Avatar użytkownika

CENTERKO

0
patronów
0 
miesięcznie
912 
łącznie
0
patronów
0 zł 912 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
"Ziomek"

3 zeta to niewiele dla Ciebie, a dzięki temu nasza skarbonka się napełnia i co miesiąc możemy wesprzeć kolejną osobę w jednym z naszych projektów. Zostań naszym ziomkiem, a co miesiąc wirtualnie pomachamy Ci łapką i przybijemy piątkę!
7 zł miesięcznie
"Sympatyk"

Lubisz nas, a my lubimy Ciebie! Na początku każdego miesiąca na naszym fanpeagu fb to przypomnimy :-)
14 zł miesięcznie
"Bratnia dusza"

Yo Yo BRO! Nasi seniorzy nie zapomną Ci wsparcia i zasilenia ich działań, dlatego nagrają dla Ciebie spersonalizowane podziękowania, które wrzucimy na naszego facebooka na początku miesiąca :-)
21 zł miesięcznie
"Przyjaciel Wolontariuszy"

21 to liczba szczęścia i doskonałości ... Wspierając nas tą kwotą staniesz się szczęśliwym przyjacielem wolontariuszy i co miesiąc wypijesz kawkę z super ludźmi z "Centerka". Pokażemy Ci naszą organizacje oraz jak zamieniamy kasę w "doskonały projekt" :-)
49 zł miesięcznie
"Dobry Duch"

Twoje dobre imię będzie obecne podczas comiesięcznego livestreamingu, a nasi followersi poznają prawdziwego "ducha pomagania" :-)
98 zł miesięcznie
Wybierz 98 zł
15 dostępnych miejsc
"Patron"

Takie wsparcie, to już poważna sprawa! A my poważnie traktujemy wsparcie! Wstawimy Twój logotyp do naszej galerii z parterami na www oraz podziękujemy Ci osobiście podczas naszego webinarium na You Tube. Zostań opiekunem łódzkich pomagaczy!!!
196 zł miesięcznie
Wybierz 196 zł
10 dostępnych miejsc
"Bohater"

Wciąż szukamy naszych bohaterów i autorytetów, a Ty możesz zostać jednym z nich!!! Uczynimy Cię piastunem i ambasadorem naszych akcji społecznych, a podczas Gali Wolontariatu zasiądziesz na honorowym miejscu i na własne oczy przekonasz się, jak z nami zmieniasz świat!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora CENTERKO w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć :-) Jesteśmy działaczami z Regionalnego Centrum Wolontariatu "Centerko" w Łodzi. Naszą misją jest pomaganie innym. Robimy to z pasją, profesjonalizmem i otwarciem na "nowe". Realizujemy kreatywne projekty oraz dzielimy się swoją wiedzą w mediach społecznościowych :-)

                                "Zmieniając świat, przede wszystkim zacznij od siebie ..."

Jesteśmy grupą osób z otwartymi głowami i różnym spojrzeniem na świat, która pragnie zmieniać swoje otoczenie, ludzi i pokazywać, że można robić fajne rzeczy w swoim mieście. Nie zgadzaliśmy się na obojętność wokół nas, monotonię i pracę "od - do" ... dlatego w 2008 r. stworzyliśmy w Łodzi Regionalne Centrum Wolontariatu "Centerko", które wolontariatem czyni cuda ... 

Chcielibyśmy kreować nowoczesny wizerunek wolontariatu i pokazywać, że to nie tylko poświęcanie się i oddawanie komuś lub czemuś, ale również sposób na rozwój osobisty lub zawodowy, realizację własnych marzeń oraz możliwość wykreowania czegoś całkowicie nowego ... 

Realizujemy autorskie i innowacyjne projekty, edukujemy i szkolimy innych z zakresu zarządzania wolontariatem oraz zasobami wolontariuszy, a swoją wiedzą dzielimy się na naszym kanale na You Tube oraz podczas streamingów na facebooku. Uważamy, że można to robić wszędzie, nie tylko na sali szkoleniowej, zarażając kogo się da wolontariatem :-)

O wszystkich naszych realizacjach można poczytać na stronie internetowej oraz na blogu wolontarystycznym, które codziennie aktualizujemy. 

Do chwili obecnej zrealizowaliśmy 25 projektów i programów tematycznych, w ramach których zaangażowaliśmy w wolontariat ponad 1500 wolontariuszy, pochodzących z różnych grup społecznych (osoby chorujące i niepełnosprawne, dzieci i młodzież z problemami, seniorzy, bezrobotni, osoby karane). Działają oni w blisko 300 placówkach w woj. łódzkim (m.in. domy pomocy społecznej, przedszkola, schroniska) oraz udzielają się podczas akcji i eventów (DOZ Maraton, Festiwal Dysonanse, Runmageddon). To już prawie 5 tys. godzin przeznaczonych na działania społeczne i 500 wspartych wydarzeń. Ostatnim naszym projektem jest "Wolontariat w rytmie hip-hop", w ramach którego stworzyliśmy formację taneczną, złożoną z wolontariuszy 60+, która swoimi umiejętnościami i aktywnością umila czas innym. Projekt okazał się być na tyle ciekawym, że został zaprezentowany podczas programu "The Wall - Wygraj Marzenia" z naszym udziałem. 

Nasze dokonania są zauważane i docenianie lokalnie oraz na skalę krajową, m.in. otrzymaliśmy nagrodę główną za niestandardową aktywizację pacjentów poprzez wolontariat w kategorii "Innowacje dla zdrowia", nagrodę za angażowanie seniorów w wolontariat w konkursie "Drzewo Pokoleń" oraz tytuł "Organizatora wolontariatu przyjaznego osobom 50+" Akademii Filantropii w Polsce. Działania te otrzymały wpis do "Złotej Księgo dobrych praktyk" Rzecznika Praw Obywatelskich. 

Środki na realizację naszych pomysłów pozyskujemy samodzielnie. Są to, zarówno fundusze z dotacji, jak również pochodzące od indywidualnych darczyńców oraz zbiórek i crowdfundingu. Wierzymy również, że poprzez Patronite zdobędziemy nowych Przyjaciół, z którymi realizować będziemy kolejne działania. Chcielibyśmy tworzyć webinaria i livestreamingi, dzięki którym będziemy edukować z zakresu wolontariatu i "dobrego pomagania", kontynuować hip-hop z seniorami oraz zorganizować imprezę "z pompą" w ramach Dnia Wolontariusza. 

Każdy nasz Przyjaciel jest dla nas ważny, dlatego pomyśleliśmy o symbolicznych podziękowaniach oraz indywidualnych przydomkach :-) To co? Wyruszacie z nami w tę magiczną przygodę z wolontariatem w tle?

Pozdrawiamy, 

zespół RCW "Centerko" 

Cele Autora

Gala Wolontariatu
  • 2 000 zł
  • 1 088 zł brakuje
45%
Gala Wolontariatu to impreza organizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, podczas której podsumowany jest rok działalności wolontariuszy, przedstawione są ciekawe sylwetki społeczników oraz nagrodzeni najaktywniejsi działacze. Impreza organizowana jest w przestrzeniach teatru, towarzyszą jej występy gwiazd oraz prezentacje ambasadorów wolontariatu. Do chwili obecnej zorganizowaliśmy 12 edycji tego wydarzenia, w którym wzięło udział 2000 uczestników, 250 partnerów, 40 artystów i 30 nagrodzonych działaczy. Galę Wolontariatu wsparli m.in.: Textilimpex, Kręgielnia Grakula, Kino Bodo, Fundacja Orange, Galeria Ars Nova, Pfizer Polska, Garden Party, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Wirtualna Polska, Politechnika Łódzka, Konsulat Republiki Albanii, Konsulat Austrii, Street Szop, Samokhin Band. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co nas bardzo cieszy, gdyż możemy ją organizować na coraz to wyższym poziomie i nagradzać kolejnych "bohaterów wolontariatu".

Więcej informacji na stronie: https://www.centerko.org/2019/gala-wolontariatu-szukamy-partnerow/
Wolontarystyczne webinaria
  • 300 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Tak, jak już wiecie lubimy dzielić się wiedzą i realizować niecodzienne działania. Dzięki temu celowi chcielibyśmy rozwinąć nasz kanał na You Tube i tworzyć webinaria z ciekawymi gośćmi, którzy będą opowiadali o swoim doświadczeniu z wolontariatem i podzielą się ciekawymi projektami.
Yoł Yoł Seniorzy tańczą!
  • 500 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Wsparcie tego celu pozwoli nam na realizację miesięcznych warsztatów i zajęć dla wolontariuszy 60+ z profesjonalnym instruktorem tańca oraz specjalistą ds. wolontariatu, dzięki którym:

-> nauczą się nowych kroków i elementów tańca hip-hop;
-> stworzą choreografie i układy taneczne, które będą prezentować podczas akcji i wydarzeń społecznych;
-> nauczą się samodzielnego prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży;
-> nabędą pewności siebie, umiejętności realizowania własnych inicjatyw oraz "dawania czegoś od siebie";
-> będą realizować własne projekty wolontarystyczne.

Dzięki regularnemu wsparciu przyczynisz się do dalszego funkcjonowania formacji Yoł Yoł Seniorzy, która powstała w ramach projektu "Wolontariat w rytmie hip-hop": https://www.facebook.com/groups/centerko/

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora CENTERKO już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Mirosław Kołodziejczyk
Mirosław Kołodziejczyk
21 zł
Transfer Dobra TV - Wojtek Juszkiewicz
Transfer Dobra TV - Wojtek Juszkiewicz
3 zł
Paweł Wróbel Wróblewski
Paweł Wróbel Wróblewski
7 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.