Biblioteka Milejewo

W Patronite od 14.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Jesteśmy biblioteką publiczną z Gminy Milejewo leżącej na malowniczej Wysoczyźnie Elbląskiej. Znajdziecie nas w sieci tutaj: www.biblioteka.milejewo.eu. Nasz dyrektor Kamil Pawelak prowadzi także swój branżowy blog: http://bibliotekarz.milejewo.eu/, dzięki któremu poznacie kulisy pracy bibliotekarzy

O Autorze

Witajcie! Jesteśmy biblioteką publiczną z Milejewa z Wysoczyzny Elbląskiej: www.biblioteka.milejewo.eu. Nasz dyrektor prowadzi także swój branżowy blog: http://bibliotekarz.milejewo.eu/ i wydaje swoje książki oraz prowadzi szkolenia. Jesteśmy też na wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gminna_Biblioteka_Publiczna_w_Milejewie

Nasza biblioteka została założona w 1948. Do 2016 roku posiadała Filię Biblioteczną w Pomorskiej Wsi, działającą tam od 1951. Obecnie prowadzi punkty biblioteczne. Od 2007 dyrektorem jest Kamil Pawelak.

Biblioteka z własnych środków przeprowadziła kapitalny remont. Całkowicie odnowiono i zaaranżowano pomieszczenia oraz zamontowano regały. Placówkę zaopatrzono stopniowo w nowoczesny sprzęt i wyposażenie. Do dyspozycji Czytelników jest nowoczesny i aktualny księgozbiór.

Biblioteka wprowadziła także nowatorskie, autorskie akcje biblioteczne, m.in. „apteczkę dla książek”, „bibliotekę na telefon”, czy też wypożyczanie zakładek-latarek do książek.

Misją biblioteki jest służenie Użytkownikom tak, aby jak najprzyjemniej mogli spędzić dzięki niej swój wolny czas.

W 2018 roku pod patronatem biblioteki wydany został poradnik dla bibliotekarzy napisany przez dyrektora placówki: https://ridero.eu/pl/books/one_person_library_czyli_poradnik_dla_bibliotekarzy_systemowych_z_wiejskich_jednoosobowych_bibliotek_publicznych/

Organizujemy lekcje biblioteczne dla przedszkolaków - niedługo także on-line.

Tutaj: http://bibliotekarz.milejewo.eu/moje-artykuly/ możecie przeczytać o nas artykuły w prasie.

Zorganizowaliśmy spotkanie autorskie z człowiekiem skazanym w Tajlandii na 12 kar śmierci: https://www.info.elblag.pl/31,36706,Tajlandia-Kraina-usmiechu-ktora-moze-zamienic-sie-w-koszmar-z-12-krotna-kara-smierci.html

W Milejewie uruchomiliśmy w sklepie wrzutnię książek.

Teraz uruchomiliśmy nasz kanał na YouTube. Dopiero zaczynamy, ale już niedługo zobaczycie na nim nowe materiały, m.in. wywiady, reportaże, wiadomości, relacje z imprez gminnych, czytanie bajek dzieciom, relacje ze spotkań autorskich, konkursy i wiele wiele innych. Wierzymy, że Wam się spodobają, pomimo, że część z Was nie jest naszymi Użytkownikami.

Dzięki Patronite, o który prosili nasi Użytkownicy, chcemy pozyskać fundusze m.in. na ławki czytelnicze, książkomat, czy też wrzutnie książek.

My dla Was - Wy dla nas! Pozdrawiamy! :)

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent