Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Jestem aktorką i uwielbiam dzieci. Dlatego zaczęłam opowiadać bajki na YouTube, wygłupiając się przy tym porządnie. Żeby każde dziecko niezależnie od miejsca zamieszkania miało dostęp do kreatywnych materiałów wspierających wartości. Żeby rodzice nie mieli wyrzutów sumienia zostawiając dziecko przed ekranem, gdy przygotowują kolację.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 500 zł
Odcinki Bajoteki regularnie!
Dzięki takiej kwocie mogę mieć spokojną głowę i poświęcić czas na nagrywanie, montowanie i przygotowanie odcinków regularnie co tydzień!
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1200 zł miesięcznie
brakuje 1200 zł
Nowa jakość!
Właśnie biegnę do sklepu po potrzebny sprzęt elektroniczny, mikrofon, oświetlenie, tło, nowe elementy scenografii i kostiumów! Bajoteka ma nową, lepszą jakość z miesiąca na miesiąc!
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 2000 zł
Jeszcze więcej Bajoteki!
Mam już potrzebny sprzęt, głowę pełną pomysłów, czas na działania kreatywne, a nowe odcinki i formuły Bajoteki wystrzeliwują na YouTube jak karabin maszynowy!
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 3000 zł
Bajoteka charytatywnie
Oprócz nagrywania odcinków internetowych mogę teraz regularnie jeździć spotykać się z dziećmi chorymi, biednymi i wszystkimi, którzy potrzebują nadziei, rozrywki i wsparcia.

O Autorze

Dzień dobry!

 

Na początek zaproszę Was do obejrzenia choćby fragmentu którejś z  nagranych już bajek:

 

 

 

BAJOTEKA ma w tej chwili 12 filmów. To baśnie braci Grimm.  Skierowane się do najmłodszych, w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Dzieciaki mają dużą radochę z ich oglądania,  przygotowanie nagrań kosztowało też dużo pracy.  

Kolejna seria (rusza we wrześniu!) będzie miała nową, dobranockową formułę. Chcę spróbować wszystkiego, co tylko przyjdzie mi do głowy, aby urozmaicić kanał i połączyć potrzeby maluchów i rodziców. 

Bardzo chciałabym móc publikować Bajotekę regularnie, bez  robienia między seriami przerw, w trakcie których zajmuję się zarabianiem na życie.  Docelowo chcę publikować częściej niż raz w tygodniu.

Potrzebuję też sprzętu: mikrofonu i porządnego oświetlenia.  A tło wieszane inaczej niż na suszarce na pranie i wieszaku na ubranie byłoby luksusem! (oops, zdradziłam Wam sekret zza kulis)

Na kamerę, szybki komputer i oprogramowanie  wyciągnełam już pieniędze z własnej świnki skarbonki. 

 

Projektem zainteresowała się  między innymi Wirtualna Polska, która opublikowała wywiad, z którego możecie dowiedzieć się więcej o pomyśle na Bajotekę:  https://parenting.pl/aktorka-aleksandra-spyra-rodzicom-wciaz-brakuje-czasu-zeby-czytac-maluchom-bajoteka-rozwiaze-ten-problem

 

Jak pani wpadła na pomysł stworzenia Bajoteki?

Pierwsze kroki w kierunku powstania Bajoteki zostały postawione w kwietniu zeszłego roku. Wszystkie dzieci, z którymi miałam do czynienia uwielbiały, kiedy im się czytało. Sama jako dziecko uwielbiałam jak rodzice czy panie w przedszkolu czytały. “Król Maciuś Pierwszy” z tatą, “Dzieci z Bullerbyn" w przedszkolu. Wspomnienia, których nikt nie zabierze!

A czasy mamy, jakie mamy, rodzicom często brakuje czasu, żeby czytać swoim maluchom tyle, ile by chcieli. Bajoteka nie ma zastąpić tego specjalnego czasu wspólnych czytanek, ale trochę go uzupełnić, rozszerzyć.

Kim jest Pani Lola? I co che przekazać dzieciom?

Chciałabym, żeby postać Pani Loli była zaufaną ciocią, której możemy powierzyć nasze dzieci, posadzić je przed ekranem i wiedzieć, że po pierwsze będą się dobrze bawiły, po drugie, że nie odpłyną od rzeczywistości i że to, jak wygłupiam się przed kamerą, to jest dokładnie to, co one same mogą robić, udając kaczkę, zająca czy księżniczkę podczas zabawy z rówieśnikami, a więc ich wyobraźnia będzie się zdrowo rozwijać, i po trzecie, że materiał literacki będzie dla nich odpowiedni.

 

Zapraszam Was do subskrybowania kanału na YouTube i śledzenia strony na Facebooku: https://www.facebook.com/bajoteka/ aby nie przegapić nowości od Bajoteki.

Jeśli do tego możecie wesprzeć ten projekt, dołożyć swoją cegiełkę to wspaniale!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK