The Black Samurai

W Patronite od 13.08.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 672

Liczba Patronów: 972

Zostań Patronem
10 patronów
520 miesięcznie
1 040 łącznie
BLACK SAMURAI to Jerome Mhagama, karateka z Tanzanii, który na świecie znany jest jako Black Samurai. Jerome od młodych lat poświęcił swoje życie karate i obecnie pomaga osobom z albinizmem prześladowanym w Tanzanii jak bronić się przed atakami i dyskryminacja.

O Autorze

Hej! Mam na imię Klaudia i jestem żoną Jerome, znanego jako Black Samurai. Chcemy byście dołączyli do nas i byli świadkami pasji mojego męża, pracy naszej organizacji oraz życia w Tanzanii.


Poznajcie nas!

Przyleciałam do Tanzanii w 2012 roku, żeby prowadzić badania do mojej pracy doktorskiej. To tam poznałam Jerome i jego miłość do Karate. Obecnie jesteśmy małżeństwem, wychowujemy syna i prowadzimy w Tanzanii organizację pozarządową New Heroes Youth Development Organization.

 

Poznajcie naszą organizację!

Pasja Jerome do karate i moja pasja do Afryki pozwalają nam nie tylko realizować się w naszej pracy, ale również dają nam możliwość pomagania innym. Nasza organizacja pomaga osobom z albinizmem, które z powodu niedoboru lub braku pigmentu w skórze, we włosach oraz w tęczówce oka wyróżniają się w społeczeństwie na tyle, by borykać się szeregiem problemów, od ostracyzmu społecznego po zagrożenie życia. Pomagamy poprzez sport. Nauczając osoby z albinizmem karate dajemy im nie tylko możliwość zdobycia odpowieniej wiedzy, by móc obronić się przed napastnikami, ale również dostarczamy im poczucie pewności siebie, siły charakteru oraz wiary, że zasługują na szacunek tak samo jak inni. 

 

Więcej o Czarnym Samuraju i działalności naszej organizaccji możecie się dowiedzieć słuchając podcastu Pawła Drozda Brzmienie Świata z lotu Drozda, dla którego udzieliłam wywiadu.


Poznajcie Czarnego Samuraja!

Karate w Afryce to nie tylko sport. Wola walki to umiejętności, które pozwalają przetrwać różne przeciwności losu.

Jerome jest mistrzem karate mieszkającym w Tanzanii. Jego dojo znajduje się w Dar Es Salaam, gdzie wszyscy znają go jako Czarnego Samuraja. Jerome, samotnie opiekując się młodszą siostrą poświęcił całe życie trenując karate, które dało mu siłę do walki o lepszą przyszłość. Obecnie Jerome Mhagama ma 5 stopień mistrzowski w Shotokan Karate i jest najmłodszym sedzią międzynarodowym w historii Japan Karate Association, sędziując nawet na mistrzostwach świata w karate w Tokio.

Jego celem jest szerzenie karate w Afryce, aby jak najwięcej ludzi mogło doświadczyć pozytywnych wartości jakie ta sztuka walki ze sobą niesie. W jego dojo złość i ból ustępują miejsca wartościom takim jak siła woli i szacunek podczas treningu.

Historia życia Czarnego Samuraja i pasji do karate nadaje sie na książkę lub film dokumentalny. Taki zresztą powstał w reżyserii włoskiego dokumentalisty Luigi Maria Perotti pod tym samym tytułem "Black Samurai". Film został wyemitowany we włoskiej TV Rai Italia, ale walczymy o to żeby dostępny był również w Polsce.


Dlaczego BLACK SAMURAI na Patronite?

Jerome znany jest na świecie wśród karateków jako Black Samurai. Ten przydomek nadał mu osobiście jego japoński nauczyciel sensei Okuma i to właśnie pod tą nazwą działalność mojego męża jak i naszej organizacji jest najbardziej rozpoznawalna. 

Chcemy Was zaprosić do towarzyszenia nam w naszej pasji do karate i miłości do Afryki:

 • Chcemy pokazać Wam jak karate wpływa na życie ludzi w Tanzanii
 • Chemy zaprosić Was do uczestniczenia w działalności naszej organizacji
 • Chcemy żebyście towarzyszyli nam w życiu naszych podopiecznych 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anna Adamczyk
Anna Adamczyk
Próg: 10 zł
Kinga Boba
Kinga Boba
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Jakub Kościółek
Jakub Kościółek
Próg: 200 zł
Jan Janik
Jan Janik
Próg: 10 zł
Magda Janik
Magda Janik
Próg: 10 zł