W Patronite od 26.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1116

Liczba Patronów: 899

Zostań Patronem
11 patronów
185 miesięcznie
1 445 łącznie
Cytaty.info to miejsce, gdzie spotykamy się, aby pisać i dysktuować ze sobą

O Autorze

Od ponad 15 lat rozwijam stronę Cytaty.info. Robię to w swoim wolnym czasie, finansując ją z własnych środków, a część kosztów pokrywając z reklam, ktore umieszczone są na stronie.

Kim jestem?

Autor strony Cytaty.info

Nazywam się Radek Ziemniewicz i strona Cytaty.info początkowo była moim studenckim projektem, który zrealizowałem w 2004 roku. Od tamtego czasu minęło już kilkanaście lat, dużo zmieniło się w moim życiu, ale serwis z cytatami wciąż istnieje.

Przez wszystkie lata wielokrotnie zmieniałem funkcje strony i szatę graficzną, aby odpowiedzieć na oczekiwania użytkowników. W taki sposób z prostej strony z cytatami powstało przyjazne miejsce do dzielenia się swoją twórczością. Z początku krótką formą (aforyzmami), dzisiaj także wierszami i opowiadaniami.

Po nieobecności związanej m.in. z emigracją do Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie mieszkam i pracuję, w 2019 roku zdecydowałem się zmienić stronę raz jeszcze, dodając nowe funkcje: nominacje do tekstu dnia, polubienia tekstów i komentarzy, cykliczne konkursy, pełną przejrzystość feedbacku od innych użytkowników. Dziś wiem, że nie było to ostatnie słowo. Wprowadzone zmiany sprawiły, że wielu z nas wróciło na Cytaty.info, widzimy także więcej nowych twórców. Dlatego w tym roku postanowiłem rozpocząć pracę nad nowym rozdziałem.

Dlaczego warto?

Jeśli uda nam się zgromadzić odpowiednie miesięczne środki, będę mógł poświęcić więcej czasu na parcę nad Cytatami.info.  Jestem gotowy, aby rozpocząć pracę nad głównymi celami:

 • podziałem strony na dwie części:
  • twórczą - Gildia Pióra - krótka forma, wiersze, opowiadania,
  • czytelniczą - cytaty, książki, recenzje,
 • aplikacją mobilną części twórczej (najpierw Android, później iOS),
 • angielską wersją strony części twórczej - Quill Guild.

Jeśli interesują Cię detale i inne zmiany, będziesz mógł się także spodziewać:

 1. Zmiany nazwy strony i domeny.
 2. Zachęcenia do tworzenia w postaci krótkich wyzwań literackich, większej ilości konkursów, a także uporządkowania feedbacku od innych użytkowników w formie reakcji i drzewa komentarzy.
 3. Ekspansji na inne języki, aby każdy chętny mógł przetłumaczyć swój tekst na język angielski, a także aby zyskać odbiorców z innych krajów.
 4. Zmiany designu na bardziej czytelny, przejrzysty i pozbawiony reklam.


Twoje wsparcie sprawi, że te zmiany będą zrelizowane prędzej. Przez ponad 15 lat strona przeżywała różne momenty, lepsze i gorsze. W poprzednim roku udowodniłem, że duże zmiany na lepsze są możliwe. Potrzebuję jednak Twojej pomocy, aby dalej rozwijać ten projekt!

Wybrany cytat

Chciałbym podsumować moją prośbę do Ciebie wybranym na tę okazję cytatem:

Pragnę przez najbliższe miesiące skupić się na rozwijaniu strony w stylu i z jakością, jakich do tej pory jeszcze nie było. Jeśli wierzysz, że warto, Twoje wsparcie sprawi, że będzie to możliwe.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Urszula Filuś
Urszula Filuś
Próg: 10 zł
Zosia Zoś
Zosia Zoś
Próg: 10 zł
Grażyna Bartkowiak
Grażyna Bartkowiak
Próg: 10 zł
Lida Ewa Wredna
Lida Ewa Wredna
Próg: 5 zł
Elżbieta Gonżewska
Elżbieta Gonżewska
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł