Avatar użytkownika

Daj Głos Podcast

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

DAJ GŁOS to pierwszy w Polsce spacerowy podcast od miłośników psów dla miłośników psów. “Spacerowy”, bo do tematu wychowania czworonogów chcemy podchodzić bez zadęcia i na luzie. Chcemy by podcast był kompanem Waszego życia z psami, kopalnią inspiracji, pomysłów oraz źródłem informacji.

Tu Natalia i Paweł, a także Freja, Kana, Vega i Zoltan.

Razem mamy 4 ręce, 18 nóg i 6 paszczy, którymi co dwa tygodnie obwieszczamy naszą miłość do psów w pierwszym spacerowym podcaście dla psiarzy “Daj Głos!”. W naszym nieustannym paplaniu wspiera nas ekspert Kasia, doświadczona zoopsycholożka i etolożka w asyście Kluski i Rudka, która dzielnie odpowiada na wszystkie pytania dotyczące wychowania psów.

W życiu wierzymy w trzy rzeczy:

  • Psy są super, niezależnie od rasy, wielkości, umaszczenia i temperamentu;
  • Da się pomagać psom i popularyzować odpowiednie podejście do nich bez szokowania, straszenia i wywoływania poczucia winy;
  • Każdemu psu należy się codziennie jakiś smaczek (myślimy, czy nie poprosić o wpisanie tego do Konstytucji).

 

Akcja Dogs of Twitter 2018

W 2018 roku poprosiliśmy znajomych z Twittera, by przekazali datki na dowolny cel związany z psami. Dzięki temu zebraliśmy ponad 700 zł, a w podzięce pies każdego wspierającego znalazł się na ogromnym kalendarzu. To był początek wspólnego działania na rzecz piesów. W akcji wspierał nas Tomek i jego pitbulle, który od tej pory jest naszym najulubieńszym słuchaczem!

Akcja Podaj Łapę, Odbierz Wlepę

Rok później, już jako pełnoprawni podcasterzy, ponowliśmy akcję, tym razem prosząc o datki na dowolny cel związany ze zwierzakami na pomagam.pl, w zamian oferując naklejki Daj Głos! przygotowane przez dwóch wyjątkowych artystów. Zebraliśmy ponad 1600 (!) zł i rozdaliśmy blisko 150 naklejek

Piesek z okładki

W każdym odcinku podcastu prezentujemy jednego pieska do adopcji z różnych schronisk i organizacji w całej Polsce. Współpracowali z nami m.in.: Fundacja S.O.S. dla Zwierząt z Chorzowa, Schronisko Kundelek z Warszawy, grupa Amstaffy z Palucha, fundacja Skrzydlaty Pies z Bukowna. Dzięki naszej akcji co najmniej jeden piesek (bo o nim wiemy) znalazł dom wśród słuchaczy podcastu!

Limitowana mata węchowa Daj Głos!

Wspólnie z firmą Maty Węchowe przygotowaliśmy limitowaną matę dla psów w kolorach podcastu, z której 10% dochodu przekazywane było na leki dla piesków w schronisku w Korabiewicach. W ciągu 3 miesięcy akcji (od lutego do kwietnia) udało nam się zebrać aż 900 zł!

 

Dlaczego idziemy na Patronite?

Bo apetyt na pomaganie zwierzakom rośnie w miarę jedzenia. Z każdą kolejną akcją widzimy, że wsparcie naszej społeczności jest coraz większe. Dlatego chcemy realizować jeszcze więcej niekomercyjnych projektów, które będą wspierać zwierzaki bezpośrednio (poprzez datki), ale też edukować i rozwijać wrażliwość wszystkich właścicieli psów.

Wiemy, że jest mnóstwo tematów, które możemy poruszyć, mnóstwo imprez na które możemy pojechać i mnóstwo akcji, które możemy przeprowadzić, ale do tego potrzebny jest czas i pieniądze. To pierwsze wyczarujemy. O to drugie prosimy Was.

Żeby nie być gołosłownym, oto co planujemy w bliższej i dalszej przyszłości:

  • Odpalenie kolejnej akcji charytatywnej;
  • Promowanie psiarskiego rękodzieła i stworzenie katalogu dobrych sklepów z akcesoriami dla psów;
  • Regularne webinary z behawiorystami dotyczące podstawowych zagadnień związanych z wychowaniem psa;
  • Polskie i zagraniczne wyjazdy na imprezy dla miłośników psów;
  • Przybliżanie ciekawych ludzi i zawodów związanych z opieką nad psami;
  • Stworzenie wyprawki dla psów ze schroniska - kompendium wiedzy dla każdego, kto decyduje się na adopcję i rozpowszechnienie jej we wszystkich schroniskach w Polsce;
  • Założenie charytatywnego butiku kreatywnego, w ramach którego będziemy pomagać w promocji i reklamie schroniskom i stowarzyszeniom walczącym o prawa psów;

I wiele, wieeeele innych!

 

Więcej o naszych pomysłach i planach w specjalnym odcinku DGP Extra:

Na co pójdą twoje pieniądze?

W pierwszej kolejności zależy nam, by dotrzeć do jak największej liczby ludzi. Dlatego podcast sprofesjonalizuje się (zakup sprzętu, programów do montażu itp.) i zmieni szatę graficzną. Jeśli osiągniemy następne progi, da nam to szansę na testowanie produktów i relacje z ciekawych miejsc w kraju i na świecie. Dzięki temu w podcaście będzie więcej tematów, a on sam będzie ukazywał się częściej, co da nam szansę na zaistnienie tam, gdzie do tej pory nie byliśmy.

Nie chcemy całej kasy dla siebie. 10% wszystkiego co zarobimy, przekazywać będziemy na bezpośrednie wsparcie dla potrzebujących psów. Zawsze, do końca istnienia podcastu. Tak, byś wspierając nas, wspierał również tych, którzy najbardziej tego potrzebują. 

Będąc naszym patronem nie tylko przyczynisz się do rozwoju całego projektu, ale będziesz mógł aktywnie uczestniczyć w jego życiu, wspierając nas w wyborach tematów, wydarzeń czy miejsc którym moglibyśmy pomóc.