Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Burza Mózgów w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyFundacja powstała sześć lat temu dzięki inicjatywie pisarza Łukasza Dębskiego i malarki Anny Kaszuby-Dębskiej. Do jednych z najważniejszych przedsięwzięć Fundacji należą Festiwal Literatury dla Dzieci, ogólnopolska kampania czytelnicza Biblioteka Przedszkolaka, działania w zakresie edukacji kulturalnej, w tym warsztaty oraz portale: sztukawekranstuka.pl, lovekrolowe.pl.
Misją Fundacji jest popularyzacja sztuki, literatury i czytelnictwa; w tym organizacja festiwali literacko-artystycznych, kampanii czytelniczych, wystaw, akcji artystycznych, koncertów, spotkań, warsztatów, kursów, szkoleń. Wspieramy przedsięwzięcia z dziedziny kultury. Zależ nam aby już w małym czytelniku zaszczepić zainteresowanie książką. Dlatego o literaturze opowiadamy w sposób przystępny i ciekawy na przykład poprzez warsztaty, czy koncerty. Wszystkie wydarzenia i inicjatywy prowadzone przez Fundacje są ogólnodostępne, udział w nich jest bezpłatny.
Tworzymy programy i projekty, w których uczestnictwo jest prawdziwą przygodą. Dokładamy wszelkich starań, aby organizowane przez nas przedsięwzięcia były możliwie najwyższej jakości. Rozmawiamy o literaturze zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Na festiwale i warsztaty zapraszamy autorów i ilustratorów dopiero debiutujących, jak i już znanych w środowisku.
Każdego roku odbywa się on w Krakowie i Gdańsku oraz gościnnie w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Za nami już siedem edycji festiwalowych wrażeń.
Festiwal to prawie 120 wydarzeń rocznie, w tym koncerty, wystawy, gry miejskie i spotkania autorskie, kilka tysięcy uczestników oraz nieskończona liczba rozmów, pytań, odpowiedzi, inspiracji i pracy twórczej. W czasie Festiwalu przyznawana jest nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego za najlepszą książkę dla dzieci wydaną w roku ubiegłym. Jest to nagroda finansowa ufundowana przez Kraków Miasto Literatury UNESCO. Jej celem jest promocja oraz wsparcie polskich twórców.
Fundacja jest też pomysłodawcą i koordynatorem kampanii czytelniczej Biblioteka Przedszkolaka, w którą włączyło się już 300 placówek oświatowych z całej Polski. W ramach kampanii przedszkolaki otrzymują od Fundacji kufer wypełniony książkami (10 egzemplarzy) oraz materiałami warsztatowymi. Dzięki temu nauczyciel może przeprowadzić kreatywne warsztaty czytelnicze, które zainteresują dzieci i zachęcą do poznawania literatury. Stałym elementem kampanii są czytania generacyjne z udziałem seniorów.
Dodatkowo Fundacja prowadzi działania warsztatowe w zakresie edukacji kulturalnej, projekty szkoleniowe dla nauczycieli, bibliotekarzy i animatorów.
Na swoje działania Fundacja pozyskuje środki w konkursach grantowych. Tym samym realizowane projekty są czasowe, a nasza sytuacja finansowa niestabilna.
Każdy projekt to niezliczone godziny pracy społecznej wolontariuszy, praktykantów i pracowników Fundacji. Nasze głowy pękają od pomysłów na dalsze działania wzbogacające ofertę Fundacji! Celem jest uzależnienie się od grantowych środków i możliwość prowadzenia niezależnych przedsięwzięć.
Dzięki stałemu wsparciu Patronów będziemy mieli szansę rozwijać zapoczątkowane już działania. Chcielibyśmy nadal pracować na rzecz popularyzacji literatury i sztuki.
Profil na Patronite oraz Wasze wsparcie daje nam szansę na dalszy rozwój i zachowanie stabilności finansowej. Dzięki temu profilowi będziecie mieli ogląd na naszą sytuację, potrzeby oraz plany na przyszłość.
Zostańcie naszymi Patronami - pomóżcie nam promować czytelnictwo i sztukę wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych!
Działalność statutową Fundacji możecie również wesprzeć bezpośrednio:
Fundacja Burza Mózgów
ul. Felicjanek 10, 31-104 Kraków
mBank: 65 1140 2004 0000 3502 7562 3963
tytuł przelewu: darowizna na rzecz działalności statutowej Fundacji Burza Mózgów
Wesprzyj działalność Autora Fundacja Burza Mózgów już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.