Strefa Patrona:

N.I.E.B.O. / Piekło 2.0
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
1161

patronów

23875 zł

miesięcznie

167294 zł

łącznie

Przewodzi nam jedna maksyma - "Jeśli coś nas śmieszy, jest głupie i idiotyczne i domaga się realizacji - zrealizujmy to!" Lubimy też rozwiązywać sznurowadła. Jest nas wielu! Aktorzy, operatorzy, scenarzyści, łowcy nagród, charakteryzatorki, kulturyści i tyrani! Dlatego Grupa! Kochamy też filmy - dlatego Filmowa! Ewolucja - dlatego Darwin!

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 10000 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
START czyli - Rafał vs Sławek
Odcinek, na który wszyscy czekają - ostateczna rozgrywka, historyczna batalia, starcie tytanów!

Jak zakończy się ta historia?! Gdzie się podział Rafał?! Kto komu bardziej naubliża! Kto stanie w płomieniach! Kto pogubi się w zeznaniach? Kogo wybierze Pani Basia?!

Trzeba coś skończyć, by zacząć coś nowego! Wyliczyliśmy wstępnie, że czeka nas przy tym konflikcie 5-6 dni zdjęciowych!

Każda Wasza złotówka przybliża nas do stworzenia tego Konfliktu, a chcemy zrealizować go z należytym rozmachem! Obiecujemy solennie, że wszystkie fundusze wydamy na pizz...przygotowanie planu i zwieńczenie historii Rafała i Sławka. Chcemy mieć pełną wolność twórczą i stworzyć film, który przypadnie do gustu każdemu z Was - dlatego nie szukamy sponsorów, ale prosimy o pomoc właśnie Ciebie!

Chcesz zapisać się na kartach historii? Chcesz być częścią zakończenia historii Rafała i Sławka? WSPIERAJ!


0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 15015 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Wszystkie szalone pomysły
Kochani! Chcemy tworzyć, nagrywać, montować i wypuszczać filmy - a jedyne co nas ogranicza, to pieniądze. (no i czas, ale na szczęście Rafał wydłużył nam dobę do 30 godzin). Mamy w głowie mnóstwo pomysłów, które chcemy zrealizować w te wakacje.

Jeśli więc uda nam się zebrać te kwotę i więcej to zrealizujemy:

- "Prezydentów i Premierów" - czyli kontynuację elfiej przygody o nazwie "Biura i Ludzie"!
- Trzecią część elfiej przygody! (nie możemy zdradzić wam tytułu żeby nie psuć zakończenia drugiej części!!! Ale rozpisaliśmy to jako trylogię!)
- Short Mistrza Motyla. Oto kolejna rzecz która połączy wątki naszego uniwersum. Myślimy o tym projekcie od dawna i jeśli uda nam się zebrać wystarczająco dużo środków...O Rafale... Będzie co oglądać!

Dlatego kwota tego celu nie określa dokładnego projektu - przyjmiemy KAŻDĄ kwotę, którą nam przekażecie. Kochamy robić filmy, ale mniejszą miłością darzymy konieczność wydawania wszystkich oszczędności na kolejny Wielki Konflikt! Nawet nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, jak wiele bylibyśmy w stanie zdziałać, gdybyśmy wiedzieli że już mamy środki na kolejny film!

Kochani - wystawiamy naszego Patronite niczym świnkę skarbonkę. Każdy może się dorzucić, każdemu będziemy wdzięczni, każdy będzie miał w naszych sercach specjalne miejsce! (a gdy już odejdziecie z tego świata, wspomnimy komu trzeba o Waszych zasługach...).

Twórzmy wspólnie GF Darwin! Słowo i poezja!0%
79 %
100%
osiągnięto 79%
cel: 30000 zł miesięcznie
brakuje 6125 zł
Bajki Darwina
Kochani!

Słowa nie są w stanie wyrazić naszej radości i zaskoczenia! Będzie się działo, będziemy kręcić!

Wasza aktywność pokazała nam że warto mieć marzenia i czystą bieliznę. Dlatego kto nie ryzykuje, ten żyje dłużej! Trzymaliśmy to na późniejszy okres bo nie zakładaliśmy, że to w ogóle możliwe, ale skoro tak stawiacie sprawę... Podzielimy się czymś jeszcze!

Jeśli uda nam się dotrzeć do astronomicznej kwoty 30.000 zł, będziemy mogli odpalić zupełnie nową serię! BAJKI DARWINA!

Weźmiemy wszystko, co najlepsze z "Wielkich Konfliktów" i "Shortów", dorzucimy opowieści, które każdy zna – a potem pokażemy je zupełnie na opak i od niespotykanej wcześniej strony! Oficjalnie uchylamy rąbka tajemnicy - na początek będziecie mogli zobaczyć historie:

1. Szewczyka Dratewki - opowieść o odwadze, sprycie i niedorzecznym pomyśle.
2. Jasia i Małgosi - kontynuację historii znanego z "Wielkich Konfliktów" patologicznego rodzeństwa "które przeżyło".
3. Czerwonego Kapturka – myślicie, że urocza dziewczynka z koszyczkiem to główna postać tej historii? Błąd, całe życie byliście w błędzie!

Wspierajcie! Pozwólcie nam wpaść w odmęty pracoholizmu! Nie chcemy mieć życia prywatnego! Niech żyją 12-godzinne dni pracy na planie!

O Autorze

Cześć!

 

Tu Marek i Janek z Grupy Filmowej Darwin. Zawsze chcieliśmy robić filmy, których nie ma w polskim kinie, bo brakuje pieniędzy i nikomu nie chce się czegoś takiego zrealizować. Nam się chciało! (ale kwestia pieniędzy została).

 

Skoro tu jesteście, to zapewne widzieliście przynajmniej jedną z naszych produkcji - chcieliśmy stworzyć nieco lepszą stronę YouTuba i chyba się udało (celujemy w ambitne kino - np. piosenka o kluskach jest przecież błyskotliwą satyrą na panujące w Polsce globalne ocieplenie) . Po serii "Wielkie Budowle" rozpoczęliśmy eksperyment z "Wielkimi Konfliktami" - i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę!

 

 

Trzeci odcinek wzbudził olbrzymie kontrowersje i właściwie od niego rozpoczęła się saga, która przewijała się w tle niektórych Konfliktów - Rafał, Sławek, Pani Basia... Każdy kolejny odcinek z ich udziałem rozgrzewał społeczność widzów do czerwoności, budził pytania, domagał się rozwinięcia wątków - pozostało tylko zebrać ekipę i nagrywać!

 

 

Musicie wiedzieć, że cały proces tworzenia każdego odcinka jest bardzo długi. Od samego pomysłu do nakręcenia mija około miesiąca, a później pozostaje minimum trzy tygodnie na postprodukcję - montaż, obróbkę obrazu, dźwięku i efekty specjalne - a z każdym kolejnym filmem ten proces się wydłużał... Nasza ekipa w większości pracuje za darmo, a realizacja tak dużych produkcji jak "C.H.A.O.S." jest naprawdę sporym wyzwaniem (szczególnie gdy robi się to z własnej kieszeni!)

 

 

Realizowaliśmy już filmy, które finansowali sponsorzy - ale zawsze staraliśmy się, by były inne od wszystkich produkcji, zebranych pod łatką "film sponsorowany" (i chyba się udało?)

 

 

Teraz chcemy jednak zrealizować film we współpracy z Wami - widzami, bo konflikt "Rafał vs Sławek" jest dla nas szczególny. Chcemy mieć pełną wolność twórczą, a tylko Wasze wsparcie jest w stanie nam ją zapewnić! Ta historia jest dla nas niezwykle ważna, mało tego; czujemy że dla was również. Czujemy, że dopiero kiedy ją zrealizujemy będziemy mogli spokojnie umrzeć - albo opowiadać kolejne! Dlatego jeśli możecie, dorzućcie się do tej akcji choćby symboliczną "piątką" - cała nasza ekipa kłania się w pas wszystkim Patronom!

 

 

 

 

Zostań Patronem

5 zł / miesiąc
patroni: 70
Limit: 100
Ofiara Abla

Siemanko Darwini, moje myślenie było proste - mam w portfelu dziesięć owieczek.... eeeee... piąteczek, z tego 10% leci do Was, także trzymajcie piątaka bo podobnie jak Marek, nie czaję matmy. Długo z tym chodziłem, ale mówię: nie, Wam się należy, robicie te fikuśne filmiki, także.. Ejmen!

Ejmen! Wszyscy wspierający piąteczką, otrzymają możliwość wejścia na specjalne spotkania z Patronami, które odbywać się będą w całej Polsce! My też tam będziemy!

Oczywiście Patroni z wyższych progów również dostaną zaproszenie - i dużo, dużo więcej...Czytajcie dalej!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 743
Agent 10

Nazywam się R a to mój gabinet. Gabinecie, poznajcie się. Pozwolisz, że usiądę, bo bolą mnie nogi.
Zatem, chcesz pomóc Darwinom? Świetnie!
Od teraz Twój oficjalny przydomek to Agent 10! Wiemy, że agent 700 brzmi znacznie lepiej, ale niestety do tego trzeba mieć odpowiednio niskie IQ. Twoje jest znacznie wyższe, więc... przejdę do rzeczy!
Jako, że zostałeś właśnie członkiem "PIŚ", najwyższa pora byś otrzymał odpowiednie uprawnienia. Gotowy?


Wczytywanie uprawnień
/czyt/czyt/czyt/
uprawnienia wczytane:


- Wejście na tajne spotkania patronów z G.F Darwin
- Dostęp do "Trzeciego Kręgu Wtajemniczenia" - tajnej grupy na Facebooku wypełnionej po brzegi niepublikowanymi nigdzie wcześniej zdjęciami, materiałami wideo z produkcji, streamami, wpadkami i tym podobnymi. Ściśle tajne informacje!
- Szansa na niespodziewany "STRZAŁ" - raz w miesiącu, spośród wszystkich Patronów rozlosujemy szczęśliwca, który otrzyma paczkę wypełnioną tym, co znajdziemy pod ręką albo czymś jeszcze lepszym! Daj się zaskoczyć Agentowi 700 i G.F.Darwin!
Zostań patronem
29 zł / miesiąc
patroni: 237
Bilet 29 - bilet wstępu do Piekła 2.0!

Dzień dobry, tu Pani Basia. Bardzo mi miło was poznać!
Cieszę się, że tak licznie przybyliście. Każdy nowy mieszkaniec to dla nas...
Ale proszę się nie pchać! Halo! Na każdego przyjdzie pora! Spokój mi tu!
Niestety, Pana Sławka obecnie nie ma - rozbudowuje firmę byśmy wszyscy mogli żyć w boskich... to znaczy lepszych warunkach!
Witamy w "Piekle 2.0"!
Zanim wszyscy się rozejdą cieszyć się wiecznością, przypomnę tylko, że oprócz wszystkiego co zawarte w poprzednich progach, to znaczy:


- Wejścia na tajne spotkania z Patronami
- Dostępu do "Trzeciego Kręgu Wtajemniczenia"
- Szansy na niespodziewany "STRZAŁ"

Bilet 29 zawiera również:

- Dostęp do specjalnych tapet autorstwa Marka "Marobota" Wodzińskiego, które upiększą wasze pulpity, ekrany i co tylko zechcecie!
- Los na loterię "Sprawka Sławka" - Jeden szczęśliwiec będzie miał dostęp do progu nagród 300zł!
- No i oczywiście - Gwarantowane miejsce w Piekle 2.0 (podesłane w sposób elektroniczny, gotowe do druku i powieszenia na ścianie)
Witamy na pokładzie!
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 81
Juliusz Słowacki - Dyszek pięć

Mickiewiczu bez talentu
capisz pudłem detergentu
Jestem lepszy, bom fajniejszy
Mam też coś z urody gejszy.

Dyszek pięć, dziś tu dorzucam
nie jak ty - gdy sikam kucam
Oto jest mój wkład wspaniały
Wiedz Adamie, żeś jest mały!

Dziękuję, mów mi Juliusz, bardzo miło.
Jako że jestem lepszy, poproszono mnie bym powiedział o nagrodach tego progu.
Zatem:


- Wszystko to co było wcześniej!
- Wejście na ekskluzywny BIFOR? który odbędzie się przed spotkaniem z Patronami! Chwila dla Ciebie z G.F. Darwin!
- Dostęp do "Prastarych zapisów" czyli szkice, notatki, pierwsze wersje tekstów, rysunki koncepcyjne zebrane od początku istnienia G.F.Darwin, udostępnione w formie skanów tylko dla waszych hojnych oczu.

Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 22
Limit: 100
Jaskiniowiec - Pierwszy Mecenas Sztuki

Dobro to wartość - i choć nie zawsze ceniona, to przynosi korzyść - a próg ten jest bezapelacyjnie dobry, bo zawiera nagrody z poziomów uprzednich. To naturalny porządek rzeczy, choć mówienie do rzeczy sprawia czasem spory trud i z naturalnością nie ma nic wspólnego.

Jak nazwać osobę, która tak hojnie wspiera? Gdybym znał grecką mitologię, powiedziałbym, że każdy z tu zgromadzonych Mecenasów, wspiera Darwinów niczym Atlas nieboskłon - lecz znam jedynie bóstwa przyrody. Nie wpisują się one w żaden panteon - za to Mecenasi wpisani zostaną na listę napisów, widoczną pod koniec każdego z filmów, ufundowanych przy ich współudziale. Niezbity dowód na "Pomogłem Darwinom" wypisany czarny na białym!

Myślę że wspaniałą informacją jest też fakt, że wszyscy Mecenasi z tego progu zostaną zaproszeni na pokaz premierowy na wielkim ekranie, który odbędzie się w jednym z warszawskich kin! Oglądać będziemy oczywiście materiały zrealizowane przy pomocy Patronów!

No i od dzisiaj ludzie mogą mówić do ciebie "Panie Mecenasie" a to już naprawdę coś!
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 50
Mecenas - Wieszcz Narodu

Och Juleczku, ty biedaku,
jakże wspierać chcesz Darwina,
skoro nie stać Cię chociażby
na podłego kielich wina.

Lech ja dwieście złotych monet,
dziś z ochotą im daruje,
bom jest hojny i szlachetny,
nie jak z Wilna podłe szuje.

Za mą dobroć mam otrzymać,
nagród wiele z niższych progów,
jeszcze jedną rzecz dostanę,
za nią - podziękuję Bogu!

To Darwinów fotografia,
podpisana, skryta w ramie,
możesz skamleć, możesz błagać
nie dostaniesz Ty jej....chamie!

Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 10
Orły złote

Siemanko kochani, tu orla poczta - meldujemy się na rozkaz!

Przyszły do nas dwie kutwy, jeden łysy, drugi z pryszczami i namawiały i błagały, "orzełki kochane, no zróbcie nam przysługę, my płacimy z góry, nie jak niektórzy czarodzieje" - namawiali, namawiali i namówili!

Nasza mała, orla społeczność ma zaszczyt ogłosić, że każdy z Patronów tego progu oprócz wszystkich, powtarzamy WSZYSTKICH nagród z poprzednich progów otrzyma jeden z rekwizytów z planu (lub jego część), włożony w przepiękną ramkę i opatrzony podpisem, np. "okulary Pani Basi", "pukiel włosów z brody Rafała", "Pióro orła, który ratował Gandalfa".... (zaraz, co? Co to ma być? To jest w umowie? Chcą nam oskubać kuper?!)
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 5
Limit: 12
Kochani, tu Marek i Janek.

Przy tej kwocie wsparcia nie możemy się już chować za plecami Draculi czy Pani Basi - musimy osobiście podziękować Mecenasom, który chcą wesprzeć nasz mały świat tak hojną dotacją. Z tego miejsca dziękujemy też WSZYSTKIM Patronom z niższych progów. Jesteście dla nas niczym wróżka dla Kopciuszka, niczym orły dla Gandalfa! Niczym woda dla Jeziora! No... Mega ważni jesteście!

Każdy Mecenas z tego progu ma naturalnie dostęp do wszystkich nagród - oprócz nich, chcielibyśmy byście pojawili się w naszym filmie niczym Alfred Hitchcock lub Stan Lee w swoich! Tutaj podejdziemy oczywiście indywidualnie by wkomponować was w odpowiednim miejscu bo pamiętajmy - Fabuła i historia jest najważniejsza!
Jednak chcemy byście poza satysfakcją mieli także dowód że "tu byłem, tu stałem a tam była kamera!"

No i jakby to powiedzieć - bez Ciebie ten zakład upadnie!

Słowo i poezja!
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Posty

Trzeci Krąg Wtajemniczenia - jak dołączyć?
autor: Grupa Filmowa Darwin
5 miesięcy temu
Dowiedź się, jak dołączyć do super tajnej grupy Trzeci Krąg Wtajemniczenia! Przyjmujemy tylko Patronów!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 21
Spotkajmy się w GDYNI!
autor: Grupa Filmowa Darwin
2 tygodnie temu
Kochani! Wszyscy, którzy mieszkają nad morzem, mają tran zamiast krwi i chcą się z nami spotkać - NIECH SPIESZĄ DO ZAPISÓW!
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Dzwonek - Piekarnia Habadzibadło!
autor: Grupa Filmowa Darwin
1 miesiąc temu
Hit Jesieni 1993 już teraz na Waszych telefonach! Klikajcie i pobierajcie niezwykły, ekskluzywny, polifoniczny dzwonek na telefon najlepszej poznańskiej piekarni!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 4
Spotkanie w Krakowie!
autor: Grupa Filmowa Darwin
1 miesiąc temu
Po Warszawie przyszedł czas na Kraków - zapisujcie się na spotkanie, drodzy Patroni!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
Warszawa! Spotkajmy się!
autor: Grupa Filmowa Darwin
1 miesiąc temu
Ruszamy z serią spotkań z Patronami! Jako pierwsza - stolyca! Kto chce się z nami zobaczyć, niechże czem prędzej wypełnia formularz!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 7
Przed Wami kulisy naszej pracy
autor: Grupa Filmowa Darwin
2 miesiące temu
Kochani Patroni i Mecenaci oddajemy Wam tajemne zapiski, rzeczy nigdzie nie publikowane! Co znajdziecie w tej paczce? Same łakocie i ciekawostki!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 2
Rafał vs Sławek - początek końca!
autor: Grupa Filmowa Darwin
2 miesiące temu
W końcu zakończyliśmy zdjęcia do "Rafał vs Sławek" (lub "Bóg vs Szatan")! Przed nami najtrudniejszy etap...
Darmowy!
Komentarze: 4
Przygody wujka Marobota! I niespodzianka....
autor: Grupa Filmowa Darwin
3 miesiące temu
Znaleźliśmy stronę z dziennika Marobota. I coś jeszcze...sprawdź, zanim będzie za późno! Niestety, tylko Patroni 29+ będą gotowi na tę historię; i tak trafią do Piekła...
Tylko dla patronów!
Komentarze: 9
Tapety!
autor: Grupa Filmowa Darwin
5 miesięcy temu
Ludzie! Zwariowaliśmy! Ledwie tydzień jesteśmy na Patronite, a już mamy dla Was pierwsze nagrody! Niech ktoś nas powstrzyma!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 15

Wyszukiwarka

Wybierz