Igor Janke. Układ otwarty

W Patronite od 08.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 276

Liczba Patronów: 293

Zostań Patronem
58 patronów
1 670 miesięcznie
3 530 łącznie
Układ otwarty to mój niezależny podcast w którym razem ze swoimi gośćmi próbuję zrozumieć i opisać to, co dzieje się wokół nas. - w Polsce i nie tylko. Próbuję wyjść poza plemienne podziały i polsko-polska wojnę.

O Autorze

Układ otwarty to mój autorski podcast. 

Możesz posłuchać go tutaj: https://open.spotify.com/show/1UqeAtfmINkxxssFDQHsmw

Chcę, by różnił się od tego, co dominuje w polskiej debacie i polskich mediach. Żyjemy w trudnym czasie. Podziały rosną, polaryzacja ciągle postępuje. Im bardziej nasila się walka między dwoma obozami, tym mniej jest przestrzeni do rzetelnego opisywania rzeczywistości. Dominują partyjne i ideologiczne przekazy. Ludzie zamykają się w swoich bańkach.

Chcę wyjść poza naszą plemienną wojnę. W tym programie nie będę o nic walczył, do niczego przekonywał, a jedynie próbował zrozumieć, co się dzieje. 

Jak ma być Układ otwarty? Uczciwy, niezależny, nie idący na skróty i - mam nadzieję -  ciekawy. Program otwarty dla różnych osób, różnych poglądów i różnych problemów. Chciałbym pokazać naszą rzeczywistość w całym jej skomplikowaniu i różnorodności. 

Skąd nazwa? W chemii układ otwarty to taki, który może wymieniać z otoczeniem materię i energię. W tym programie będziemy wymieniać miedzy sobą wiedzę płynącą z różnych stron. Słowo „otwarty” jest kluczowe.

Kto za tym stoi i kto za to płaci? Układ otwarty to tylko ja, Igor Janke, i moi współpracownicy. Nie ma żadnego innego właściciela czy ukrytego sponsora. W programie nie będzie żadnych ukrytych treści marketingowych – ani biznesowych ani politycznych. 

Pierwsze odcinki będę finansował sam z własnych oszczędności, a to, czy program się utrzyma, zależy do Państwa, od tego, czy znajdzie się grupa słuchaczy gotowych wspierać ten projekt. Zapraszam do wspierania Układu otwartego za pośrednictwem serwisu Patronite.pl.

Jak często? Układ otwarty w wersji podstawowej to cotygodniowy magazyn składający się z kilku i rozmów. Można go słuchać na wszystkich głównych platformach podcastowych oraz oglądać na YouTube. Jeśli znajdę środki rozwój, będę dokładał kolejne klocki – dodatkowe formaty. Mam nadzieję, że pojawią się szybko.

Marzę, by wnieść nową jakość do polskich mediów i polskiej debaty publicznej. Czy to się uda – ocenią Państwo. Zaczynam nowy rozdział. Zapraszam do wspólnej podróży po Polsce i świecie. 

Zapraszam do odwiedzenia strony podcastu:

www.ukladotwarty.pl

i mojej strony osobistej:

www.igorjanke.pl

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Adrianna  Szubielska-Malińska
Adrianna Szubielska-Malińska
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Piotr Romejko
Piotr Romejko
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Tadeusz Chelkowski
Tadeusz Chelkowski
Próg: 10 zł
Konrad Nafalski
Konrad Nafalski
Próg: 20 zł