Strefa Patrona:

Warszawa
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

 

  Jestem aktorką i uwielbiam dzieci. Dlatego zaczęłam opowiadać bajki na YouTube, wygłupiając się przy tym porządnie. Żeby każde dziecko niezależnie od miejsca zamieszkania miało dostęp do kreatywnych materiałów wspierających wartości. Żeby rodzice nie mieli wyrzutów sumienia zostawiając dziecko przed ekranem, gdy przygotowują kolację.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 500 zł
Odcinki Bajoteki regularnie!
Dzięki takiej kwocie mogę mieć spokojną głowę i poświęcić czas na nagrywanie, montowanie i przygotowanie odcinków regularnie co tydzień!
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1200 zł miesięcznie
brakuje 1200 zł
Nowa jakość!
Właśnie biegnę do sklepu po potrzebny sprzęt elektroniczny, mikrofon, oświetlenie, tło, nowe elementy scenografii i kostiumów! Bajoteka ma nową, lepszą jakość z miesiąca na miesiąc!
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 2000 zł
Jeszcze więcej Bajoteki!
Mam już potrzebny sprzęt, głowę pełną pomysłów, czas na działania kreatywne, a nowe odcinki i formuły Bajoteki wystrzeliwują na YouTube jak karabin maszynowy!
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 3000 zł
Bajoteka charytatywnie
Oprócz nagrywania odcinków internetowych mogę teraz regularnie jeździć spotykać się z dziećmi chorymi, biednymi i wszystkimi, którzy potrzebują nadziei, rozrywki i wsparcia.

O Autorze

Dzień dobry!

 

Na początek zaproszę Was do obejrzenia choćby fragmentu którejś z  nagranych już bajek:

 

 

 

BAJOTEKA ma w tej chwili 12 filmów. To baśnie braci Grimm.  Skierowane się do najmłodszych, w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Dzieciaki mają dużą radochę z ich oglądania,  przygotowanie nagrań kosztowało też dużo pracy.  

Kolejna seria (rusza we wrześniu!) będzie miała nową, dobranockową formułę. Chcę spróbować wszystkiego, co tylko przyjdzie mi do głowy, aby urozmaicić kanał i połączyć potrzeby maluchów i rodziców. 

Bardzo chciałabym móc publikować Bajotekę regularnie, bez  robienia między seriami przerw, w trakcie których zajmuję się zarabianiem na życie.  Docelowo chcę publikować częściej niż raz w tygodniu.

Potrzebuję też sprzętu: mikrofonu i porządnego oświetlenia.  A tło wieszane inaczej niż na suszarce na pranie i wieszaku na ubranie byłoby luksusem! (oops, zdradziłam Wam sekret zza kulis)

Na kamerę, szybki komputer i oprogramowanie  wyciągnełam już pieniędze z własnej świnki skarbonki. 

 

Projektem zainteresowała się  między innymi Wirtualna Polska, która opublikowała wywiad, z którego możecie dowiedzieć się więcej o pomyśle na Bajotekę:  https://parenting.pl/aktorka-aleksandra-spyra-rodzicom-wciaz-brakuje-czasu-zeby-czytac-maluchom-bajoteka-rozwiaze-ten-problem

 

Jak pani wpadła na pomysł stworzenia Bajoteki?

Pierwsze kroki w kierunku powstania Bajoteki zostały postawione w kwietniu zeszłego roku. Wszystkie dzieci, z którymi miałam do czynienia uwielbiały, kiedy im się czytało. Sama jako dziecko uwielbiałam jak rodzice czy panie w przedszkolu czytały. “Król Maciuś Pierwszy” z tatą, “Dzieci z Bullerbyn" w przedszkolu. Wspomnienia, których nikt nie zabierze!

A czasy mamy, jakie mamy, rodzicom często brakuje czasu, żeby czytać swoim maluchom tyle, ile by chcieli. Bajoteka nie ma zastąpić tego specjalnego czasu wspólnych czytanek, ale trochę go uzupełnić, rozszerzyć.

Kim jest Pani Lola? I co che przekazać dzieciom?

Chciałabym, żeby postać Pani Loli była zaufaną ciocią, której możemy powierzyć nasze dzieci, posadzić je przed ekranem i wiedzieć, że po pierwsze będą się dobrze bawiły, po drugie, że nie odpłyną od rzeczywistości i że to, jak wygłupiam się przed kamerą, to jest dokładnie to, co one same mogą robić, udając kaczkę, zająca czy księżniczkę podczas zabawy z rówieśnikami, a więc ich wyobraźnia będzie się zdrowo rozwijać, i po trzecie, że materiał literacki będzie dla nich odpowiedni.

 

Zapraszam Was do subskrybowania kanału na YouTube i śledzenia strony na Facebooku: https://www.facebook.com/bajoteka/ aby nie przegapić nowości od Bajoteki.

Jeśli do tego możecie wesprzeć ten projekt, dołożyć swoją cegiełkę to wspaniale!

Zostań Patronem

Edytuj Progi

Galeria mediów