Astrohunters.pl

W Patronite od 19.01.2018

Jesteśmy astronomami - pasjonatami, którzy zajmują się popularyzacją astronomii. Naszą działalność kierujemy do wszystkich. Dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem, pokazujemy jak ważnym w życiu człowieka jest posiadanie hobby, pasji. Działalność popularyzatorską prowadzimy w szkołach, przedszkola

O Autorze

Nasz team składa się z dwóch osób. Całe Astrohunters to tylko, albo aż, dwie osoby: Dawid i Michał! Tak lubimy o sobie mówić.  W rzeczy samej, Astrohunters to idea, która powstała w naszych głowach kilka lat temu i jest urzeczywistnieniem naszej wielkiej pasji: miłości do Kosmosu.

 

 

Wszechświat fascynuje nas od dawna. Kiedy pewnej ciepłej, sierpniowej nocy pod czarnym, rozgwieżdżonym niebem wspólnie zachwycaliśmy się widokami bardzo dalekich mgławic i galaktyk, rozważając jednocześnie jak wspaniały i uporządkowany jest świat wokół nas, doszliśmy do wniosku, że nie możemy tego zatrzymywać dla siebie, musimy się  tym dzielić z innymi ludźmi . 

Od tamtej pory, staramy się popularyzować wiedzę o Wszechświecie niemalże wszędzie. Przedszkola, szkoły czy centra kultury to tylko nieliczne z miejsc, gdzie mieliśmy przyjemność w ciągu ostatnich paru lat przybliżać najmłodszym, i tym troszkę starszym, tajemniczy i fascynujący bezmiar Kosmosu. Minione 2 lata stały się dla nas przełomem w popularyzacji astronomii. Z powodzeniem przeprowadziliśmy ponad 20 imprez plenerowych, w których łącznie wzięło udział ponad 8 tysięcy osób. Odwiedziliśmy ponad 120 placówek oświatowych w całej Polsce. W tym czasie przeprowadziliśmy ponad 500 godzin wykładów i prelekcji o tematyce astronomicznej. W sumie z naszych usług skorzystało ponad 25 tysięcy osób w różnym wieku.  Takie liczby bardzo mocno nas motywują do dalszej ciężkiej pracy i pokazują, że to, co robimy jest ważne i wartościowe. Dlatego też w październiku otworzyliśmy nasze autorskie obserwatorium astronomiczne.

Jednym z naszych pierwszorzędnych celów jest pokazywanie, na własnym przykładzie, jak ważne w życiu jest posiadanie hobby, pasji. Jeszcze parę lat temu pracowaliśmy w największych polskich firmach - markach znanych w całym kraju i poza jego granicami. Dzisiaj, z własnego wyboru, pracujemy dla Was jako Astrohunters.  Dla nas to nie tylko pasja i możliwość realizacji różnych intrygujących projektów i wydarzeń, to też nasza praca i jednocześnie powołanie. Cały czas staramy się rozwijać, iść do przodu. Stąd też astronomię wprowadzamy do innych dziedzin życia, a także do biznesu. Nie jest to łatwe, ciągle borykamy się z różnymi przeszkodami, ale nie zamierzamy się poddać, idziemy naprzód w myśl pewnej sentencji: " nie narzekaj, że masz pod górkę, jeśli zmierzasz na szczyt!".

Wiemy, jak ważna jest "życie" w Internecie. Stąd też uruchomiliśmy specjalnie dla Was stronę internetową:

www.astrohunters.pl

To nasz mały wirtualny świat, w którym możecie dowiedzieć się o różnych fascynujących zjawiskach i obiektach astronomicznych, zobaczyć co robimy i jak robimy, jakiego sprzętu używamy do podglądania (nie, nie sąsiadek),  tego, co się dzieje na niebie, ale przede wszystkim możecie nas poznać. To tak na dobry początek. Oprócz tego, zapraszamy Was na nasz fanpage na facebooku:

https://www.fb.com/Astrohunters/

Tutaj możecie nas zobaczyć i usłyszeć, gdyż dość często spotykamy się w tym miejscu z naszymi przyjaciółmi podczas cyklicznych transmisji na żywo i relacjonujemy najciekawsze wydarzenia.

 

O Wszechświecie chcemy opowiadać wszędzie i wszystkim, dlatego stworzyliśmy specjalny kanał na YouTube, gdzie będziemy odwiedzać razem z Wami najciemniejsze zakątki Kosmosu i nie tylko, tak jak tu:

 

 

Więcej filmików z naszym udziałem znajdziecie na naszym autorskim kanale na YouTube:

https://www.youtube.com/user/Astrohunters

 

Podobnych materiałów chcemy tworzyć więcej i częściej, najlepiej z Wami.

 

Działalność popularyzatorską rozszerzamy również na firmy i instytucje poprzez uatrakcyjnienie spotkań firmowych, szkoleń i wszelkiego rodzaju imprez pokazami nieba. Organizujemy wycieczki astronomiczne dla grup szkolnych, przedszkolnych, indywidualnych i firmowych. Dla przedsiębiorstw mamy wyjątkową propozycję wypromowania swojej marki - astroreklamę. Współpracujemy z jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie promocji miast i gmin, np. poprzez tworzenie krajobrazowych albumów astrofotograficznych z uwzględnieniem lokalnej architektury.

Ponadto prowadzimy wykłady astronomiczne i pokazy nieba podczas różnego rodzaju wydarzeń astronomicznych, np. podczas "deszczu" meteorów, zaćmienia Słońca czy Księżyca itp.

 

Z nami poznasz fascynujący świat Kosmosu, nauczysz się posługiwać teleskopem i odkryjesz nowe, atrakcyjne sposoby spędzania wolnego czasu. Nie zwlekaj! Obudź w sobie pasję! Odkryj Wszechświat na nowo z Astrohunters!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)