Fundacja Audionomia

W Patronite od 05.10.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 720

Liczba Patronów: 748

Zostań Patronem
Kup na prezent
23 patronów
720 miesięcznie
6 370 łącznie
Fundacja Audionomia chce popularyzować i promować reportaż dźwiękowy i dokument artystyczny. Organizujemy Konkurs Audionomia Award, coroczną Konferencję Reportażu Dźwiękowego, wykłady, warsztaty i lekcje uważnego słuchania. Prowadzimy też portal audionomia.pl

O Autorze

Na początek zamknij oczy.

Słyszysz? Tak brzmi świat...

Słuch jest zmysłem pierwotnym, słyszymy już bicie serca w łonie matki. Najpierw więc dźwięk, a potem obraz.

Jeśli tu zajrzałeś, to znaczy, że fascynujesz się opowieściami dźwiękowymi - używaniem języka dźwięku do opowiadania prawdy o świecie. Dobrze trafiłeś. Fundacja Audionomia powstała po to, aby odkrywać przed Tobą opowieści malowane dźwiękiem.

W maju 2022 roku stworzyliśmy portal audionomia.pl. To pierwsza w Polsce inicjatywa edukacyjna w całości poświęcona opowieści dźwiękowej. Znajdziesz tam rozmowy z twórcami audio z kraju i ze świata, opowieści ludzi różnych zawodów, dla których dźwięk jest ogromną inspiracją, recenzje reportaży, pojawiających się na wszystkich antenach radiowych i w Internecie. Zapowiedzi wydarzeń, konferencji, warsztatów i spacerów dźwiękowych, a także pogłębione relacje z festiwali i konkursów na reportaż i dokument dźwiękowy oraz sekcję poświęconą ekologii akustycznej. Przez pół roku pracowaliśmy społecznie, stworzyliśmy od podstaw portal, który skupia w jednym miejscu wszystkie zagadnienia związane z dźwiękiem. Treści są ogólnodostępne, nie zamierzamy dzielić patronów według zasobności portfela. Nie będziemy ukrywać treści za paywallem. Naszą misją jest równy dostęp do edukacji i budowanie społeczności osób dźwiękoczułych. 

Wiemy już, że z naszego portalu korzystają m.in. studenci, nauczyciele, reportażyści i twórcy podcastów. Jesteśmy dla Was. Ale bez Waszej pomocy, nie damy rady...

Dlaczego prosimy Was o wsparcie?

Chcemy każdego dnia przygotowywać dla Was artykuły, które ukażą się na naszym portalu - newsy, recenzje, pełne inspiracji rozmowy z twórcami.

Chcemy, by konferencja i nagroda Audionomia Award były corocznym wydarzeniem na dźwiękowej mapie świata.

Chcemy zrzeszać miłośników audio, ponad podziałami.

Chcemy prowadzić szkolenia z uważności na dźwięk i sztuki rozmowy. 

Chcemy płacić za pracę.

http://www.audionomia.pl

Każdego Patrona i Patronkę ogromnie doceniamy. Niezależnie od wielkości wsparcia, otrzymacie od nas:

  • Raz w miesiącu webinar poświęcony audio prowadzony przez reportażystów i naukowców. Interesuje Cię jak otwierać rozmówcę? Chcesz dowiedzieć się, jak stworzyć kuchnię akustyczną opowieści dźwiękowej? Chcesz poznać sekrety budowania dramaturgii w reportażu? Chcesz przedyskutować nagraną audycję? Trafiasz idealnie.
  • Raz w miesiącu podzielimy się z Wami oryginalnymi field recordingami, które będziecie mogli wykorzystać w swoich audycjach. Chcesz posłuchać, jak kłócą się dzięcioły? Brakuje Ci odgłosu pękającego lodu na jeziorze? Jesteś pod dobrym adresem.
  • oferujemy indywidualne konsultacje dotyczące Waszych projektów (nowość). Napisz do nas na fundacja.audionomia@gmail.com

 

fot. Bartosz Fatek


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Gosia Procházka
Gosia Procházka
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł