złotych oddycham bardzo głęboko a moja radość życia już nie tli się, lecz pali pełnym płomieniem!

Jestem pewna, że comiesięczny mail, dostęp do prywatnej grupy i spotkania na zoomie to za mało, bym mogła wyrazić moją wdzięczność dla Ciebie. Dlatego, biorąc pełny oddech, który od Ciebie dostałam - gwarantuję Ci, że odpowiem na każde pytanie, które mi zadasz na naszej grupie dla Patronów. Oprócz tego, na powitanie, dostaniesz e-book mojej pierwszej książki "Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera".
110 zł miesięcznie
Jesteś Superbohaterką i Superbohaterem. Widzę, jak przelatujesz nad moim domem z rozpostartą peleryną... Przynosisz mi nie tylko oddechy i radość życia, ale także SPOKÓJ. Dziękuję. Wielu ludzi na świecie szuka wrażeń, chce coraz to nowych bodźców. A ja pragnę tylko jednego - świętego spokoju :-) I teraz, właśnie teraz dajesz mi +100 do świętego spokoju i oddech.

Taki patronat potrzebuje czegoś specjalnego. Oprócz wszystkiego, co znajdziesz we wcześniejszych progach, ofiarowuję Ci e-booki wszystkich wydanych przeze mnie książek. Co ważne - dostaniesz e-book KAŻDEJ książki, którą wydam w wydawnictwie Fundacji Prodeste. Jesteś Patronem mojego świętego spokoju 🙏
180 zł miesięcznie
Wybierz 180 zł
4 dostępne miejsca
Okej... Na tym poziomie nie jesteś już moim Patronem. Jesteś Mecenasem i Mecenaską. Jesteś osobą, która chce być ze mną w stałej relacji. Twoje wsparcie jest niezwykłe.

Nie mogę Ci dać nic więcej, niż wszystko co dostały osoby z poprzednich progów plus możliwość rozmowy online, lub osobistej raz w miesiącu. Tylko Ty i ja. Ja i Ty. Wspólna przestrzeń relacji i szukania rozwiązań.
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
3 dostępne miejsca
Trzysta
Na tym progu możemy poczuć się wszyscy jak lotnicy i spadochroniarze a nawet astronauci. Wznosimy się tak wysoko, że wyżej się już nie da. To jest ostatni krok. Dostępny tylko dla kilku osób.

Dziękuję, że chcesz zostać moimi Super Mecenasem i Super Mecenaską. To, co robisz jest jak zakup pełnej wersji, najdziwniejszej gry pod słońcem :-) Oprócz wszystkiego, co wydarzyło się we wcześniejszych progach - mamy coś specjalnego. Będę z Tobą konsultować moje pomysły na dalsze działania.

Niniejszym, uroczyście mianuję Cię moją OSOBISTĄ OSOBĄ DORADCZĄ.

Będę także zapraszać Cię nieodpłatnie na różne wydarzenia komercyjne w realu. Dziękuję za Twoje wsparcie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Aśka Ławicka w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Piszę książki, publikuję artykuły, wykładam. Robię co mogę, by zwiększać świadomość neuroróżnorodności i praw człowieka w społeczeństwie. Promuję zdrowe wychowanie dzieci oraz budowanie relacji bez przemocy i lęku.

Od 20 lat udaje mi się poszerzać społeczną świadomość na temat neuroróżnorodności i szeroko rozumianych praw człowieka. Każdego człowieka, w każdym wieku. Kiedyś, dawno temu, myślałam, że drogą do bycia razem ze sobą w jednym społeczeństwie jest konieczność dostosowywania się mniejszości do większości. Byłam w błędzie, ale w tamtych czasach rewolucyjna była już teza, że to dostosowywanie się nie może być wymuszane przemocą. To był okres, gdy dzieci i osoby nie mieszczące się w rozwojowym mainstreamie poddawano wyrafinowanym oddziaływaniom, dziś trudno wyobrażalnym. No bo spróbujcie sobie wyobrazić dziecko polewane lodowatą wodą, by zaczęło zachowywać się tak, jak jego "terapeutom" się uwidziało. Spróbujcie wyobrazić sobie człowieka przywiązanego większość swojego życia do łóżka/fotela, albo rażonego prądem, żeby oduczył się jakiegoś zachowania. 

Czy od tamtej pory coś się zmieniło? I tak, i nie. Wciąż osoby z mniejszości rozwojowych doświadczają przemocy w imię "terapii". Zmniejszyło się społeczne przyzwolenie i pojawia się przestrzeń, żeby rzeczy nazywać po imieniu oraz proponować inne, humanistyczne i empatyczne strategie, które wspierają a nie wyniszczają. Mamy już minimalne zrozumienie, że można odchodzić od terminologii i działań uwłaczających ludzkiej godności, lecz wciąż potrzeba więcej... Dlatego postanowiłam uruchomić pierwszy w Polsce Program leczenia traum i zaburzeń psychicznych u osób ze spektrum autyzmu. Badania naukowe są bezlitosne. Około 60% osób autystycznych choruje na zaburzenia postraumatyczne. Większość z nich, to ludzie niepełnosprawni intelektualnie wobec których stosuje się najstraszniejesze "interwencje" i którzy są najbardziej bezradni. Z uwagi na swoje możliwości intelektualne i zwykle duże ograniczenia komunikacyjne nie mają szans na żadną psychoterapię. Próbuję to zmienić i razem z moim zespołem pomagamy takim ludziom. Żeby móc to robić na większą skalę i pomagać tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują - musimy mieć stabilny fundusz. 

Psychologia rozwoju człowieka to moja olbrzymia pasja. Jestem pedagogiem specjalnym, psychoterapeutką transkulturowej psychoterapii pozytywnej w trakcie certyfikacji, zrobiłam doktorat z nauk społecznych mimo, że gdy kończyłam podstawówkę, moi nauczyciele nie widzieli dla mnie miejsca nawet w szkole zawodowej. Jestem osobą rozwijająca się w spektrum autyzmu. Jestem matką. Na szczęście od kilku lat mogę powiedzieć też, że jestem sobą. Za swoją pracę zostałam uhonorowana tytułem Ambasadorki Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Działam także na rzecz kobiet/osób z doświadczeniem przemocy. 

Napisałam i wydałam trzy książki. Piszę kolejne. Jestem współautorką cyklu poradników dla osób neuroróżnorodnych. Chciałabym mieć możliwość pisać więcej i dzielić się z ludźmi tym, co przez lata wypracowałam i odkryłam, ale nie tylko przez tradycyjne kanały naukowe, lecz także w relacji. Relacje są ważne i potrzebne. Chciałabym, żebyśmy spotykali się w prywatnej przestrzeni, która da nam możliwość rozmawiania o rzeczach, których niekoniecznie chcę dotykać publicznie a które często pojawiają się w pytaniach, jakie ludzie do mnie kierują. Możemy rozmawiać o wszystkim.

Mam plan, by długoterminowo zmieniać świadomość polskiego społeczeństwa w zakresie potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży. A krótkoterminowo... Mam plan, który już realizuję - pomocy tym, którzy nie mieli i nie mają szans. Wychowują się w przemocowych środowiskach. Niezależnie od tego, gdzie przemocy doświadczali, lub doświadczają - potrzebują ogromu wsparcia i często - leczenia. Z Waszą pomocą mogę im to wsparcie i leczenie zapewnić. 
 

Cele Autora

Cel edukacyjny: szeroka droga dla neuroróżnorodności
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 8 220 zł brakuje
45%
Jeszcze niedawno wszystko wyglądało inaczej. Wydawało się, że oto w czasach spokoju pracujemy nad tym, by jakość życia osób neuroróżnorodnych była coraz lepsza.

Wydarzenia na świecie sprawiły, że oto weryfikujemy tak wiele...

Program leczenia traum i opieki nad zdrowiem psychicznym osób ze spektrum autyzmu nagle i gwałtownie stał się bardzo ważnym zadaniem. Już nie możemy o nim myśleć w kategoriach bardzo długoterminowych.

Największa możliwa trauma dla ludzkości stanęła u naszych drzwi.
Wojna.

To oznacza, że jeszcze bardziej, niż kiedykolwiek potrzebuję środków na to, by kształcić, szkolić, informować i działać na rzecz dobrej jakości życia ludzi w spektrum, ale też ludzi z innych mniejszości rozwojowych i społecznych. Od lat działam na rzecz praw człowieka. Teraz ta gałąź mojej działalności jest jeszcze bardziej zintensyfikowana.

Książki, artykuły, podcasty, audycje wszelkiego typu, nieodpłatne warsztaty, webinary... Dziś jest nas więcej. To nie tylko ja. To cała grupa specjalistów, którzy nie wahają się nieść pomocy w najbardziej odjechanych zadaniach. Chcemy walczyć o to, by wiedza na temat zdrowia psychicznego ludzi neuroróżnorodnych i z różnych mniejszości była coraz bardziej i bardziej dostępna.

Moje webinary gromadzą setki osób uczestniczących. Chcemy, by było ich jeszcze więcej. Pomagając mi, pomagasz setkom ludzi. A ja będę mogła także zapraszać Cię na różne wydarzenia edukacyjne i popularyzatorskie, jakie tylko przygotuję, kiedykolwiek w przyszłości.

Osiągnięcie tego celu to spokój dla mnie i zespołu ludzi z którymi pracuję oraz lepszy dostęp do edukacji dla wszystkich ludzi. Dla moich Patronów i Mecenasów to także możliwość zdobywania wiedzy zawsze, kiedy tylko im się zamarzy. Ale przede wszystkim... To wspólna satysfakcja z tego, że razem możemy budować tą autostradę do akceptacji i wsparcia osób neuroróżnordnych.

15.000 miesięcznie to cel, który pozwoli mi poświęcić naprawdę ogrom czasu na działalność edukacyjną i popularyzatorską.


Fundusz na rzecz neuroróżnorodności
  • 115 000 zł miesięcznie
  • 108 220 zł brakuje
5%
Problem z wsparciem osób o nietypowych modelach rozwoju jest bardzo często problemem czysto finansowym. Pomóżcie mi prowadzić pierwszy w Polsce Program leczenia traum i opieki nad zdrowiem psychicznym osób rozwijających się w spektrum autyzmu, neuroróżnorodnych!

Doświadczenie stresu pourazowego, mikrotraum i traum jest nagminne w tej populacji. Leczenie jest drogie i bardzo słabo dostępne. W szczególnie tragicznej sytuacji są osoby autystyczne, niepełnosprawne intelektualnie. Dla nich właściwie nie ma pomocy a świat nie ma im wiele do zaoferowania. Pasy, izolatki, sedacja silnymi lekami, które nie leczą, tylko wyłączają.

Można im pomóc jedynie żmudnie budując zaufanie, obejmując opieką całą rodzinę, która także pogrążona jest w traumie. W tym procesie potrzebni są lekarze, psychoterapeuci, seksuolodzy, pedagodzy specjalni, pielęgniarki... Koszt takiego leczenia jest nie do udźwignięcia dla jednej rodziny i nie ma możliwości zrealizowania go w państwowej opiece zdrowotnej. Wiem jak to zorganizować, ale potrzebuję Waszej pomocy.

Dysponując kwotą 115000zł miesięcznie, lokując ją odpowiednio, możemy pomóc razem ponad 500 osobom. Co miesiąc. Rozumiecie? Rocznie możemy pomóc 6000 ludzi, w tym osobom dla których dziś nie ma w zasadzie nadziei na skuteczne wsparcie.

Możemy wspólnie stać się przyszłością osób z mniejszości rozwojowych. Ja wiem, jak to zrobić, Wy możecie zostać Patronami, Patronkami, Mecenasami i Mecenaskami tego wyzwania.

Po kilku miesiącach trwania programu widzimy, że potrzeby są większe, niżby się początkowo zdawało. Musimy mieć miejsce do życia dla osób w traumie. One, żeby osiągnąć stabilizację potrzebują spokoju i bezpieczeństwa, które bywa, że są niemożliwe do osiągnięcia w ich środowiskach. Musimy wybudować lub zakupić hostel w którym znajdzie się także miejsce na mieszkania chronione dla młodych dorosłych.

Jeżeli razem osiągniemy ten cel... Będziemy raz do roku wspólnie świętować.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Aśka Ławicka już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Basia
Basia
30 zł
Anna  PIOTRKOWSKA
Anna PIOTRKOWSKA
50 zł
Emilia Kowalik
Emilia Kowalik
15 zł
Joanna Tańska
Joanna Tańska
30 zł
Agnieszka
Agnieszka
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.