Avatar użytkownika

Baba od polskiego

2
patronów
10 
miesięcznie
4 510 
łącznie
2
patronów
10 zł 4 510 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję, że mnie wspierasz! Dzięki Twojemu wsparciu jestem w stanie zaparzyć kawkę i zasiąść do pisania postów o tematyce edukacyjnej (i nie tylko)!
10 zł miesięcznie
Dziękuję, że jesteś ze mną. Twoja obecność mobilizuje mnie do ciężkiej pracy, której efektem są materiały edukacyjne, takie jak m.in. gry edukacyjne, planery i inne materiały ułatwiające naukę do egzaminów.

Z radością prześlę osobiste podziękowanie za wsparcie, którego mi udzielasz.
20 zł miesięcznie
Wsparcie, którego mi udzielasz, pozwala na realizowanie moich pomysłów i rozbudowywanie bazy wiedzy w sieci. Dzięki Tobie mogę poświęcić czas na tworzenie opracowań toposów do egzaminu ósmoklasisty oraz matury, a także wpisów z opracowaniem lektur.

Osobiście podziękuję ci za to w mediach społecznościowych.
50 zł miesięcznie
To wielkie wsparcie! Przy tak wielkim zobowiązaniu nie ma innej opcji – muszę odpowiedzieć tym samym. Twoja wiara we mnie sprawia, że mam siłę, aby codziennie pisać nowe karuzele, w których podejmuję istotne tematy związane z edukacją, a także sprawy społeczne i kulturowe. Jesteś moją Patronką/moim Patronem!

Podziękuję ci za to w mediach społecznościowych i będę wsparciem w rozwiązywaniu problemów językowych.
150 zł miesięcznie
Zostajesz moją Mecenaską/moim Mecenasem. Ba! Jesteś bardzo ważną częścią Baby od polskiego! Twoja opieka pozwala mi tworzyć nowe podcasty z omówieniami lektur, które są odsłuchiwane przez tysiące osób uczniowskich w całym kraju. To niesamowite, że chcesz mnie wesprzeć, widzisz sens moich działań i dzielisz się swoimi oszczędnościami; dajesz mi wielki dowód zaufania i mobilizację do pracy.

Podziękuję ci za to w mediach społecznościowych, a dodatkowo, w podziękowaniu za pierwszą wpłatę, otrzymasz ode mnie herbatę "Malinowy Leśmian", którą wyślę na swój koszt pod wskazany przez Ciebie adres! Będę także wsparciem w rozwiązywaniu problemów językowych. Choćbym dziękowała 150 razy, i tak nie zrewanżuję się za Twoje wsparcie!
250 zł miesięcznie
O Zbawczyni/Zbawco! Jesteś moją Mecenaską/moim Mecenasem; mało tego, jesteś częścią Baby od polskiego! Twoja opieka pozwala mi wejść na YouTube z nowymi materiałami edukacyjnymi. Po cichu spełniasz moje marzenie o tym, by ucząc – bawić (ja na pewno będę miała wiele radości z nagrywania filmów o języku polskim i literaturze przed kamerą). Taki mecenas to marzenie! Dziękuję, że je spełniasz. Dzięki twojemu wsparciu mogę skupić się na rozpowszechnianiu wiedzy z języka i literatury. Kiedy zobaczysz post, któremu poświęciłam wiele godzin swojej pracy, wiedz, że to wszystko dzięki Tobie!

Będę dziękowała ci za wsparcie we wszystkich nowych podcastach i filmach na YouTube, a co miesiąc (za Twoją zgodą) wyślę pocztą książkę, którą przeczytałam i mnie zachwyciła. Dodatkowo, w podziękowaniu za pierwszą wpłatę, otrzymasz ode mnie herbatę "Malinowy Leśmian", którą wyślę na swój koszt pod wskazany przez Ciebie adres! Będę także wsparciem w rozwiązywaniu problemów językowych. Chciałabym też przekazać Ci osobiste podziękowanie. Wiem jednak, że słowo dziękuję, nawet wypowiedziane 250 razy, nie wystarczy.
500 zł miesięcznie
Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny, ale tacy ludzie jak Ty zmieniają świat na lepsze! Twoje wsparcie zapewnia mi komfort pracy i pewność, że uda mi się zrealizować wszystkie wyznaczone cele. Marzy mi się, aby Baba od polskiego w internecie wrzucała memy o literaturze, posty dotyczące tematów edukacyjnych oraz społecznych i kulturowych, tworzyła gry i inne materiały edukacyjne, a także nagrywała podcasty i filmiki na YouTube. Wszystko, co tworzę, dzieje się przy Twoim udziale! To Ty sprawiasz, że jestem w stanie dotrzeć z darmową wiedzą w różne rejony Polski, także do osób, które nie mogą pozwolić sobie na korepetycje.

Jak Ci za to podziękuję? Cóż, na pewno wspomnę o Tobie we wszystkich nowych podcastach i filmach na YouTube. Obiecuję także co miesiąc (za Twoją zgodą) wysłać pocztą książkę, którą przeczytałam i mnie zachwyciła, a także przywitam Cię w rodzinie Baby od polskiego herbatą i świeczką „Malinowy Leśmian”. Zobowiązuję się też być wsparciem w rozwiązywaniu problemów językowych. Oprócz tego przekażę moją dozgonną wdzięczność – zdaję sobie sprawę, że słowo „dziękuję” (nawet wypowiedziane 500 razy, za każdym razem w innym języku) nie wystarczy, aby zrewanżować się za Twoje wsparcie!
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
4 dostępne miejsca
O dobroczyńco ludzkości! Ledwo jestem w stanie wyobrazić sobie kwotę, jaką chcesz mnie wspierać – a co dopiero zrewanżować się za tak wielkie zaufanie! Podobnie jak w przypadku poprzedniego progu, jestem Ci dozgonnie wdzięczna za współtworzenie Baby od polskiego w internecie. Każdy film czy podcast powstaje właśnie dzięki Tobie. Do ilu nowych odbiorców dotrzemy z wiedzą z języka polskiego? Ile osób dzięki nam pokocha literaturę? Tego nie wiem, ale każda z nich będzie właśnie Twoją zasługą!

Wspomnę o Tobie we wszystkich nowych podcastach i filmach na YouTube. Obiecuję także co miesiąc (za Twoją zgodą) wysłać pocztą książkę, którą przeczytałam i mnie zachwyciła, a także przywitam Cię w rodzinie Baby od polskiego herbatą i świeczką „Malinowy Leśmian”. Będę również wsparciem w rozwiązywaniu problemów językowych, ale co chyba najważniejsze, oferuję weekendowy, całodzienny kurs pisania: wypracowań do egzaminu ósmoklasisty/ rozprawek maturalnych/ prac rocznych i dyplomowych na studia/ maili do pracy — jestem do twojej dyspozycji. Oprócz tego będę dziękować po tysiąckroć – rano, w południe i wieczorem. Bo z Tobą możemy zdziałać naprawdę wiele dobrego!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Baba od polskiego w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Zafascynować literaturą, nauczyć myśleć logicznie i pomagać w zdobyciu umiejętności precyzowania myśli, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa. Nagrywam podcasty z lekcji, prowadzę grupy na Fb, na których uczę pisać; wypowiadam się w sieci.

Tu mnie znajdziesz: https://linktr.ee/Babaodpolskiego

Polonistka w jednym z warszawskich liceów, nauczycielka, redaktorka, oligofrenopedagożka, podcasterka. Udzielam korepetycji z literaturo- i językoznawstwa, prowadzę warsztaty pisarskie, wspomagam proces uczenia się uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i ze spektrum autyzmu; pomagam zdobyć odpowiednie umiejętności i przygotowuję do egzaminów.  

Moim konikiem jest dydaktyka pisania wypracowań. Wiem, że te starania mają sens, gdy uda mi się pokazać niedowiarkom, że potrafią myśleć logicznie także o języku. 

Celem mojej pracy jest wyrównanie szans edukacyjnych przy rozwijaniu indywidualnych talentów ucznia. Staram się rozpowszechniać wiedzę o literaturze i języku tak, by były dostępne dla każdego: prowadzę podcast "Baba od polskiego — lekcje na żywo", który powstał dla tych uczniów, którzy w swoich szkołach nie mają dobrze prowadzonych zajęć online, lub opuścili je ze względu na przeszkody zdrowotne. Koronawirus pozwolił globalnie zmienić skostniałą instytucję, jaką jest polska szkoła, w nowoczesne miejsce do rozpowszechniania wiedzy.

Staram się wyprzedzać zmiany i docierać do młodych ludzi w naturalnej dla nich przestrzeni Internetu.

 • Prowadzę Instagram @babaodpolskiego oraz stronę na Facebooku - @babaodpolskiego, która niedługo będzie miała już 15 000 obserwujących.
 • Na stronie www.babaodpolskiego.pl umieszczam wpisy z odpowiedziami na pytania dotyczące nauki języka polskiego, a na prowadzonych przeze mnie grupach — uczniowie z całej Polski mogą uzyskać pomoc naukową.
 • Myślę też o dorosłych i raz w miesiącu prowadzę Wirtualny Klub Czytelniczy, w ramach którego analizujemy najnowszą prozę polską.
 • Prowadzę również inicjatywę społeczną "Ciepło", w ramach której pomagam wraz z uczniami osobom dotkniętym kryzysem bezdomności. Wielu wolontariuszy dzieli się ze mną doświadczeniami i opisuje je w formie reportażu, marzy mi się wydanie książki z ich tekstami. 

Pomysł na działalność wziął się z potrzeby uczniów, jednak statystyki pokazują, że wśród moich odbiorców są przede wszystkim dorośli i nauczyciele. Mam cichą nadzieję, że to zainteresowanie jest wynikiem realizacji idei, która mi przyświeca, by bawiąc — uczyć. 

Głowa paruje mi od pomysłów. Nigdy nie pracowałam w zdrowym wymiarze godzin i chociaż to niemodne, jestem pracoholiczką, ale uwielbiam swoją pracę. Przede mną jeszcze wiele planów do zrealizowania: chciałabym polepszyć jakość dźwięku moich podcastów, może znajdę też czas na nagrywanie ich nie tylko w trakcie lekcji (nie mam napisanego tekstu, nieustannie reaguję na pytania uczniów); marzą mi się wywiady ze specjalistami z różnych dziedzin, liczę na to, że ich wiedza wzbogaci analizy filologiczne; planuję nagranie kursu dla ósmoklasistów i maturzystów oraz podcastu dla nauczycieli i pedagogów, w którym będę mówiła nie tylko o wzlotach i upadkach, których doświadczam, odkąd wybrałam ten zawód; lecz także o pomysłach na lekcje wychowawcze. 

Czego chcę? Zafascynować literaturą, nauczyć myśleć logicznie i pomagać w zdobyciu umiejętności precyzowania myśli, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa.

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Baba od polskiego w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Książki i koszty utrzymania strony
 • 500 zł miesięcznie
 • 490 zł brakuje
2%
Taka kwota pozwoli mi z jednej strony na inwestycję w siebie (książki to moja praca i pasja; marzy mi się baza jak u Marii Janion), z drugiej zaś – umożliwi pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem strony internetowej.
Mikrofon do nagrywania w trakcie lekcji
 • 1 500 zł miesięcznie
 • 1 490 zł brakuje
0%
Dzięki takiemu wsparciu będę mogła zainwestować w mikrofon najwyższej klasy (doradzono mi MKE 2 Digital), co przełoży się na lepszą jakość podcastów. Ponadto dzięki takiej kwocie będę mogła opłacić pracę osób, które sprawiają, że podcastów chce się słuchać, a wszelkie EEE YYY EEE nie rozpraszają słuchaczy.
Baba na YouTubie!
 • 3 500 zł miesięcznie
 • 3 490 zł brakuje
0%
Taka kwota to byłoby coś! Z takim comiesięcznym zastrzykiem gotówki byłabym w stanie opłacić koszty obróbki materiałów video, co skutkowałoby aż 4 filmami miesięcznie! A do tego zrobiłabym to, co opisałam w poprzednich celach.
Baba na YouTubie 2x częściej!
 • 5 500 zł miesięcznie
 • 5 490 zł brakuje
0%
To dopiero wypas! W takim wariancie nagrywam aż 8 filmów miesięcznie (czyli 2 tygodniowo), co sprawia, że już przed maturami dostępnych będzie aż 80 filmów szczegółowo omawiających zagadnienia do matury i egzaminu ósmoklasisty! Coś takiego oznaczałoby, że pomogłabym już nie kilkuset, lecz nawet kilkuset tysiącom osób w całym kraju!
Baba na YouTubie, własny podcast i... jeszcze jeden podcast!
 • 7 500 zł miesięcznie
 • 7 490 zł brakuje
0%
O jeny, Baba byłaby tak rozwinięta, że klękajcie narody! Oprócz bloga, podcastów, ebooków i video stworzyłabym także własny podcast rozrywkowy. Interpretacja tekstów piosenek byłaby jednak wciąż ciekawa także z edukacyjnego punktu widzenia – w końcu można się uczyć na wesoło!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Baba od polskiego już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Emilia Kowalska
Emilia Kowalska
10 zł
Paulina Gospodarek
Paulina Gospodarek
5 zł
Katarzyna Kurowska
Katarzyna Kurowska
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.