Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Polska turystyka w najlepszym wydaniu. Strona CiekawySwiata.pl to zbiór najciekawszych często MAŁO ZNANYCH miejsc w POLSCE. Pora to zmienić. Plany są ambitne, a co za tym idzie kosztowne. Mamy w tej chwili ponad setkę atrakcji turystycznych.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 1000 zł
Co tydzień nowe miejsce warte Poznania :)
2 banknoty z wizerunkami króla Jana III Sobieskiego. Co można za to zrobić ? W skali roku odkryć 48 nowych miejsc w naszym pięknym kraju. Czy muszą to być atrakcje, o których wszyscy słyszeli? Absolutnie nie. Pora pokazać wszystkim, że niezwykłe miejsca nie muszą znajdować się setki, czy tysiące kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. A więc podsumowując za tą kwotę dodaję regularnie co tydzień nowe miejsce do naszej bazy ciekawyswiata.pl (Opis, zdjęcie wraz z mapką dojazdową).
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 3000 zł
Zaczynam działać na YT
Tak jak pisałem, plany są ambitne. Trzeba kupić sprzęt. Drona co prawda już mam, ale wysłużonego z jedną działającą baterią. Dlatego trzeba, albo kupić nowego z lepszą stabilizacją, albo zainwestować w naprawę i upgrade wysłużonego. Dodatkowa kamera z gimbalem do ujęć z ziemi i ruszam w Polskę pokazując Wam wszystko co do tej pory opisałem. Baza liczy trochę ponad 100 miejsc więc już teraz jest co nagrywać. Czy się uda ? Z waszą pomocą na pewno :)

O Autorze

Witaj,

Na początku chciałbym podziękować za zainteresowanie moim blogiem oraz tematem turystyki krajowej.

Może na początku coś o mnie.  Na imię mam Robert lat 29, pochodzę ze Środy Wielkopolskiej pod Poznaniem.  Na co dzień pracuje jako informatyk. Ciężko opisać wszystkie moje pasje, ale jedną z nich jest chęć podzielenia się z innymi entuzjazmem do poznawania swoich stron (tych bliższych i dalszych  - koniecznie krajowych).

Jeżeli zastanawiałeś się nad tym dlaczego wycieczki zagraniczne są uznawane za "lepsze" wczasy niż te w Polsce to witaj "w moim klubie". Od dłuższego czasu nurtuje mnie  to pytanie. Mamy morze, góry, lasy, piękne jeziora. Pogoda może nie zawsze idealna, ale od czego są zamki, oraz piękne starówki wielu polskich miast.

Postanowiłem coś z tym zrobić i 2 lata temu zacząłem pracę nad stroną ciekawyswiata.pl 

Obecnie mam w bazię ponad 100 miejsc, które warto, a czasami nawet należy zobaczyć :)

Jak to wszystko podzieliłem?

Oczywiście odpowiednią kategoryzacją:

- ZAMKI  - to jedna z moich ulubionych kategorii.  Staram się dodawać nie tylko te najbardziej znane obiekty, ale również te mniej popularne twierdze i ich ruiny.  

- NATURA - oj tak natura to jest to. Słyszałeś o krzywym lesie ? A może o niebieskich źródłach ? Warto sprawdzić jak wiele jest jeszcze do odkrycia...

- DAWNE DZIEJE - miejsca, obiekty związane z dawną słowiańszczyzną. Jeżeli czujesz ten klimat to zapraszam do odwiedzenia takich miejsc jak: Giecz, czy Grzybowo, ale przed  wyprawą oczywiście zachęcam do lektury ciekawyswiata.pl :)

- MILITARIA - Polska, przez wieki stała się miejscem wielu świadectw historii. Zbieram je w jednym miejscu opisując takie miejsca jak Twierdza Poznań, czy bunkry w Mławie.

- KOŚCIOŁY - Są w każdym mieście, z pozoru podobne do siebie. W tym dziale pokazuje, że są jednak perełki, które przyciągają wzrok już z daleka.

- KOPALNIE - Tutaj rządzą południowe województwa , ale nie bez przyczyny :) Warto zajrzeć do podziemnych miast, bo te są unikatowe w skali świata.

- TECHNIKA - Polska myśl techniczna to coś z czego od bardzo dawna możemy być dumni, w tym dziale zawarłem słynne polskie realizacje inżynieryjne. Upss chociaż może nie wszystkie są polskie :) to jednak obecnie znajdują się na terenie RP.

 

Czy to dużo? prawdę mówiąc kropla w morzu. Samych zamków lub też ich ruin mamy setki. Więc jest nad czym pracować.  Dlatego wybaczcie proszę, że nie znajdziecie tam wszystkich miejsc, o których istnieniu wiecie. Zwyczajnie potrzeba troszkę więcej czasu :)

Założenia są ambitne ponieważ, chciałbym, aby liczba ciekawych punktów na mapie serwisu wzrastała co najmniej o 5-10 miesięcznie.  A do istniejących już lokacji z naszej bazy chciałbym dograć filmy wrzucając je do kanału na YT.

Jestem również wielkim fanem słowiańszczyzny, więc bardzo mocno chciałbym rozszerzyć dział DAWNE DZIEJE, o Mitologię Słowiańską. 

PLANY NA ROK 2018

- Założenie kanału na YouTubie, który będzie aktywnie wspierał treści pisane zawarte na moim blogu. Dlaczego jeszcze tego nie zrobiłem? Nie lubię pół środków, dlatego chce żeby jakościowo zarówno merytorycznie jak i technicznie kanał stał na wysokim poziomie. To natomiast zobowiązuje do właściwego przygotowania sprzętu i materiałów. (3 majcie kciuki)

- Zwiększenie liczby like'ów na Facebooku. Nie zależy mi na samej liczbie, a na poszerzeniu grupy docelowych odbiorców.

- Uzyskanie do końca roku 200 punktów wartych odwiedzenia w Polsce.

 

Zapraszam do zapoznania się z blogiem i aktywnym wspieraniem !!! 

Polska Turystyka w Najlepszym Wydaniu...

Dziękuje za wsparcie i pozdrawiam serdecznie

Robert Rutyna

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook