Asystent Żywienia - Planowanie posiłków

W Patronite od 09.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
665 łącznie
Wierzymy że najskuteczniejszą metodą liczenia kalorii jest planowanie posiłków z wyprzedzeniem

Asystent Żywienia pozwoli ci zaplanować i zrealizować dietę odpowiednią do celu który sobie wyznaczyłeś, tym samym sprawiając że odżywianie przestanie być przeszkodą.

O Autorze

Jak to się zaczęło…

Impulsem do stworzenia tej aplikacji była chęć rozwiązania naszego osobistego problemu, który towarzyszył nam każdego dnia, a mianowicie: “Co na obiad, co na śniadanie, co kupić ze sklepu”. Chyba każdy z was tak miał nieraz?

To ciągle zadawanie w kółko tego samego pytania wywoływało w nas nie tylko frustrację ale również zmuszało nas do żmudnego, permanentnego, myślenia nad kolejnym posiłkiem. W konsekwencji szybko się zniechęcaliśmy i sięgaliśmy po “coś na szybko”. A wiadomo, coś na szybko nie zawsze znaczy zdrowo.

Chcąc rozwiązać ten problem, na początku szukaliśmy gotowych aplikacji w internecie. Jednak tak naprawdę żadna z nich nie spełniania naszych oczekiwań. Zwykle oferowane, gotowe diety były przygotowane dla jednej osoby, albo zawierały zestawy posiłków, które niekoniecznie nam smakowały. Tak naprawę nie mieliśmy możliwości ingerencji w to co jemy. Byliśmy przyparci do muru i zmuszeni do jedzenia tego co przygotował nam dietetyk.

Dlatego w naszych programistycznych głowach narodził się pomysł stworzenia prostej aplikacji, która dałaby nam możliwość układania własnych posiłków, takich które lubimy, bez ingerencji dietetyka. Oczywiście nasz plan zawierał również wspólne listy zakupowe oraz możliwość kontrolowania kalorii jakie spożywamy. Były to trzy założenie, które miały rozwiązać nasz wieloletni problem.

Gdy ustalimy jakie są nasze priorytety, zaczęliśmy opracowywać wstępny plan wykonania aplikacji. Przegadaliśmy długie godziny nad zadaniami ważnymi i mniej ważnymi oraz stworzyliśmy pierwsze proste screeny aplikacji. Minęło kilka miesięcy, żmudnej pracy po godzinach i wiele zarwanych nocy, aż w końcu powstała pierwsza wersja aplikacji. Nie była ona perfekcyjna ale zawiera podstawowe funkcjonalności, umożliwiające nam stworzenie prostego planu żywieniowego. Z czasem pojawiały się nowe funkcjonalności i co jest bardzo ważne gotowe przepisy na potrawy, które sami porządziliśmy w naszej domowej kuchni.

Z każdym dniem nasza aplikacja przybierała coraz lepszych kształtów, a baza przepisów powiększała się o kolejne. Wreszcie po kilkunastu miesiącach prac stworzyliśmy produkt, który spełniał nasze podstawowe oczekiwania. Mogliśmy stworzyć dietę taką jaką chcieliśmy w oparciu o dania, które wcześniej przygotowaliśmy, kontrolując przy tym ilość spożytych kalorii. Osiągnęliśmy zamierzony cel.

Tworząc Asystenta Żywienia, skupiliśmy się przede wszystkim na własnych problemach, które chcieliśmy rozwiązać. Chcieliśmy być bardziej świadomi tego co jemy. Chcieliśmy mieć ciekawą, zróżnicowaną ale przede wszystkim zdrową dietę, którą będziemy mogli zaplanować sobie sami. Tym wszystkim co udało nam się do tej pory stworzyć chcemy podzielić się z Tobą. Bo wiemy, że spośród osób z jakimi udało nam się do tej pory porozmawiać jest wiele, które podobnie jak my borykają się z tymi samymi problemami.

Dzięki naszej kilkumiesięcznej pracy możemy zaoferować Ci aplikacje żywieniową dzięki, której stworzysz swój własny plan żywieniowy w oparciu o dania które lubisz dla więcej niż jednej osoby. Twoja świadomość odnośnie ilości spożytych kalorii wzrośnie, a to pozwoli Ci wybierać produkty zdrowe i pełnowartościowe. Unikniesz wyłamania się z diety czy podjadania pomiędzy kolejnymi posiłkami.

Sprawdź możliwości Asystenta Żywienia za darmo.

Korzystając z Asystenta Żywienia staniesz się jego częścią. Twój wkład w jego rozwój pozwoli nam rozbudowywać aplikację o nowe funkcjonalności. Wiemy, że przed nami wiele wyzwań i problemów do rozwiązania, lecz dzięki Twojej pomocy wszystkie cele i założenia jakie sobie postawiliśmy są o wiele bardziej realne i nie tak odległe jak dotychczas.

Z pozdrowieniami
Zespół Asystenta Żywienia.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika