W Patronite od 31.12.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1564

liczba Patronów: 1826

1 patron
21 zł miesięcznie
198 zł łącznie
Cześć :-) Jesteśmy działaczami z Regionalnego Centrum Wolontariatu "Centerko" w Łodzi. Naszą misją jest pomaganie innym. Robimy to z pasją, profesjonalizmem i otwarciem na "nowe". Realizujemy kreatywne projekty oraz dzielimy się swoją wiedzą w mediach społecznościowych :-)

O Autorze

                                "Zmieniając świat, przede wszystkim zacznij od siebie ..."

Jesteśmy grupą osób z otwartymi głowami i różnym spojrzeniem na świat, która pragnie zmieniać swoje otoczenie, ludzi i pokazywać, że można robić fajne rzeczy w swoim mieście. Nie zgadzaliśmy się na obojętność wokół nas, monotonię i pracę "od - do" ... dlatego w 2008 r. stworzyliśmy w Łodzi Regionalne Centrum Wolontariatu "Centerko", które wolontariatem czyni cuda ... 

Chcielibyśmy kreować nowoczesny wizerunek wolontariatu i pokazywać, że to nie tylko poświęcanie się i oddawanie komuś lub czemuś, ale również sposób na rozwój osobisty lub zawodowy, realizację własnych marzeń oraz możliwość wykreowania czegoś całkowicie nowego ... 

Realizujemy autorskie i innowacyjne projekty, edukujemy i szkolimy innych z zakresu zarządzania wolontariatem oraz zasobami wolontariuszy, a swoją wiedzą dzielimy się na naszym kanale na You Tube oraz podczas streamingów na facebooku. Uważamy, że można to robić wszędzie, nie tylko na sali szkoleniowej, zarażając kogo się da wolontariatem :-)

O wszystkich naszych realizacjach można poczytać na stronie internetowej oraz na blogu wolontarystycznym, które codziennie aktualizujemy. 

Do chwili obecnej zrealizowaliśmy 25 projektów i programów tematycznych, w ramach których zaangażowaliśmy w wolontariat ponad 1500 wolontariuszy, pochodzących z różnych grup społecznych (osoby chorujące i niepełnosprawne, dzieci i młodzież z problemami, seniorzy, bezrobotni, osoby karane). Działają oni w blisko 300 placówkach w woj. łódzkim (m.in. domy pomocy społecznej, przedszkola, schroniska) oraz udzielają się podczas akcji i eventów (DOZ Maraton, Festiwal Dysonanse, Runmageddon). To już prawie 5 tys. godzin przeznaczonych na działania społeczne i 500 wspartych wydarzeń. Ostatnim naszym projektem jest "Wolontariat w rytmie hip-hop", w ramach którego stworzyliśmy formację taneczną, złożoną z wolontariuszy 60+, która swoimi umiejętnościami i aktywnością umila czas innym. Projekt okazał się być na tyle ciekawym, że został zaprezentowany podczas programu "The Wall - Wygraj Marzenia" z naszym udziałem. 

Nasze dokonania są zauważane i docenianie lokalnie oraz na skalę krajową, m.in. otrzymaliśmy nagrodę główną za niestandardową aktywizację pacjentów poprzez wolontariat w kategorii "Innowacje dla zdrowia", nagrodę za angażowanie seniorów w wolontariat w konkursie "Drzewo Pokoleń" oraz tytuł "Organizatora wolontariatu przyjaznego osobom 50+" Akademii Filantropii w Polsce. Działania te otrzymały wpis do "Złotej Księgo dobrych praktyk" Rzecznika Praw Obywatelskich. 

Środki na realizację naszych pomysłów pozyskujemy samodzielnie. Są to, zarówno fundusze z dotacji, jak również pochodzące od indywidualnych darczyńców oraz zbiórek i crowdfundingu. Wierzymy również, że poprzez Patronite zdobędziemy nowych Przyjaciół, z którymi realizować będziemy kolejne działania. Chcielibyśmy tworzyć webinaria i livestreamingi, dzięki którym będziemy edukować z zakresu wolontariatu i "dobrego pomagania", kontynuować hip-hop z seniorami oraz zorganizować imprezę "z pompą" w ramach Dnia Wolontariusza. 

Każdy nasz Przyjaciel jest dla nas ważny, dlatego pomyśleliśmy o symbolicznych podziękowaniach oraz indywidualnych przydomkach :-) To co? Wyruszacie z nami w tę magiczną przygodę z wolontariatem w tle?

Pozdrawiamy, 

zespół RCW "Centerko" 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni