Aśka Ławicka

W Patronite od 15.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 65

Liczba Patronów: 143

Zostań Patronem
Kup na prezent
132 patronów
7 180 miesięcznie
69 265 łącznie

Szeroka droga dla neuroróżnorodności

15 000 zł

miesięcznie

47%

osiągnięto

7 820 zł

brakuje

Jeszcze niedawno wszystko wyglądało inaczej. Wydawało się, że oto w czasach spokoju pracujemy nad tym, by jakość życia osób neuroróżnorodnych była coraz lepsza.

Wydarzenia na świecie sprawiły, że oto weryfikujemy tak wiele...

Program leczenia traum i opieki nad zdrowiem psychicznym osób ze spektrum autyzmu nagle i gwałtownie stał się bardzo ważnym zadaniem. Już nie możemy o nim myśleć w kategoriach bardzo długoterminowych.

Największa możliwa trauma dla ludzkości stanęła u naszych drzwi.
Wojna.

To oznacza, że jeszcze bardziej, niż kiedykolwiek potrzebuję środków na to, by kształcić, szkolić, informować i działać na rzecz dobrej jakości życia ludzi w spektrum, ale też ludzi z innych mniejszości rozwojowych i społecznych. Od lat działam na rzecz praw człowieka. Teraz ta gałąź mojej działalności jest jeszcze bardziej zintensyfikowana.

Książki, artykuły, podcasty, audycje wszelkiego typu, nieodpłatne warsztaty, webinary... Dziś jest nas więcej. To nie tylko ja. To cała grupa specjalistów, którzy nie wahają się nieść pomocy w najbardziej odjechanych zadaniach. Chcemy walczyć o to, by wiedza na temat zdrowia psychicznego ludzi neuroróżnorodnych i z różnych mniejszości była coraz bardziej i bardziej dostępna.

Moje webinary gromadzą setki osób uczestniczących. Chcemy, by było ich jeszcze więcej. Pomagając mi, pomagasz setkom ludzi. A ja będę mogła także zapraszać Was na różne wydarzenia edukacyjne i popularyzatorskie, jakie tylko przygotuję, kiedykolwiek w przyszłości.

Osiągnięcie tego celu to spokój dla mnie i zespołu ludzi z którymi pracuję oraz lepszy dostęp do edukacji dla wszystkich ludzi. Dla moich Patronów i Mecenasów to także możliwość zdobywania wiedzy zawsze, kiedy tylko im się zamarzy. Ale przede wszystkim... To wspólna satysfakcja z tego, że razem możemy budować tą autostradę do akceptacji i wsparcia osób neuroróżnordnych.


Fundusz na rzecz neuroróżnorodności

115 000 zł

miesięcznie

6%

osiągnięto

107 820 zł

brakuje

Problem z wsparciem osób o nietypowych modelach rozwoju jest bardzo często problemem czysto finansowym. Pomóżcie mi prowadzić pierwszy w Polsce Program leczenia traum i opieki nad zdrowiem psychicznym osób rozwijających się w spektrum autyzmu, neuroróżnorodnych!

Szczególnie dzisiaj, gdy do naszych drzwi puka wojna. A przez te drzwi przechodzą setki rodzin dzieci autystycznych, niepełnosprawnych z Ukrainy. I nie jest to jedyny problem, bo lęk przed wojną i śmiercią staje się poważnym problemem w życiu dzieci w Polsce.

Doświadczenie stresu pourazowego, mikrotraum i traum jest nagminne w tej populacji. Leczenie jest drogie i bardzo słabo dostępne. W szczególnie tragicznej sytuacji są osoby autystyczne, niepełnosprawne intelektualnie. Dla nich właściwie nie ma pomocy. O nich czytacie/oglądacie wstrząsające reportaże w mediach. Doświadczyli w życiu zbyt wiele, by pogrążyć się w kompletnie zdezintegrowanych zachowaniach a świat nie ma im wiele do zaoferowania. Pasy, izolatki, sedacja silnymi lekami, które nie leczą, tylko wyłączają.

Można im pomóc jedynie żmudnie budując zaufanie, obejmując opieką całą rodzinę, która także pogrążona jest w traumie. W tym procesie potrzebni są lekarze, psychoterapeuci, seksuolodzy, pedagodzy specjalni, pielęgniarki... Koszt takiego leczenia jest nie do udźwignięcia dla jednej rodziny i nie ma możliwości zrealizowania go w państwowej opiece zdrowotnej. Wiem jak to zorganizować, ale potrzebuję Waszej pomocy.

Dysponując taką kwotą miesięcznie, lokując ją odpowiednio, możemy pomóc razem ponad 500 osobom. Co miesiąc. Rozumiecie? Rocznie możemy pomóc 6000 ludzi, w tym osobom dla których dziś nie ma w zasadzie nadziei na skuteczne wsparcie.

Możemy wspólnie stać się przyszłością osób z mniejszości rozwojowych. Ja wiem, jak to zrobić, Wy możecie zostać Patronami, Patronkami, Mecenasami i Mecenaskami tego wyzwania. Jeżeli razem osiągniemy ten cel... Będziemy raz do roku wspólnie świętować.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Bożena Piech-Kania
Bożena Piech-Kania
Próg: 50 zł
Elżbieta Czarnecka- Hempowicz
Elżbieta Czarnecka- Hempowicz
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł
Jarosław Gędek
Jarosław Gędek
Próg: 50 zł
Joanna Tańska
Joanna Tańska
Próg: 30 zł
Agnieszka
Agnieszka
Próg: 15 zł