Fundacja Cactusarium

W Patronite od 19.09.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1171

Liczba Patronów: 1411

Zostań Patronem
Kup na prezent
8 patronów
320 miesięcznie
2 420 łącznie
Fundacja Cactusarium zajmuje się ochroną ex situ roślin z rodziny Cactaceae (czyli kaktusów), a także niektórych innych roślin sukulentnych. Obecnie w zbiorze fundacji znajduje się ok. 5000 roślin, najstarsze liczą 50 lat. Rośliny w ogromnej większości pochodzą z nasion ze środowiska naturalnego.

O Autorze

Cactusarium - wystawa kaktusów
Cactusarium - wystawa kaktusów w Ostrzycach

 

Podstawowe taksony kaktusów, gatunki, podgatunki, bardzo często zasiedlają niewielkie obszary, nawet ograniczone do jednej tylko doliny rzecznej i to w dodatku w wąskim przedziale wysokości n.p.m. Takie siedliska łatwo zniszczyć nawet jedną inwestycją. Niestety naturalny rozwój  społeczeństw państw pozaeuropejskich prowadzi do tego samego co zdarzyło się z przyrodą w Europie i w nielicznych innych bogatych krajach przez wieki intensywnego rozwoju. Nadal nie opisaliśmy wszystkich gatunków, a już, poprzez naszą działalność, działalność człowieka, przyczyniamy się do ich bezpowrotnego wyginięcia.

Zabezpieczając zasoby genowe tych roślin fundacja równocześnie realizuje cele edukacyjne, naukowe, a także m.in. turystyczne regionu, powszechnie udostępniając zbiór. Cele i zakres działań fundacji określa statut fundacji.


 

Cactusarium w Ostrzycach – wystawa kaktusów

Fundacja prowadzi wystawę roślin zlokalizowaną w Ostrzycach (woj. Pomorskie, gm. Somonino) przy ul. Ramlejskiej 11
(sprawdź jak dojechać).

Zwiedzanie Cactusarium możliwe jest codzienne w godz. 10 do 18 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym:
tel. 502-731-338.

Zachęcamy też do odwiedzenia naszego profilu w serwisie Facebook, gdzie publikujemy między innymi aktualne zdjęcia roślin.
https://facebook.com/cactusarium.ostrzyce


 

Oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży szkolnej

Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do odwiedzenia Cactusarium. Po wystawie oprowadza przewodnik z dużą wiedzą i doświadczeniem w zakresie uprawy kaktusów i życia tych roślin w naturze, który zajmuje się uprawą kaktusów od ponad 50 lat, a także organizował i realizował wyprawy do Ameryki Południowej w celach obserwacji kaktusów w ich naturalnym środowisku. Opisał 8 nowych taksonów w randze gatunków i podgatunków.

Aktualna oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży szkolnej


 

Jak możesz pomóc?

Kaktusy wymagają w zimie utrzymania stałej temperatury w zakresie od 10 do 15 °C. Aby ją utrzymać konieczne jest ogrzewanie tunelu. W związku ze wzrostem ceny paliw szacujemy, że w tym roku zimowy koszt utrzymania roślin wyniesie aż 25.000 zł!

Bardzo liczymy na Twoją pomoc! 


 

Kontakt

Fundacja Cactusarium
ul. Ramlejska 11
83-311 Ostrzyce

Mieczysław Burghardt – prezes fundacji – tel. 502-731-338fundacja@cactusarium.pl


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Andrzej Bigdowski
Andrzej Bigdowski
Próg: 20 zł
Krzysztof  Wolański
Krzysztof Wolański
Próg: 20 zł
Alexander Pichler
Alexander Pichler
Próg: 20 zł
Margo Ilinichna
Margo Ilinichna
Próg: 100 zł
Roman  Makarewicz
Roman Makarewicz
Próg: 20 zł
Grzegorz Dziewański
Grzegorz Dziewański
Próg: 100 zł