Fundacja Burza Mózgów

W Patronite od 30.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Fundacja Burza Mózgów to organizacja pozarządowa działająca na rzecz promocji literatury i sztuki, popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Dla Was i dzięki Wam realizujemy liczne wydarzenia, w tym projekty artystyczno-edukacyjne.

O Autorze

Fundacja powstała sześć lat temu dzięki inicjatywie pisarza Łukasza Dębskiego i malarki Anny Kaszuby-Dębskiej. Do jednych z najważniejszych przedsięwzięć Fundacji należą Festiwal Literatury dla Dzieci, ogólnopolska kampania czytelnicza Biblioteka Przedszkolaka, działania w zakresie edukacji kulturalnej, w tym warsztaty oraz portale: sztukawekranstuka.pllovekrolowe.pl.

Nasza misja

Misją Fundacji jest popularyzacja sztuki, literatury i czytelnictwa; w tym organizacja festiwali literacko-artystycznych, kampanii czytelniczych, wystaw, akcji artystycznych, koncertów, spotkań, warsztatów, kursów, szkoleń. Wspieramy przedsięwzięcia z dziedziny kultury. Zależ nam aby już w małym czytelniku zaszczepić zainteresowanie książką. Dlatego o literaturze opowiadamy w sposób przystępny i ciekawy na przykład poprzez warsztaty, czy koncerty. Wszystkie wydarzenia i inicjatywy prowadzone przez Fundacje są ogólnodostępne, udział w nich jest bezpłatny. 

Tworzymy programy i projekty, w których uczestnictwo jest prawdziwą przygodą. Dokładamy wszelkich starań, aby organizowane przez nas przedsięwzięcia były możliwie najwyższej jakości. Rozmawiamy o literaturze zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Na festiwale i warsztaty zapraszamy autorów i ilustratorów dopiero debiutujących, jak i już znanych w środowisku.

 

Kilka słów o Festiwalu Literatury dla Dzieci

Każdego roku odbywa się on w Krakowie i Gdańsku oraz gościnnie w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Za nami już siedem edycji festiwalowych wrażeń. 
Festiwal to prawie 120 wydarzeń rocznie, w tym koncerty, wystawy, gry miejskie i spotkania autorskie, kilka tysięcy uczestników oraz nieskończona liczba rozmów, pytań, odpowiedzi, inspiracji i pracy twórczej. W czasie Festiwalu przyznawana jest nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego za najlepszą książkę dla dzieci wydaną w roku ubiegłym. Jest to nagroda finansowa ufundowana przez Kraków Miasto Literatury UNESCO. Jej celem jest promocja oraz wsparcie polskich twórców.  

 

Inne projekty Fundacji

Fundacja jest też pomysłodawcą i koordynatorem kampanii czytelniczej Biblioteka Przedszkolaka, w którą włączyło się już 300 placówek oświatowych z całej Polski. W ramach kampanii przedszkolaki otrzymują od Fundacji kufer wypełniony książkami (10 egzemplarzy) oraz materiałami warsztatowymi. Dzięki temu nauczyciel może przeprowadzić kreatywne warsztaty czytelnicze, które zainteresują dzieci i zachęcą do poznawania literatury. Stałym elementem kampanii są czytania generacyjne z udziałem seniorów. 

Dodatkowo Fundacja prowadzi działania warsztatowe w zakresie edukacji kulturalnej, projekty szkoleniowe dla nauczycieli, bibliotekarzy i animatorów.

Dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia

Na swoje działania Fundacja pozyskuje środki w konkursach grantowych. Tym samym realizowane projekty są czasowe, a nasza sytuacja finansowa niestabilna. 

Każdy projekt to niezliczone godziny pracy społecznej wolontariuszy, praktykantów i pracowników Fundacji. Nasze głowy pękają od pomysłów na dalsze działania wzbogacające ofertę Fundacji! Celem jest uzależnienie się od grantowych środków i możliwość prowadzenia niezależnych przedsięwzięć.

Dzięki stałemu wsparciu Patronów będziemy mieli szansę rozwijać zapoczątkowane już działania. Chcielibyśmy nadal pracować na rzecz popularyzacji literatury i sztuki.

Profil na Patronite oraz Wasze wsparcie daje nam szansę na dalszy rozwój i zachowanie stabilności finansowej. Dzięki temu profilowi będziecie mieli ogląd na naszą sytuację, potrzeby oraz plany na przyszłość. 

Zostańcie naszymi Patronami - pomóżcie nam promować czytelnictwo i sztukę wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych!


Więcej o działaniach Fundacji


Działalność statutową Fundacji możecie również wesprzeć bezpośrednio:


Fundacja Burza Mózgów
ul. Felicjanek 10, 31-104 Kraków
mBank: 65 1140 2004 0000 3502 7562 3963
tytuł przelewu: darowizna na rzecz działalności statutowej Fundacji Burza Mózgów


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent