Avatar użytkownika

Fundacja Burza Mózgów

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
FAN

Dziękujemy za Twoje wparcie i zaufanie!

W ramach nagrody otrzymasz od nas indywidualne mailowe podziękowania. Gwarantujemy też mocne trzymanie kciuków za każde Twoje przedsięwzięcie! Daj tylko znać, za co i kiedy mamy sekundować :)
10 zł miesięcznie
MOTYWATOR

Dziękujemy, że wspierasz naszą misję! Razem możemy więcej.

W ramach podziękowania wpiszemy Cię na listę Patronów. Znajdziesz ją na naszej stronie www.

Raz w miesiącu prześlemy Ci również wyjątkową grafikę autorstwa polskich ilustratorów. Będziesz mógł wykorzystać ją jako tapetę na ekran laptopa lub telefonu.

Masz także dostęp do nagród z progu 5 zł :)
30 zł miesięcznie
WSPIERACZ

To już poważna deklaracja! Dziękujemy, że chcesz wspierać nasze działania.
W ramach nagrody przygotowaliśmy oficjalny certyfikat, który prześlemy do Ciebie pocztą lub wręczmy osobiście.
Zapraszamy również do konsultacji treści zamieszczonych na naszych portalach. Pomóż nam zdecydować, jakich twórców zaprosić do współpracy, z kim przeprowadzić wywiad, u kogo zamówić scenariusz zajęć.

Masz także dostęp do nagród z progów 5 i 10 zł :)
50 zł miesięcznie
PATRON

Dziękujemy za tak poważną deklarację!

Długo zastanawialiśmy się jak okazać naszą wdzięczność. Doszliśmy do wniosku, że najlepsze będzie zaproszenie Cię za kulisy. Weź udział w jednym z naszych warsztatów, czy spotkań autorskich. Poznaj autorów, ilustratorów, a także zobacz, jak od kuchni wygląda praca z dziećmi i młodzieżą.

Spokojnie termin na pewno uda nam się ustalić :) A jeśli nie wtedy uzgodnimy inną formę nagrody. Co Ty na to?

Masz także dostęp do nagród z progów 5, 10 i 30 zł :)
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
10 dostępnych miejsc
MECENAS

Nasza wdzięczność nie zna granic!

W ramach podziękowania otrzymasz od nas niezwykłą paczkę, a w niej książki z dedykacjami od pisarzy i ilustratorów.

Masz także dostęp do nagród z progów 5, 10, 30 i 50 zł :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Burza Mózgów w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Fundacja Burza Mózgów to organizacja pozarządowa działająca na rzecz promocji literatury i sztuki, popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Dla Was i dzięki Wam realizujemy liczne wydarzenia, w tym projekty artystyczno-edukacyjne.

Fundacja powstała sześć lat temu dzięki inicjatywie pisarza Łukasza Dębskiego i malarki Anny Kaszuby-Dębskiej. Do jednych z najważniejszych przedsięwzięć Fundacji należą Festiwal Literatury dla Dzieci, ogólnopolska kampania czytelnicza Biblioteka Przedszkolaka, działania w zakresie edukacji kulturalnej, w tym warsztaty oraz portale: sztukawekranstuka.pllovekrolowe.pl.

Nasza misja

Misją Fundacji jest popularyzacja sztuki, literatury i czytelnictwa; w tym organizacja festiwali literacko-artystycznych, kampanii czytelniczych, wystaw, akcji artystycznych, koncertów, spotkań, warsztatów, kursów, szkoleń. Wspieramy przedsięwzięcia z dziedziny kultury. Zależ nam aby już w małym czytelniku zaszczepić zainteresowanie książką. Dlatego o literaturze opowiadamy w sposób przystępny i ciekawy na przykład poprzez warsztaty, czy koncerty. Wszystkie wydarzenia i inicjatywy prowadzone przez Fundacje są ogólnodostępne, udział w nich jest bezpłatny. 

Tworzymy programy i projekty, w których uczestnictwo jest prawdziwą przygodą. Dokładamy wszelkich starań, aby organizowane przez nas przedsięwzięcia były możliwie najwyższej jakości. Rozmawiamy o literaturze zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Na festiwale i warsztaty zapraszamy autorów i ilustratorów dopiero debiutujących, jak i już znanych w środowisku.

 

Kilka słów o Festiwalu Literatury dla Dzieci

Każdego roku odbywa się on w Krakowie i Gdańsku oraz gościnnie w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Za nami już siedem edycji festiwalowych wrażeń. 
Festiwal to prawie 120 wydarzeń rocznie, w tym koncerty, wystawy, gry miejskie i spotkania autorskie, kilka tysięcy uczestników oraz nieskończona liczba rozmów, pytań, odpowiedzi, inspiracji i pracy twórczej. W czasie Festiwalu przyznawana jest nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego za najlepszą książkę dla dzieci wydaną w roku ubiegłym. Jest to nagroda finansowa ufundowana przez Kraków Miasto Literatury UNESCO. Jej celem jest promocja oraz wsparcie polskich twórców.  

 

Inne projekty Fundacji

Fundacja jest też pomysłodawcą i koordynatorem kampanii czytelniczej Biblioteka Przedszkolaka, w którą włączyło się już 300 placówek oświatowych z całej Polski. W ramach kampanii przedszkolaki otrzymują od Fundacji kufer wypełniony książkami (10 egzemplarzy) oraz materiałami warsztatowymi. Dzięki temu nauczyciel może przeprowadzić kreatywne warsztaty czytelnicze, które zainteresują dzieci i zachęcą do poznawania literatury. Stałym elementem kampanii są czytania generacyjne z udziałem seniorów. 

Dodatkowo Fundacja prowadzi działania warsztatowe w zakresie edukacji kulturalnej, projekty szkoleniowe dla nauczycieli, bibliotekarzy i animatorów.

Dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia

Na swoje działania Fundacja pozyskuje środki w konkursach grantowych. Tym samym realizowane projekty są czasowe, a nasza sytuacja finansowa niestabilna. 

Każdy projekt to niezliczone godziny pracy społecznej wolontariuszy, praktykantów i pracowników Fundacji. Nasze głowy pękają od pomysłów na dalsze działania wzbogacające ofertę Fundacji! Celem jest uzależnienie się od grantowych środków i możliwość prowadzenia niezależnych przedsięwzięć.

Dzięki stałemu wsparciu Patronów będziemy mieli szansę rozwijać zapoczątkowane już działania. Chcielibyśmy nadal pracować na rzecz popularyzacji literatury i sztuki.

Profil na Patronite oraz Wasze wsparcie daje nam szansę na dalszy rozwój i zachowanie stabilności finansowej. Dzięki temu profilowi będziecie mieli ogląd na naszą sytuację, potrzeby oraz plany na przyszłość. 

Zostańcie naszymi Patronami - pomóżcie nam promować czytelnictwo i sztukę wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych!


Więcej o działaniach Fundacji


Działalność statutową Fundacji możecie również wesprzeć bezpośrednio:


Fundacja Burza Mózgów
ul. Felicjanek 10, 31-104 Kraków
mBank: 65 1140 2004 0000 3502 7562 3963
tytuł przelewu: darowizna na rzecz działalności statutowej Fundacji Burza Mózgów

Cele Autora

Koszty administracyjne organizacji
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 3 000 zł brakuje
0%
Zebrana kwota pozwoli nam pokryć koszty zatrudnienia koordynatora biura, księgowości, czynszu, opłat za Internet, prąd i telefon.
Dzięki funduszom na pokrycie kosztów administracyjnych będziemy mogli skoncentrować się na realizacji naszej misji.

Osiągnięcie tego celu pozwoli na tworzenie nowych projektów i rozwijanie już istniejących.
Nowe działania
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 5 000 zł brakuje
0%
W tym celu zakładamy regularne publikowanie treści na naszych portalach: sztukawekranstuka.pl oraz lovekrolowe.pl.
Osiągając ten cel, będziemy mogli:

1. Opracować brakujące wizerunki, biografie i podcasty o 25 polskich królowych - dzięki temu portal LOVEKROLOWE.PL stanie się kompletnym zbiorem wiedzy na temat zapomnianych polskich monarchiń;
2. Regularna publikacja wywiadów i fotoreportaży z twórcami kultury - raz w miesiącu zamieścimy nowy wywiad wzbogacony o galerię zdjęć - portal SZTUKAWEKRANSTUKA.PL zakładka TWÓRCY;
3. Regularna publikacja scenariuszy i pomysłów na lekcje - raz w miesiącu zamieścimy nowy autorski scenariusz - portal SZTUKAWEKRANSTUKA.PL zakładka KADRY KULTURY.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Burza Mózgów już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.