Avatar użytkownika

BIKE DAYS - Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych

1
patron
10 
miesięcznie
210 
łącznie
1
patron
10 zł 210 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Ziomeczk*, zbijamy z Tobą piątkę i cieszymy się, że nas wspierasz! 🙌 Mamy nadzieję, że zobaczymy się na festiwalu w 2023 roku?
25 zł miesięcznie
Dobrze, że jesteś z nami! Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Pakiet jubileuszowych wlep BD będzie dla Ciebie. 👊
50 zł miesięcznie
Pięknie dziękujemy za pół stówki! Jest to dla nas dodatkowy motywator, by działać i realizować rowerowy festiwal. 🎊 W podzięce otrzymasz od nas wlepy i jubileuszowy plakat z okazji dekady BD!
100 zł miesięcznie
O rany, jesteś naprawdę świetnym ziomem! 💫Dziękujemy, że jesteś dla nas taką opoką, jak Sharon dla Ozzyego, Radziu Majdan dla Małgosi lub pies Jake dla Finna. Ta nietuzinkowa kwota jest smarem na nasze łańcuchy. Od nas dostaniesz pakiet koszulka + wlepy + jubileuszowy plakat!


Dobrze, że jesteś z nami!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora BIKE DAYS - Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jeździmy na rowerach i oglądamy filmy. Pomyśleliśmy, że jest wielu nam podobnych. Postanowiliśmy zintegrować środowisko. Potraktować słowa ROWER i KULTURA jak synonimy. Stąd BIKE DAYS - Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych, inicjatywa unikalna w Polsce.

Cześć, z tej strony fundacja Proces Ciągły. 

Jesteśmy organizatorem wyjątkowego festiwalu, na którym oglądamy filmy w Kinie Nowe Horyzonty, kręcimy kilometry na wrocławskim Welodromie i animujemy miejskie przestrzenie. Gdzieś na boku próbujemy udowadniać, że w mieście jest przestrzeń dla każdego. Działamy wspólnie, bo wolimy peleton niż ucieczkę

 

 

 

Festiwal to nie jest po prostu oglądanie filmów w sali kinowej. To także:

Platforma Filmów Rowerowych

Unikalny, ogólnopolski konkurs filmowy, prezentujący amatorskie produkcje tematycznie 
związane z rowerami. Umożliwia polskim grupom wyczynowo uprawiającym sporty rowerowe
(i nie tylko!) prezentację własnych dokonań szerokiemu odbiorcy.

 

 

 

Piknik na welodromie im. W. Grundmanna

94-letni (zachowany w świetnym stanie) Tor Kolarski im. Wernera Józefa Grundmanna na wrocławskim Poświętne to obiekt wyjątkowy pod wieloma względami: trudny technicznie, betonowy, piekielnie szybki. Projekt toru powstał w legendarnej pracowni Clemensa Schürmanna. Przed wojną welodrom przy Żmigrodzkiej odwiedzały tłumy mieszkańców,
by podziwiać zwinność Richarda Scheuermanna, zwanego Matadorem z Breslau. 

Obecnie jest to miejsce, gdzie oglądamy pokazy wyścigów kolarskich, spędzamy czas
na rodzinnych piknikach, gadamy o historii tego miejsca i miasta, animujemy przestrzeń, by każdy znalazł coś dla siebie. 

wrocławski welodrom, piknik rodzinny, wyścig kolarski

 

 

Alleycat i NUWR

Dwa miejskie wyścigi kolarskie, w których może wziąć udział każdy. Alleycat to forma rowerowej gry miejskiej. NocnyUlicznyWyścigRowerowych to propozycja dla tych, którzy nie muszą następnego dnia wstać o 6 rano. 
 

 

 

Spotkania z ludźmi sportu i kultury

Wszystkie edycje festiwalu Bike Days zgromadziły 44 gości specjalnych, 
w tym 21 zagranicznych reżyserów i producentów. 

 

Warsztaty i debaty

Nie boimy się poruszać trudne tematy. Podczas debat wyciągamy je na światło dzienne,
a podczas warsztatów szukamy wspólnie z uczestnikami rozwiązań. 

 

Jak widzisz, Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych to dużo więcej, niż tylko filmy!

Cele Autora

Utrzymanie fundacji i promocja jej działalności
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 990 zł brakuje
1%
Nie robimy tego dla pieniędzy, ale bez nich nie zrobimy nic. Dlatego zapraszamy właśnie Ciebie do udziału w peletonie. Jeśli kultura jest dla Ciebie ważna i nie jesteś obojętn* na nierówności społeczne, z którymi mierzymy się każdego dnia, to oznacza, że jesteś naszym ziomem. A ziomki trzymają się razem. 🤜🤛

Pamiętasz z dzieciństwa, gdy marzyłeś/marzyłaś, że jak będziesz już stary/a (czyli będziesz mieć 30-35 lat), to będziesz mieć super pracę, eleganckie mieszkanie, zarabiać miliony i robić co chcesz? No właśnie, rzeczywistość pokazała, że faktycznie możemy robić, co chcemy, ale w ramach limitu karty debetowej. 🤡

Podobnie jest z organizacją festiwalu. Myślisz sobie, jakie fantastyczne filmy ściągniesz do Wrocławia, jakie świetne atrakcje ogarniesz i będą w kinie tłumy! Aż w końcu przychodzi ona: rzeczywistość. I mówi, że no spoko, ale najpierw musisz ogarnąć podstawy, czyli utrzymać samą fundację.

Organizacja festiwalu a utrzymanie fundacji i promocja jej działalności do dwie różne pary kolarek. Księgowość, opłaty administracyjne, utrzymanie witryny i inne tego typu chochliki, o których zazwyczaj się nie pamięta, ale one pamiętają... 🫠

Wspólne działania mają sens i większą siłę przebicia, niż starania samej jednostki. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli przygotować kolejną edycję Festiwalu, pokazywać filmy, animować przestrzenie i edukować społeczeństwo w zakresie tolerancji dla odmienności i spojrzenia na miasto świeżym okiem. Jako na miejsce, w którym człowiek i rower mają znaczenie. 🤝

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora BIKE DAYS - Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
rdza Xyy
rdza Xyy
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.