Blondynka na autostopie podcast/Laura Maria

W Patronite od 19.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 711

Liczba Patronów: 1116

Zostań Patronem
8 patronów
510 miesięcznie
850 łącznie

Przez Amerykę Południową w pojedynkę! (autostopem i długoterminowo)

2 000 zł

miesięcznie

25%

osiągnięto

1 490 zł

brakuje

Amerykę Południową chcę poznać jak najlepiej. Nie mam terminu powrotu. W Azji spędziłam 8,5 miesiąca i nie jestem w stanie powiedzieć, czy w Ameryce Południowej będę rok, dwa, czy zaledwie pół roku... NIECH MNIE SERCE NIESIE! Najprawdopodobniej przybiję do portu w Brazylii, gdzie zostanę podczas karnawału. Co potem? Wenezuela, Kolumbia, Ekwador, Peru, Chile, Boliwia, Argentyna? Zostają jeszcze Urugwaj i Paragwaj! Ja to bym chciała wszystko<3 W jakiej kolejności i czasie, to się okaże!

Poruszam się przede wszystkim autostopem i tak też planuję poruszać się w Ameryce Południowej. Uwielbiam jednak próbować także lokalnych środków transportu! KOMICZNIE wspominam "Chicken busy" (lokalne autobusy, w których przewożono niegdyś kurczaki) w Gwatemali i Nikaragui - są zarazem targiem i dyskoteką! Miłuję naturę i prostotę, więc sypiam też w "dziwacznych" i... ciekawych miejscach na dziko. Uwielbiam także Couchsurfing! (lokalsi, rodziny i podróżniczy przyjmują do swojego domu podróżników), dla mnie - Couchsurfing to rzecz piękna! Dzięki hostom i ich rodzinom doświadczam intensywniej podróży i buduję piękne przyjaźnie - relacja z ludźmi jest dla mnie bardzo ważna! Niekiedy decyduję się także na nocleg w hostelu.
Szczerze... ostatnio w Ameryce Środkowej zdecydowałam się na namiot TYLKO RAZ, z różnych względów. Możliwe, że podobne odczucia mogę mieć w Ameryce Południowej.

Pałam się survivalem i wspinaczkami! <3 Chcę kontynuować wspinaczki po wulkanach i górach oraz kosztować nowych SPORTÓW EKSTREMALNYCH, może tym razem - zrobię kurs nurkowania! I będę ćwiczyć surfing, z którym przygodę zaczęłam podczas wolontariatu w Portugalii.

O wszystkich doznaniach, przygodach i ew. obawach będę opowiadać w Podcaście i na Instagramie, nakreślając rzeczywistość Ameryki Południowej i podróży w pojedynkę! Oferuję rzetelne informacje, z pierwszej ręki (i kilka śmiesznych PRZPAŁÓW!).

Jachtostopem przez Atlantyk do Brazylii!

2 000 zł

miesięcznie

25%

osiągnięto

1 490 zł

brakuje

Chociaż żegluga jachtem, którym przekraczać będę Atlantyk z Gibraltaru do Brazylii - opiera się na zasadach oceanicznego autostopu ("łapanie" jachtu w portach, dołączenie do załogi bez ponoszenia kosztów żeglugi - w zamian pomoc na pokładzie), to opłacać będę ok. 10-15$ (40-60 zł) za dzień na jedzenie, jak każdy z załogantów.

Aktualnie jestem w kontakcie z jednym z kapitanów, który podał mi właśnie taką cenę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będę mogła dołączyć do jego załogi już w drugiej połowie listopada!!! Chcą po drodze zatrzymać się na Wsypach Kanaryjskich, Cape Verde i w Gambii, a stamtąd już prosto do Brazylii - cała żegluga potrwać może nawet 2 miesiące (lub więcej). Po przybiciu do Ameryki Południowej zamierzam zostać w Brazylii, a potem podróżować po całej krainie latynoamerykańskiej bez terminu powrotnego, załoga natomiast rusza z powrotem do Afryki. Trzymam się tego, jak KOT KOCIEJ MIĘTKI. Ale jeśli rejs z NIMI się nie uda, będę szukać INNEGO jachtu, prawdopodobnie z Wysp Kanaryjskich :)

Będę szlifować swoje umiejętności i spełniać jedno z największych pragnień, a Wam w międzyczasie - pokazywać życie na jachcie i oceanie - od środka, z wszelkimi szczegółami! Oferuję istną KOMEDIĘ - widok mnie "radzącej sobie" (lub NIE) na jachcie - z linami, wachtami itp. itd. zgaduję - to KOMIZM NAD KOMIZMAMI (serio). BLONDYNKA ZA STEREM (żadnych śmieszków, chodzi konkretnie o mnie). Możemy sobie razem ze mnie pożartować! <3
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Bartek
Bartek
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 150 zł
Monika Emilia Bykowska
Monika Emilia Bykowska
Próg: 10 zł
Gabriela Kołodziejska
Gabriela Kołodziejska
Próg: 10 zł
Helena Plichta
Helena Plichta
Próg: 150 zł
Mariusz B
Mariusz B
Próg: 150 zł