Crowdnews.pl

3 patronów
Na giełdzie od zawsze :) Pierwsze akcje kupiłem 26 lat temu. Teraz dzielę się swoim doświadczeniem prowadząc blog o inwestowaniu w spółki na rynku crowdfundingu. Odpowiadam na pytania początkujących inwestorów, oceniam emisje akcji, podaję typy inwestycyjne i pokazuję na co warto zwrócić uwagę.

O Autorze

Inwestowanie w akcje jest dla Ciebie problemem? Teraz już nie :) 

Zapraszam na moją stronę, gdzie pokazuję, że giełda to nie kasyno. Przyglądam się platformom crowdfundingowym żeby znaleźć ciekawe emisje akcji. Ostrzegam przed pułapkami, które czekają na początkujących inwestorów i odpowiadam na (czasami trudne) pytania.

 

Jeśli chcesz pomóc w promocji strony to zapraszam do wsparcia :) 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika