Avatar użytkownika

Grupa Filmowa Darwin

438
patronów
9 500 
miesięcznie
1 881 190 
łącznie
438
patronów
9 500 zł 1 881 190 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Wybierz 5 zł
71 dostępnych miejsc
Agent Zelcer

Halo? Halo? Tak? Kto mówi? Już mówiłem, nie ma tu żadnego Agenta Zelcera! Chociaż… zaraz, zaraz…, coś mi to mówi… Halo!

Jesteś jak Agent Zelcer - nie musisz robić wiele, by zdziałać cuda! Po prostu Ci się udaje. Szczwany jak lis i przebiegły jak… inny lis, lekkim ruchem wsparcia ratujesz Darwinowy świat. I to skutecznie. Dodatkowo Twój zmysł tajnego agenta pozwala Ci idealnie wtopić się w otoczenie Patronów. I możesz działać na żywo, w terenie!

Na tym progu wsparcia otrzymujesz:
🔫 Możliwość uczestniczenia w spotkaniach G.F. Darwin z Patronami w różnych miastach w Polsce
10 zł miesięcznie
Rafał

Basiu? Rafał z tej strony! O co tu chodzi?! Przecież miało już nie być Wielkich Konfliktów! No, pogodziliśmy się ze Sławkiem tam na plaży, prawda? Ale jak to?! Ale co to znaczy, że seria musi być kompletna?! Że będą jeszcze 3 Wielkie Konflikty?! I czemu nadal nie wiesz gdzie jest Judasz!... Rozumiem. Proszę w takim razie w tej chwili brać się do pracy, wzywać Patronów i zgromadzić ich na Trzecim Kręgu! Chwilę mnie nie ma i już się wszystko sypie! Wracam do pracowni! Pa, pa!

Jesteś jak Rafał - kiedy trzeba działać – działasz! Podwijasz rękawy i bierzesz się do roboty, nie patrząc na nic. Wiesz, jak ważny jest regulamin, lubisz trzymać rękę na pulsie, więc dostajesz dostęp do Trzeciego Kręgu Wtajemniczenia. Miejsca, w którym publikowane są wszystkie dodatkowe materiały, takie jak:
🐳 relacje LIVE,
🐳 vlogi produkcyjne
🐳 making of’y
🐳 tapety
🐳 zdjęcia
🐳 oraz gdzie możesz mieć kontakt z ekipą
G. F. Darwin. Codziennie.


Na tym progu wsparcia otrzymujesz:
- Nagrody z poprzedniego progu
- Dostęp do tajnej grupy Facebookowej Trzeci Krąg Wtajemniczenia
20 zł miesięcznie
Pani Basia

Na wstępie chcę powiedzieć, że jestem z Was wszystkich niesamowicie dumna! To, co udało się nam wspólnie do tej pory osiągnąć, przeszło moje najśmielsze oczekiwania! OSTROŻNIE TAM Z TYM WYŁADUNKIEM! Przed nami kolejne zadanie. Jesteście najlepszym zespołem, z którym przyszło mi pracować, dlatego… WOLNIEJ TO ODKŁADAJ, BO ROZWALISZ!

Jesteś jak Pani Basia - bez Ciebie ten zakład upadnie! Inni mogą mieć genialne pomysły, ale jeśli z tyłu nie stoi ktoś, kto wie jak to wszystko utrzymać… A Ty wiesz, jak to utrzymać. Mówiąc krótko: jesteś niezastąpiony, a od dzisiaj będziesz mieć na to dowód!

Na tym progu wsparcia otrzymujesz:
👓 Nagrody z poprzedniego progu
👓 Grafikę wektorową „Jestem Patronem Darwina, beze mnie ten zakład upadnie!” do dowolnego wykorzystania!
29 zł miesięcznie
Sławek

Basiu, kochana, myślę, że powinniśmy zwolnić przestrzeń w czwartym sektorze i rozszerzyć Trzeci Krąg. Najważniejsza jest wydajność oraz to, żeby wszyscy czuli się tu dobrze. No i żeby wszystko było jasne i czytelne. Uczmy się na błędach, wyciągnijmy wnioski i zróbmy tak, żeby było lepiej, ok?

Jesteś jak Sławek - pomysłowy, czarujący, skuteczny i konkretny! Widzisz potencjał i okazje w miejscach, na które inni w ogóle nie patrzą i z odwagą potrafisz inwestować swój czas i zasoby, by stworzyć coś, o czym wszyscy będą mówić. Działasz, kiedy inni tylko rozmyślają i nawet, gdy wszyscy mówią, że się nie da – Ty wiesz, że się da!

Dlatego właśnie Rafał i Sławek własnoręcznie podpiszą Twój imienny certyfikat Patrona i wyślą Ci go mailem, a Ty sam zadecydujesz, czy będziesz się wszystkim chwalić swoją nową funkcją, czy pozostaniesz szarą eminencją, tak jak Pani Basia!

Na tym progu wsparcia otrzymujesz:
😈 Nagrody z poprzedniego progu
😈 Personalizowany, podpisany przez Rafała i Sławka certyfikat przyjęcia jako Patrona do G. F. Darwin!
50 zł miesięcznie
Gwiezdny Szeryf

Kochanie, widziałaś mój kapelusz? Nie ma go tutaj, a wiesz, że bez niego nie wyjdę! W aucie też go nie ma! Ale co to znaczy „kupimy ci nowy”? Mamy inne wydatki, teraz gdy Susan wróciła. Zresztą, gdzie ja znajdę drugi taki?!

Jesteś jak Gwiezdny Szeryf - najsprawiedliwszy wśród sprawiedliwych i najodważniejszy wśród odważnych! Stoisz na straży kosmicznego porządku, chronisz, bronisz, nie żartujesz! Szeryf Kowalsky zapisał swoje imię złotymi literami na kartach wszechświata – tak samo będzie z Tobą. Jako Patron tego progu otrzymujesz miejsce w specjalnej, publicznej, darwinowej galerii Hall of Fame! No i wszystkie nagrody z poprzednich progów!

Na tym progu wsparcia otrzymujesz:
🤠 Nagrody z poprzednich progów
🤠 Członkostwo w Hall of Fame - specjalnej sekcji na naszej stronie, w której będziemy wymieniać i chwalić naszych Patronów
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
78 dostępnych miejsc
Mistrz Motyl

Drogi Tamagotchi, niestety, żaden z Twoich listów nie dotarł, ale i tak wiem, że jesteś ciekawy, co u mnie słychać – u mnie super. Wszystko jest naprawdę ekstra i nigdy nie byłem tak szczęśliwy. Cieszę się, że odszedłeś, bo i tak zawsze robiłeś mi na złość. Nie chcę od Ciebie żadnych pieniędzy, więc mi ich nie wysyłaj. Twój na zawsze, M M.

Jesteś jak Mistrz Motyl - zabójczo skuteczny, piekielnie utalentowany, powszechnie znany! Podobnie jak on potrafisz wszystko poświęcić dla dobra sprawy, o czym świadczy Twoja obecność na tym progu. Niczego się nie boisz (no może poza własnymi umiejętnościami, gdy nie masz swojego Medalionu Wskrzeszenia). Umiejętności Mistrza zna cały świat - podobnie będzie z Tobą, bo zostając Patronem tego progu zapewniasz sobie miejsce w napisach końcowych naszych filmów oraz miejsce siedzące na kinowych premierach!

Na tym progu wsparcia otrzymujesz:
🦋 Nagrody z poprzednich progów
🦋 Wejście na kinowe pokazy naszych odcinków
🦋 Wpisanie na listę Mecenasów w napisach końcowych filmów
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
47 dostępnych miejsc
Adam Mickiewicz

Juliusz Słowacki? Wspaniały poeta! Uważam, że stanowczo za mało doceniany, ale cóż... Każdy ma prawo mieć własne zdanie prawda?

Jesteś jak Adam Mickiewicz - wpływowy, uwielbiany, owiany tajemnicą, bez przerwy pociągający za sznurki losu, przebywający gdzieś w cieniu! Nikt do końca nie wie, jakie są Twoje zamiary, ale też nikt nie może Ci odmówić talentu i skuteczności. Jesteś bogaczem, więc stać Cię na to, co najlepsze. Cieszysz się życiem obserwując, jak Twoje działania wpływają na cały świat jak na figury z planszy chińczyka. No i jesteś koneserem sztuki, więc w tym progu otrzymujesz zdjęcie wraz z autografami ekipy G.F.Darwin!

Na tym progu wsparcia otrzymujesz:
📖 Nagrody z poprzednich progów
📖 Fotografie z autografami
📖 Wydrukowany i podpisany scenariusz jednego z naszych filmów

*Paczkę wyślemy Ci nie później niż trzy miesiące od rozpoczęcia subskrypcji!
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
10 dostępnych miejsc
Paweł Katakarski

Jeśli czytasz tę wiadomość, to prawdopodobnie złamałeś zabezpieczenia w moim laptopie. Nieźle. Znajdziesz tu wszystkie informacje na temat sprawy „Wieszcze czy leszcze?” Życzę Ci przyjemnej lektury. Kto wie, może już udało Ci się wytropić prawdę? PS: Nie wchodź do folderu “Prywatne”. Nic tam nie ma.

Jesteś jak Paweł Katakarski - oddajesz całe swoje życie i większość pieniędzy, by poznać prawdę! Rozwiązywanie tajemnic to Twój chleb powszedni, a niebezpieczeństwo to Twoje trzecie imię. Warsztat detektywistyczny nie jest Ci obcy, jesteś nindżą wyszukiwarki internetowej i pewnie masz zielone spodnie z kieszeniami. Jak Paweł Katakarski jesteś tam, gdzie być powinieneś, choć nikt Cię nie widzi. Patrzysz z ukrycia na to, co się dzieje i wkraczasz w odpowiednim momencie ze swoim wsparciem. A ponieważ tym wsparciem w Twoim przypadku jest zacna kwota pieniędzy, dziękujemy Ci najmocniej, jak umiemy!

Na tym progu wsparcia otrzymujesz:
🧢 Nagrody z poprzednich progów
🧢 Dożywotnie członkostwo Hall of Fame
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
12 dostępnych miejsc
LORD QLOQLOQLO!

QLOQLO?
QLOQLOQLOQLOQ!!!!
ARGHQLOQLOQLQOGRAHQLO!


Co tu dużo mówić – jesteś jak Lord QloQloQlo! Masz władzę, wpływy, pieniądze i nie ogranicza Cię żadna kosmiczna przestrzeń. Kiedy coś sobie postanowisz, po prostu to robisz. Możesz być wszędzie, rozmawiać z każdym. Pewnie jedyną różnicą między Tobą, a Lordem QLOQLOQLO jest to, że Ty nie jesteś szaleńcem owładniętym chęcią zemsty! Ty pewnie jesteś dobrą osobą, skoro swoimi pieniędzmi chcesz podzielić się z szalonymi Ziemianami, którzy robią filmy do internetu. Dziękujemy Ci za to, że właśnie to robisz!

Na tym progu wsparcia otrzymujesz:
👽Nagrody z poprzednich progów
👽 Dożywotnie członkostwo Hall of Fame jako mecenas

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Grupa Filmowa Darwin w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Przewodzi nam jedna maksyma - "Jeśli coś nas śmieszy, jest głupie i idiotyczne i domaga się realizacji - zrealizujmy to!"

Jest nas wielu! Aktorzy, operatorzy, scenarzyści, łowcy nagród, charakteryzatorki, kulturyści i tyrani!
Dlatego Grupa!

Kochani!

Oto podsumowanie tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich miesięcy i plan na kilka następnych:

 • kończymy Wielkie Konflikty - mamy już dwa z planowanych (czyli w sumie 28), więc został tylko jeden, finałowy. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że będzie nosił tytuł „Szatan vs Szatan”. Odcinek jest napisany i obsadzony, czekamy na zdjęcia;
 • znamy już dalszy ciąg historii Słowackiego i Mickiewicza wraz z jej wielkim finałem „Tropiciele Prawdy. Mickiewicz”;
 • światło dzienne po bardzo długim etapie realizacji i postprodukcji ujrzała ostatnia część trylogii Gwiezdnego Szeryfa;
 • skończyliśmy pracę nad drugą Bajką Darwina i pokazaliśmy Wam „Szewczyka Dratewkę”;
 • doczekaliśmy również nowin od Rafała, Sławka i przede wszystkim Pani Basi w szorcie pod tytułem Pani B. – cliffhanger na końcu tego odcinka prowadzi nas prosto do ostatniego Wielkiego Konfliktu
 • nagraliśmy jeden „nieWielki Konflikt” o Adasiu Niezgódce
 • przygotowaliśmy też parę zupełnie niespodziewanych odcinków bonusowych – Wujka Chipa (ten odcinek był sfinansowany poza funduszem Patronite) i kolejne odsłony Dziennika Internetowego, Stand Up Jezusa „Miłujcie się”, Pocztówkę z Przyszłości, specjalny odcinek Groovie Movie - Likwidator i Wojomag i drugą część Maluj z Arturem, bo z pomysłami czasem tak jest, że nie dają spać i każą się zrealizować;
 • wymyśliliśmy i zrealizowaliśmy zupełnie nową i zupełnie niespodziewaną serię Byli Sobie Ludzie, która doczekała się aż trzech sezonów
 • przygotowaliśmy 3 mniejsze serie z przeznaczeniem do publikacji w social mediach: Nauka? Nie rozumiem, Masterclass Tadeusza Pudełko, Poradnik Dyktatora
 • Być może wkrótce, jeszcze bardziej niespodziewanie, pojawią się jakieś mniejsze dodatkowe odcinki! Dorzucamy te bonusy do listy, żebyście nie zanudzili się czekając na pozostałe. Wiemy, że miało ich nie być, ale nasza produkcja po prostu zazwyczaj bardzo długo trwa, a te są nieco prostsze realizacyjnie.

 

ŁĄCZNIE: zrealizowaliśmy – 14 odcinków i dodatkową 15-odcinkową serię, pozostał jeden! (+ ewentualne bonusy, ale nic nie obiecujemy)

 

PODZIAŁ KOSZTÓW:

Pokażemy Wam, jak rozdysponowane zostały pieniądze z drugiej rundy. Mamy nadzieję, że to ułatwi Wam zrozumienie tego, jak działamy dzięki Patronite

KOSZTY REALIZACJI POSZCZEGÓLNYCH PRODUKCJI:

 1. Jaś i Małgosia - koszt całkowity – 65 129zł
 2. Mickiewicz vs Słowacki – 6 858zł
 3. Cezar vs Brutus – 11 853zł
 4. Adaś Niezgódka vs Rzeczywistość – 3 785zł
 5. Szewczyk Dratewka – 37 037zł
 6. Judasz vs Szatan – 12 419zł
 7. Tropiciele Prawdy: Mickiewicz – 43 911zł
 8. Gwiezdny Szeryf 3 – 67 652zł
 9. Pani B. – 42 449,20zł
 10. Byli sobie Ludzie 3 sezony – 1 sezon - 12 170zł; 2 sezon -19 790zł; 3 sezon - 11 750zł
 11. Dzienniki Internetowe #10 #11 #12 – 3 835zł
 12. Jezus Stand UP – 3 314zł
 13. Maluj z Arturem 2 – 5 702zł
 14. Pocztówka z Przyszłości jw. 19 555zł
 15. Groovy Movie Likwidator i Wojomag – 9090zł
 16. Szatan vs Szatan – dotychczasowe koszty: 7550zł
 17. Dodatkowe mini serie: Nauka? Nie rozumiem! - 1 000zł; Masterclass Tadeusza Pudełko - 1 500zł; Poradnik Dyktatora - 2 000zł

 

Wydatki drugiej rundy na produkcję (część kosztów rozkłada się na kilka produkcji): 372 257,20 zł

Wydatki drugiej rundy na koszty stałe i wynagrodzenie trzonu ekipy: 483 500zł

Wpłynęło: 971 573zł (po odliczeniu prowizji)

Pozostała kwota i wszystkie kolejne wpłaty będą przeznaczone w proporcjonalny sposób na koszty i wynagrodzenia, dokończenie ostatniego Wielkiego Konfliktu i ewentualne odcinki dodatkowe.

Kliknij tu, by powiększyć obrazek!

Wszelkie informacje oraz szczegółowe wyliczenia są i będą dostępne dla Patronów na Trzecim Kręgu Wtajemniczenia.

Dziękujemy...

Jesteśmy też niesamowicie wdzięczni za wszystko, co już udało nam się osiągnąć - Patroni, jesteście wielcy!

Kliknij tu, by powiększyć obrazek!

A dla tych, którzy nas jeszcze nie znają - a chcą poznać....

Cześć!

Tu Marek i Janek z Grupy Filmowej Darwin. Zawsze chcieliśmy robić filmy, których nie ma w polskim kinie, bo brakuje pieniędzy i nikomu nie chce się czegoś takiego zrealizować. Nam się chciało! (ale kwestia pieniędzy została).

Skoro tu jesteście, to zapewne widzieliście przynajmniej jedną z naszych produkcji - chcieliśmy stworzyć nieco lepszą stronę YouTuba i chyba się udało (celujemy w ambitne kino - np. piosenka o kluskach jest przecież błyskotliwą satyrą na panujące w Polsce globalne ocieplenie). Po serii "Wielkie Budowle" rozpoczęliśmy eksperyment z "Wielkimi Konfliktami" - i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę!

Trzeci odcinek wzbudził olbrzymie kontrowersje i właściwie od niego rozpoczęła się saga, która przewijała się w tle niektórych Konfliktów - Rafał, Sławek, Pani Basia... Każdy kolejny odcinek z ich udziałem rozgrzewał społeczność widzów do czerwoności, budził pytania, domagał się rozwinięcia wątków - pozostało tylko zebrać ekipę i nagrywać!

Musicie wiedzieć, że cały proces tworzenia każdego odcinka jest bardzo długi. Od samego pomysłu do nakręcenia mija około miesiąca, a później pozostaje minimum trzy tygodnie na postprodukcję - montaż, obróbkę obrazu, dźwięku i efekty specjalne - a z każdym kolejnym filmem ten proces się wydłużał... Nasza ekipa w większości pracuje za darmo, a realizacja tak dużych produkcji jak "C.H.A.O.S." jest naprawdę sporym wyzwaniem (szczególnie gdy robi się to z własnej kieszeni!)

Wreszcie - dzięki NIESAMOWITEMU ZAANGAŻOWANIU PATRONÓW - udało się! Powstało (możemy śmiało powiedzieć) dzieło, które chyba nigdy nie ujrzałoby światła dziennego, gdyby nie Wy...

Ale pomoc Patronów pozwoliła stworzyć też inne produkcje - jak choćby film "Jaś i Małgosia - rodzeństwo, które przeżyło!"

Chcemy mieć pełną wolność twórczą, a tylko Wasze wsparcie jest w stanie nam ją zapewnić! 

Patronite okazał się paliwem napędowym dla naszej kreatywności - Wasza niesamowita hojność pozwoliła zrealizować niezależnie naprawdę świetne filmy.

Jeśli chcecie dalej napędzać naszą twórczość, jeśli chcecie przyczynić się do powstania czegoś niesamowitego - WSPIERAJCIE!  Cała nasza ekipa kłania się w pas wszystkim Patronom...

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Grupa Filmowa Darwin w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

DOKOŃCZ Z NAMI WIELKIE KONFLIKTY!
 • 22 000 zł miesięcznie
 • 12 500 zł brakuje
43%
Znacie nas - wiecie, że produkcja naszych filmów zabiera dużo czasu i angażuje mnóstwo utalentowanych osób. Ale jak już się powiedziało A, trzeba powiedzieć Z. Wierzcie albo nie, jesteśmy aktualnie gdzieś przy końcu alfabetu i naprawdę zbliżamy się to tego Z. Została nam realizacja już tylko jednego odcinka z listy. Wiemy, że będzie nosił tytuł Szatan vs Szatan, a zakończenie shorta Pani B. pozwala domyślić się, co to będzie za starcie.


Kliknij tu, aby powiększyć obrazek!
Kliknij tu, aby powiększyć obrazek!

Poprzednie miesiące pokazały nam, jak wiele możemy osiągnąć z Waszym wsparciem!
Wyciągamy wnioski i ciągle uczymy się, jakich błędów nie popełniać oraz ile potrzeba, by ze spokojną głową zrealizować wszystkie plany. Zajmuje to oczywiście trochę czasu, ale musimy pozostać wierni naszej zasadzie:

Jakość > Częstotliwość odcinków

Rozpoczynając drugą rundę naszej przygody na Patronite przygotowaliśmy plan działania na pół roku i… minęło pół roku, a my musieliśmy go trochę zweryfikować, mijały kolejne miesiące, a my dokonywaliśmy kolejnych weryfikacji. Okazuje się bowiem, że dopracowanie filmów w taki sposób, by były adekwatne do ogromnego poziomu wsparcia, jakie dają nam Patroni, wymaga więcej czasu, a do tego dochodzą niespodzianki w postaci globalnej pandemii czy innych pomniejszych czynników, które, skumulowane w jedno, mocno nas spowolniły. Dlatego nie wycofujemy się z naszych deklaracji - my tylko wydłużamy trochę czas realizacji.

A zatem czeka nas jeszcze wiele pracy, ale też wiele frajdy i bardzo chcemy, żebyście w tym wszystkim z nami zostali. Dlatego bądźcie z nami! Nie odchodźcie! Jeśli odeszliście – wracajcie!
A my w zamian zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by dostarczać Wam jak najlepsze, dopracowane i dopieszczone filmy!

A jeśli chcesz wiedzieć, jak już wydajemy pieniądze i jak planujemy je wydać, koniecznie zajrzyj do sekcji Wizytówka. Wyjaśniamy tam dokładnie ILE kosztują nasze filmy i ILE sami zarabiamy!
...I WSPIERAJ NASZ OSOBISTY BUDŻET
 • 29 000 zł miesięcznie
 • 19 500 zł brakuje
32%
Chcemy być z Wami całkowicie szczerzy, więc piszemy wprost - każdą złotówkę ponad budżet 22.000 przeznaczymy na wynagrodzenia trzonu ekipy.

Być może niektórzy myślą, że Darwini za hajs z Patronajta balują - otóż nie, drodzy, otóż nie… Szczegółowe wyliczenia znajdziecie poniżej, w sekcji O Autorze.

Zatem - wszystkie kwoty powyżej 22.000 zł w drugiej rundzie tworzą fundusz dla Karola, Marka i Janka, by mogli w spokoju pracować, opłacić czynsze, jeść jedzenie i pić picie, itp.

Będziemy dzielić każdą nadwyżkę sprawiedliwie - choćby miała być to złotówka!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Grupa Filmowa Darwin już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marcin Plaga
Marcin Plaga
10 zł
Anonimowy patron
5 zł
Krzysztof Krzyżaniak
Krzysztof Krzyżaniak
29 zł
Karolina Babijczuk
Karolina Babijczuk
10 zł
Maciej S
Maciej S
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.