Business Update

W Patronite od 18.12.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1963

Liczba Patronów: 2487

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
110 miesięcznie
2 500 łącznie
Business Update to codzienna pigułka informacyjna w formie podcastu i newslettera dla przedsiębiorców i profesjonalnych usług dla biznesu. Stworzyliśmy ją dla wszystkich, którzy cenią swój czas, a jednocześnie muszą być na bieżąco ze zmieniającym się otoczeniem biznesowym, finansowym i prawnym.

O Autorze

Tworzymy innowacyjny projekt mediowy, łamiący paradygmat tradycyjnych mediów. Większość mediów jest nastawiona na masowego odbiorcę i maksymalne zatrzymanie jego uwagi. Robimy inaczej: tworzymy serwis dla świadomego odbiorcy ceniącego swój czas.

Wybieramy informacje niezbędne według naszego najlepszego doświadczenia. Interesuje nas: biznes, rynki kapitałowe, fundusze inwestycyjne, startupy, prawo, podatki, badania rynkowe, gospodarka, a w polityce tylko to, co będzie miało przeniesienie na warunki biznesowe. Każda ważna informacja to kilka istotnych danych. Nic więcej. Bez zbędnego komentarza, narracji i publicystyki. Jeżeli coś Cię zainteresuje, to łatwo przejdziesz do źródła. Format, który proponujemy jest wbrew przyzwyczajeniom, a z przyzwyczajeniami najtrudniej walczyć. Zdajemy sobie sprawę, że czas komercjalizacji naszego pomysłu będzie znacznie dłuższy niż typowego projektu mediowego. Celujemy w wymagających odbiorców nastawionych na swój rozwój, a dotarcie do nich nie jest łatwe. Pomimo powoli rosnącej publiki wierzymy, że nasz projekt ma sens. Codziennie przybywa słuchaczy i czytelników, którzy doceniają naszą pracę i zostają z nami. Mamy nadzieje, że projekt kiedyś spotka efekt kuli śniegowej, która nabierze rozmiarów pozwalających nam działać komercyjnie.

Tymczasem nasz zespół profesjonalistów finansów i prawa liczy 6 osób, z których większość pomaga tworzyć serwis odpłatnie. Do tego ponosimy drobne koszty infrastruktury. Oprócz mniej istotnych kosztów finansowych, naszym największym poświęcanym zasobem jest ograniczony czas. Wiemy, że serwis jeszcze nie jest idealny, ale jesteśmy na najlepszej drodze by taki się stawał.

Zdecydowaliśmy się uruchomić Patronite głównie aby sprawdzić, czy nasz pomysł robi różnicę. Jeżeli uważasz, że to co robimy jest wartościowe i chcesz mieć pewność, że serwis będzie powstawał w przyszłości i się rozwijał, to sprawdź nasze cele i wesprzyj projekt jednym z progów.

Więcej o autorze na LinkedIn.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Paweł Marzec
Paweł Marzec
Próg: 10 zł
Maciek Mazurek
Maciek Mazurek
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Magdalena Rembelska
Magdalena Rembelska
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł